Kurzemes Vārds

21:47 Trešdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nosvilst šķūnis un apdedzinās saimniece

Andrejs Rjabcevs
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē pastāstīja, ka svētdienas vakarā saņemts izsaukums uz Rucavas pagastu, kur vēl īsti nenoskaidrotu iemeslu dēļ sākusi degt saimniecības ēka ar sienu un uguns bija skārusi arī citas būves.
Pēc izsaukuma uz Rucavas pagasta Stirbiņu mājām nekavējoties devušās divas brigādes no Liepājas, kā arī dzēsēji no tuvākajiem posteņiem Rucavā un Dunikā. Diemžēl ar liesmām sausā laika dēļ bija visnotaļ grūti cīnīties, jo dzēsēju ierašanās brīdī uguns jau bija pārņēmusi gandrīz 150 kvadrātmetru lielo saimniecības ēku ar ziemai sagatavoto sienu, klēti ar graudiem, kā arī malkas šķūni. Ugunsgrēkā cietusi arī māju saimniece, 1935.gadā dzimusī Ausma P., kura nelaimes brīdī centusies pašas spēkiem cīnīties ar liesmām. Viņa guvusi abu roku otrās pakāpes apdegumus un ievietota Liepājas Centrālās slimnīcas Ķirurģijas nodaļā. Ugunsdzēsēji vakar vēl atturējās no sīkākiem komentāriem par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem, jo notiek izmeklēšana. Katrā ziņā liesmām palīdzējis sausais laiks, jo ēkas saulē bija pamatīgi izžuvušas un pa sausajām konstrukcijām uguns strauji gājusi uz priekšu.