Kurzemes Vārds

00:14 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brauc iepriecināt festivāla viesus Bitburgā

Anda Pūce

Vakar Grobiņas domes jauniešu deju kolektīvs "Spararats" Ingas Papirtes vadībā un Anitas Eleres vadītā Liepājas un Grobiņas mūziķu un vokālistu grupa, kā arī Liepājas rajona tautas lietišķās mākslas studijas "Kamolītis" pārstāvju delegācija, ko pavadīja arī rajona Kultūras nodaļas vadītāja Ilga Skābarde, devās uz Vācijas pilsētiņu Bitburgu, kas atrodas valsts rietumu daļā pie pašas robežas ar Luksemburgu, netālu no Trīres, lai piedalītos Eiropas folkloras festivālā.

Kā pastāstīja Ilga Skābarde, slava par Liepājas rajona lieliskajiem dejotājiem līdz Bitburgas festivāla rīkotājiem aizklīdusi no netālās Mozeles, kur līdzīgos pasākumos agrāk viesojušies gan Nīcas, gan Aizputes dejotāji. Bitburgieši gan jestros latviešu dančus, dzīvās mūzikas pavadītus, vēros pirmo reizi. Eiropas folkloras festivālā, kas no 8. līdz 11.jūlijam norisināsies lielajā festivāla teltī, kā arī vairākos laukumos Vācijas mazpilsētā, mūsu rajona pārstāvji būs vienīgie no Baltijas valstīm, no tuvākajiem kaimiņiem solījuši ierasties arī baltkrievi un poļi, tāpat būs viesi no Īrijas, Nīderlandes un tādām gana eksotiskām valstīm kā Kuba un Dienvidkoreja. Pavisam festivālā gaida viesus no 13 dažādām valstīm, un viens no nosacījumiem bijis dzīvais mūzikas pavadījums, tādēļ apmeklētājiem būs iespēja iepazīt dažādu tautu mākslu visā krāšņumā. Grobiņniekiem ik dienas paredzētas vairākas uzstāšanās. Mazākās ilgs no 10 līdz 15 minūtēm, bet garākā koncertprogramma ir 30 minūšu gara. "Spararats" izvēlējies ne tikai jautras un ātras, bet arī liriskas latviešu horeogrāfu dejas. Vāciešiem tiks demonstrēti arī Pērkones un Priekules novada tautastērpi. "Mums līdzi brauc arī "Kamolīša" dalībniece, grobiņniece Aina Antonija, kas ved uz festivāla Indras Bunkas vadīto daiļamata meistaru darinājumus, lielākoties neliela formāta lina izstrādājumus, austas prievītes, arī darinājumus no ādas. Vēlējāmies, lai izstādes – pārdošanas stends un darbi būtu viegli transportējami un uzkārtojami," piebilda I.Skābarde. Viņa stāsta, ka festivāla dalībnieki dosies arī svētku gājienā, tāpat paredzēti sadancošanās vakari un citas izklaides, iecerēts doties arī kādā nelielā izbraukumā, lai apskatītu apkārtni. "Varbūt aizbraucam arī līdz Luksemburgai, kas tiešām ir gluži tuvu festivāla norises vietai," prombraucot sacīja I.Skābarde.