Kurzemes Vārds

11:01 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Objektu gleznošanai liepu pilsētā nepietrūkst
Indra Imbovica
Nedēļu garais starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs "Pilsēta un jūra", kuru jau desmito reizi organizēja galerija "Klints", izskanēja ar ekspresizstādi senajā Jāņu ielā. Kā katru gadu, arī šoreiz skatītāji varēja vēl svaigajām, valgajām un pēc krāsas smaržojošām gleznām dot savu novērtējumu, pielipinot apaļu punktiņu, šādi norādot sev vissimpātiskāko darbu.
Mākslinieki bija pratuši ieraudzīt tik interesantas vietas, objektus, ēkas un ieliņas Liepājā un šogad arī izbraukumā uz Pāvilostu, ka starp daudziem desmitiem gleznu izvēlēties nebija vienkārši. Tomēr arī šogad liepājnieku sirdis iekaroja jūras skats, un marīnists Valdis Ķikuts jau trešo gadu pēc kārtas saņēma skatītāju simpatiju balvu. Tikai par pāris punktiem atpalika vēl viens lielisks un oriģināls darbs, proti, mākslinieka Viļņa Bulava uz veca dakstiņa krāsās iemūžinātais senās Stendera ielas posms. Kā teica plenēra rīkotājs Aivars Kleins, tādam darbam jau divkārša kultūrvēsturiska vērtība.

Ar gleznu kolekciju viesojas saldenieks Zigurds Poļikovs
Indra Imbovica
Būvuzņēmuma "Nams" izstāžu zālē Valda Mackara gleznu ekspozīciju "Iedzintarojumi" nomainījis saldenieks Zigurds Poļikovs ar savu abstrakto darbu kolekciju "Gleznojumi".
Mākslinieks ir pazīstamās Jaņa Rozentāla Saldus Mākslas studijas dalībnieks un aktīvs atbalstītājs. Personālizstādes atklāšanu būvuzņēmumā "Nams" Zigurds Poļikovs veiksmīgi apvienoja ar piedalīšanos galerijas "Klints" rīkotajā starptautiskajā plenērā "Pilsēta un jūra", kurā tapa vairāki darbi māksliniekam raksturīgajā manierē. Izstādē savukārt skatāmi pēdējos trīs gados gleznotie abstraktie darbi, starp kuriem ir arī fiksēti iespaidi Karostā.

Pievēršas tirgus brīvības izpētei un uzvar konkursā
Daina Meistere
15.vidusskolas 11.klases beidzējs Aivars Madris nupat atgriezies no Rīgas ar diplomu un naudas prēmiju kā sev pašam, tā skolai. Skolas ekonomikas skolotāja Aira Brizga mudināja savus audzēkņus atsaukties portāla "Brīvība–net.lv" izsludinātajam eseju konkursam "Tirgus brīvība Latvijā", kura mērķis bija radīt skolēnos interesi par ekonomiku. Divas esejas no klases aizsūtīja uz Rīgu. Aivars, kurš savā darbā pievērsās brīvā tirgus problēmām, vienīgais no mūsu pilsētas iekļuva piecu laureātu pulkā. Viņu ievēroja arī Rīgas Ekonomikas augstskolas mācībspēki. Toties skola tagad varēs iegādāties grāmatas simts latu vērtībā.

Liepājas teātra darbs izvirzīts 7 nominācijās
Indra Imbovica
Latvijas Teātra darbinieku savienība informēja, ka 2004.–2005. gada sezonas jauniestudējumu skates žūrija – Valda Čakare, Maija Svarinska, Līga Ulberte, Ingrīda Vilkārse, Jānis Siliņš, kā arī konsultanti Inese Lūsiņa, Ausma Dragone un Juris Kaprālis izvirzījuši pretendentus 16 nominācijās.
Septiņas nominācijas skar Liepājas teātra jauniestudējumus: G.Priedes lugu "Zilā" Mārtiņa Eihes režijā – 4 reizes, A.Eglīša lugu "Par purna tiesu" Ivara Lūša režijā – 2 reizes, S.Nantsova un T.Līkosa rokdrāmu jauniešiem "Akmeņi" Jura Rijnieka režijā – 1 reizi. Konkrētās mominācijas ir šādas.
Nominācijai "Labākais latviešu literatūras iestudējums" citu skaitā izvirzīts G.Priedes lugas "Zilā" jauniestudējums, "Labākā aktrise otrā plāna lomā" – Inese Jurjāne Lindas tēlā ("Zilā"), "Labākais aktieris" – Egons Dombrovskis Leofrolda Brempeļa lomā ("Par purna tiesu"), "Labākais aktieris otrā plāna lomā" – Edgars Pujāts Vidvuda tēlā ("Zilā"), "Labākais kustību režisors" – Agris Daņiļēvičs par izrādi "Mauglis" Valsts leļļu teātrī un "Par purna tiesu" – Liepājas teātrī, "Labākais mūzikas autors dramatiskajā teātrī" – Ainars Virga ("Akmeņi"), "Spilgtākā debija teātrī" – Mārtiņa Eihes režija: E.E.Šmita "Noslēpumainās variācijas" un G.Priedes "Zilā".
Nominācijai "Labākā izrāde bērniem" izvirzīta arī Liepājas Leļļu teātra izrāde "Saldais sapnis" (pēc R.Dāla stāsta motīviem Daces Skadiņas režijā).

Aicina mācīties māju pārvaldniekus
Rīt RTU Liepājas filiāles Profesionālajā vidusskolā notiks atlase personām, kas vēlas mācīties par mājas pārvaldnieku. Mācības organizē Valsts nodarbinātības aģentūras Liepājas filiāle atbilstoši Eiropas Savienības struktūrfondu nacionālās programmas projektam "Bezdarbnieku pārkvalifikācija un tālākizglītība". Pirms kursiem pretendentiem bija tikšanās, kuras laikā interesentus iepazīstināja ar šīs interesantās profesijas darba iespējām nākotnē. Tuvāko trīs gadu laikā māju pārvaldniekiem radīsies vairāki tūkstošu darba vietu, jo katrām 3–4 mājām vajadzēs savu apsaimniekotāju, un priekšroka būs tiem, kas būs mācījušies un ieguvuši mājas pārvaldnieka profesionālās kvalifikācijas apliecību. Mājas pārvaldnieku izglītības programmā iekļauti gan uzņēmējdarbības pamati, psiholoģija, inženierkomunikācijas, gan lietvedība, vides aizsardzība, datormācība u.c.