Kurzemes Vārds

07:20 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mediķiem algu pielikums var nedot cerēto

Daina Meistere

Valdība bija solījusi no 1.jūlija paaugstināt mediķu algas. Jūlijs ir sācies, bet neziņa vēl liela. Mediķu darbinieku arodbiedrība uzskata, ka grozījumi nesaskan ar līdz šim panākto vienošanos.
Kā pastāstīja Liepājas Centrālās slimnīcas arodorganizācijas priekšsēdētāja Daina Saulīte–Kandevica, ir tikai solījumi, jo vēl nav bijuši pieejami apskatei Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka samaksas sistēmu medicīnas darbiniekiem. Arī pēdējā kopējā mediķu arodbiedrības informatīvajā sanāksmē, kas notika jūnijā, pirms Jāņiem, nebija īstas skaidrības par to, kas būs ietverts noteikumos.
– Principā līdz jūlija vidum vēl var gaidīt šos noteikumus, jo algas par jūliju mediķi saņem tikai augustā, – sacīja Daina Saulīte–Kandevica. Arodorganizācijas līdere paskaidroja, ka noteikumos ietverto samaksu, kas ārstiem plānota vidēji 364 lati, medicīnas māsām –vidēji 211, viņi tik un tā savos maciņos reāli neredz. Šo summu veido amata alga, kas ir septiņdesmit procentu plus vēl desmit procentu par sertifikātu kā medicīnas māsām, tā ārstiem, atlikušie divdesmit procenti ir piemaksas par darbu naktī, kā arī svētku un svinamās dienās.
Tad vēl bija noteikta piemaksa par darba stāžu. D.Saulīte– Kandevica uzskata, ka diskriminējošs bija lēmums skaitīt stāžu, sākot no 1993.gada, it kā pirms tam mediķi nebūtu strādājuši. Arī šo piemaksu speciālisti, kas rūpējas par cilvēku veselības atgūšanu, līdz šim vēl nav saņēmuši.
– Bez tam civilizētā pasaulē nemēdz runāt par to naudu, kas aprēķināta pirms nodokļu samaksas. Ja no iecerētās, piemēram, 250 latu algas, kas būtu jāsaņem ārstam, atrēķina nodokļus, tad reāli viņš savā maciņā saņems apmēram 166 līdz 167 latus, medicīnas māsas – aptuveni 100 latu, – sacīja Daina Saulīte–Kandevica.