Kurzemes Vārds

20:57 Trešdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Irinai Štūlai-Pankokai Latvijas čempiones tituls
Pauls Kaufmanis
Nedēļas nogalē Rīgā stadionā "Daugava" norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā pie godalgām tika arī Liepājas sportistes.
Valsts čempiones titulu 3000 metru kavēkļu skrējienā izcīnīja Irina Štūla-Pankoka, kura ar rezultātu 10 minūtes un 57,32 sekundes savu tuvāko sekotāju apsteidza par pusminūti. Jāatzīmē, ka šoreiz Latvijas čempionātā nepiedalījās galvenā pretendente uz uzvaru liepājniece Poļina Jeļizarova, kura startēja Eiropas jaunatnes olimpiādē Itālijā. Štūla-Pankoka šoreiz izcīnīja arī otro vietu 5000 metru skrējienā (18:10,81), no uzvarētājas Jeļenas Prokopčukas atpaliekot par divām minūtēm.
Pie godalgas tika arī Marina Surņina, kura, piekāpjoties vienīgi Ievai Zundai (52,76), ieguva sudrabu 400 metros. Savukārt uz pusi īsākā distancē liepājniecei līdz goda pjedestālam pietrūka 0,05 sekundes. Ar rezultātu 25,12 sekundes viņa finišēja ceturtā.
Nākamais nopietnais starts mūsu vieglatlētiem paredzēts nākamās nedēļas nogalē Kauņā, kur norisināsies Eiropas junioru čempionāts.

Jaunie futbolisti gūst vērtīgu pieredzi Krievijā un Slovākijā
Miks Kuncītis
Pagājušā nedēļā 1994.gadā dzimušie "Liepājas metalurga" futbolisti piedalījās sešu dienu ilgā Čempionu līgas turnīrā Toljati pilsētā Krievijā, kur Aleksandra Stradiņa audzēkņi, izcīnot trīs uzvaras piecās spēlēs, ierindojās ceturtajā vietā. Savukārt 1995.gadā dzimušie zēni Prešovas pilsētā Slovākijā gadskārtējā turnīrā "Fragaria Cup" ieņēma piekto vietu.
Turnīrā Toljati kopumā piedalījās 10 komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Jaunie metalurgi turnīru uzsāka ļoti veiksmīgi, kaut arī spēles bija jāaizvada uz lielā laukuma, nevis uz mazā, kā bija plānots. Fiziski grūtāku šo turnīru padarīja arī tas, ka mūsu futbolisti uz Krievijas pilsētu devās tikai 12 zēnu sastāvā. Pirmajā spēlē viņi līdzīgā cīņā pārspēja Volžskas "Torpedo" vienību – 1:0, pēc tam ar 2:0 uzvarēja Taškentas vienību "Pahtakor", savukārt trešajā spēlē ar 4:0 sagrāva Bernavas "Dinamo". Izšķirošajā cīņā par pirmo vietu apakšgrupā un vietu finālā mūsējie diemžēl piekāpās mājiniekiem "Kriļja Sovetov" – 0:1, kuri turnīra laikā nezaudēja nevienus vārtus un likumsakarīgi kļuva par uzvarētājiem. Mačā par trešo vietu tāpat kā pēdējā apakšgrupas spēlē metalurgi atkārtoti nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu un piedzīvoja minimālu zaudējumu pret Kišiņevas "Zimbrul" – 0:1. Par šā turnīra labāko vārtu guvēju kļuva liepājnieks Dāvis Ikavnieks, kurš guva piecus vārtus.
Jāpiemin, ka mūsu futbolisti ar izcīnīto ceturto vietu ir ieguvuši tiesības startēt arī superfinālā, kas notiks augustā kādā no Krievijas pilsētām, un tajā piedalīsies četras šī un divas Kaļiņingradas Čempionu līgas turnīru labākās vienības.
Prešovas pilsētā Slovākijā 1995. gadā dzimušajiem metalurgiem bija ļoti liela konkurence, jo turnīrā bija pieteikušās 42 komandas. Arī šeit mūsu futbolistiem izdevās veiksmīgs sacensību sākums, jo tika pārspētas vairākas pašmāju vienības, kā arī nospēlēts neizšķirti ar ungāru zēniem, kas deva vietu astotdaļfinālā. Pirmajā izslēgšanas spēlē metalurgiem pretī stājās vēl viena ungāru vienība – "Colorspetrum Aramis". Spēles pamatlaiks beidzās bezvārtu neizšķirti – 0:0. Pēcspēles sitienu sērijā pārāki izrādījās metalurgi – 3:2. Ceturtdaļfinālā mūsu zēni tikās ar Horvātijas vienību FC "Osijek" un zaudēja ar 0:1. Līdz ar zaudējumu nākamajiem turnīra uzvarētājiem Liepājas komanda ieņēma piekto vietu.
Jauno metalurgu treneris Dmitrijs Kalašņikovs: "Šādas raudzes turnīros ir jāpiedalās obligāti. Tas nav salīdzināms ne ar vienu vietējo Baltijas mēroga turnīru, kur būtībā maļamies savā sulā."

Liepājas lidostā sacenšas raķešu modelisti
Pauls Kaufmanis
Liepājas lidostā aizvadītas vērienīgas sacensības raķešu modelismā – Latvijas jauniešu un pieaugušo čempionāti, kā arī astotais pasaules kausa izcīņas posms. Ar labām sekmēm startējuši arī vairāki liepājnieki.
Pasaules kausa posms Liepājā notika jau piekto reizi, un šoreiz tajā startēja 55 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Slovākijas. No mūsējiem vislabāk veicās Edgaram Žvirgzdim, kurš reāli eksistējošu raķešu modeļu kopiju klasē 11 dalībnieku konkurencē ierindojās septītajā pozīcijā. Rotoplānu klasē, kurā svarīgākais ir raķešu lidošanas laiks, 12. no 30 dalībniekiem bija Mārtiņš Jansons, bet Sergejs Agulovs ierindojās 24.pozīcijā. 16.vietu 28 dalībnieku konkurencē brīvi lidojošo planieru klasē ieguva Kaspars Roze.
Jāatzīmē, ka šoreiz sacensībās nepiedalījās mūsu labākais šī sporta veida pārstāvis Arnis Bača, jo iepriekšējā posmā maija beigās Rumānijā sliktos laika apstākļos – vējā un lietū – daļa no viņa raķetes, kurā atrodas programmas vadības bloks, piezemējās miežu laukā un to vairs neizdevās atrast. Diemžēl laika, lai atjaunotu modeli, bija pārāk maz un šo posmu nācās izlaist. Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā, kurā no 12 posmiem tiek ņemti vērā trīs labākie rezultāti, Bača šobrīd ieņem 4.vietu. Vēl viņš plāno rudenī piedalīties divos posmos, kuros savu rezultātu varētu uzlabot.
Latvijas čempionātā Žvirgzdis izcīnīja uzvaru, savukārt Jansons ierindojās trešajā vietā. Latvijas jauniešu čempionātā liepājnieks Kristaps Deģis palika nepārspēts raķešu modeļu trīscīņā, apsteidzot Kasparu Rozi. Raķešu kopiju sporta mēroga modeļu klasē Deģis ierindojās trešajā vietā. Komandu vērtējumā Liepājas Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centrs izcīnīja otro vietu, piekāpjoties Talsu bērnu un jauniešu komandai.
Latvijā šogad sacensības vairs nenotiks. No mūsējiem nākamais nopietnais starts paredzēts septembrī Rumānijā, kur Bača startēs Eiropas čempionātā.