Kurzemes Vārds

08:05 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Smaidas" sāks būvēt augustā

Vaiņodē. SIA "Griģis & Co" informēja presi, ka jau augustā Vaiņodes pagasta Mālkalnē plāno uzsākt cūku audzēšanas kompleksa "Smaidas" celtniecības darbus. Tur paredzēts gadā izaudzēt 30 tūkstošus dzīvnieku. Kad jaunais komplekss būs pabeigts, pašreizējo cūku audzētavu, kas atrodas Medzes pagastā, slēgs, jo tā neatbilst mūsdienu prasībām.
Šo ziņu "Kurzemes Vārdam" apstiprināja arī Vaiņodes Pagasta padomes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons, kurš pastāstīja, ka būvprojekta sabiedriskā apspriešana ir beigusies un iedzīvotāji neesot pauduši protestus pret šo nodomu. Būvniecībā sabiedrība "Griģis & Co" plānojis investēt sešus līdz septiņus miljonus eiro un vaiņodniekiem tur atradīsies, kur pielikt savu plecu. Visvaldis Jansons teica, ka kompleksā, protams, strādās speciālisti, taču celtniecībā būs nepieciešami arī mazāk kvalificēti strādnieki.
Aģentūra LETA apgalvo, ka pēc būvdarbu pabeigšanas Mālkalnē "Griģis & Co" esot paredzējis turpināt risināt strīdīgo un iedzīvotāju pretestību izsaukušo jautājumu par kautuves celtniecību pie uzņēmuma gaļas pārstrādes ražotnes Liepājā.