Kurzemes Vārds

17:21 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vecais pazūd, dodot vietu jaunajam

Sarmīte Pelcmane

Pagaidām gan vēl nekas par to neliecina, jo ēku Jūras ielā 17 šobrīd ar lieliem blīkšķiem, visapkārt saceļot putekļu vērpetes, grauj ekskavators. Taču nākotnē te iecerēta jauna būve, kas tapšot gatava jau līdz šā gada beigām.
Kamēr Pilsētas domes deputāti vēl tikko pieņēmuši lēmumu par bijušā kinoteātra "Liepāja" nojaukšanu un Komunālā pārvalde konkursa kārtībā meklē, kas šo darbu veiks, tikmēr blakus jau pilnā sparā rit līdzīgi darbi. Kādreizējo divstāvu dzīvojamo māju, kas jau sen bija pamesta un bojāja ainavu tāpat kā līdzās esošā kinoteātra ēka, šobrīd grauj Liepājas būvfirmas "EKO 2000" vīri, viņu ziņā būs arī jaunās ēkas celtniecība.
Kā pastāstīja būvdarbu vadītāja palīgs Vitauts Jonkus, vecā ēka tiks nojaukta pilnībā un pēc tam tās vietā tiks uzcelta jauna, ar līdzīgu fasādi, kāda savulaik bija šobrīd līdz nepazīšanai pārveidotajam vietējās nozīmes arhitektūras piemineklim.
Būvdarbus pasūtījusi Rīgas firma "Bitafeks", kas paredzējusi te ierīkot modernu santehnikas veikalu. Ēka izpletīsies krietni lielākā platībā nekā pašreizējā būve, tā būs divos stāvos, ar plašu tirdzniecības zāli un administrācijas telpām. Projektu izstrādājis "Diānas Zalānes projektu birojs".
Kā prognozēja V.Jonkus, ja neradīsies nekādi sarežģījumi, ēka būs gatava līdz šā gada decembrim. Pametot skatu uz blakus esošo bijušā kinoteātra graustu, "EKO 2000" vīri nosmejas, ka viņi pie vienas reizes varētu nograut arī to, taču būvēt tā vietā milzīgo koncertzāli diezin vai viņiem ļautu.