Kurzemes Vārds

15:47 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Latvijas abas malas nesadalās, bet satiekas mākslā

Daina Meistere

Vakar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrā atklāja Alūksnes tautas lietišķās studijas "Kalme" izstādi ar nosaukumu "Malienas daba bildēs un tekstilā".
– Mēs dzīvojam, var teikt, katrs savā Latvijas malā, un tieši tāpēc mēs viens otram vēlējāmies parādīt, kas mums visraksturīgākais, – šo domu uzsvēra gan liepājnieki – tautas lietišķās mākslas studijas "Dzintars" dalībnieki un vadītāja Anita Kovjazina, gan viesi kopā ar savas studijas vadītāju Renāti Pilipu. Jo no pavasara Alūksnes iedzīvotāji varēja iepazīties ar mūsu dzintara apstrādātāju un studijas "Liepava" audēju veikumu. Tagad tālie viesi nodevuši liepājnieku vērtējumam savus darbus.
– Mēs jums atvedām trīs lietas, – sacīja Renāte Pilipa. –Tās ir fotogrāfijas, gobelēni un gleznas, kas papildinātas ar vietējās dzejnieces dzejoļiem. Bet kopumā tā ir mūsu Alūksne, kādu mēs to redzam krāsās, dabā, iemūžinātu fotoattēlos, ieaustu segās, uzgleznotu. Jo gribam apliecināt, ka mēs, kas dzīvojam tā sauktajā Malienā, esam krāsaini, ka arī pie mums ir skaista daba un sakopta pilsēta. Jums ir jūra, kas izskalo dzintaru, tieši tāpēc mēs tik ļoti vēlējāmies apskatīt jūsu mākslinieku dzintara apstrādājumus, bet mēs lepojamies ar savu Alūksnes ezeru. Tas ar savu mainīgumu gadskārtu ritumā tad nu devis tās pelēki, zilgani zaļās nokrāsas, kas ieaustas gobelēnos.
Liepājnieki sirsnīgi sveica ciemiņus ar dziesmām, ziediem un laba vēlējumiem.