Kurzemes Vārds

06:20 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pastnieces nav tikai avīžu pienesējas
ANDREJS RADZEVIČS, Dunalkas Pagasta padomes priekšsēdētājs
Gadījums, kad Latgalē pazuda pastniece, kas ar lielāku naudas summu bija devusies iznēsāt pensijas, protams, ir satraucošs un liek domāt par pastnieču drošību visā Latvijā. Pastnieču aplaupīšanas gadījumi bijuši arī agrāk, un vienmēr pastāv bažas, ka kāds kāros tikt pie naudas, kas ir pastnieces somā. Taču kopumā situācija laukos nav draudīga, jo cilvēki ir pietiekami labvēlīgi noskaņoti.
Ja drošības nolūkos visiem pensionāriem pensijas turpmāk pārskaitīs tikai uz bankas kontiem, tad tā gan būs liela problēma lauciniekiem. Arī mums Dunalkā neviena bankomāta nav, tuvākie atrodas Aizputē un Liepājā. Ja cilvēkam pēc pensijas būs jābrauc uz pilsētu, tas būs ļoti neērti, turklāt ir taču arī tādi, kas vispār nespēj pārvietoties.
Pensiju pienešana mājās ir ērta, tikai jāpārdomā, kā pastiprināt pastnieču drošību. Esmu dzirdējis, ka "Latvijas pasts" plāno reorganizāciju, paredzot, ka pastnieces turpmāk naudu nepārvadās ar velosipēdiem, bet brauks ar pasta mašīnām. Tas, protams, būs daudz drošāk, un jācer, ka šī norma jau visai drīz stāsies spēkā.
Jo vispār jau pastnieces nav tikai avīžu pienesējas, viņas pilda arī ļoti būtisku sociālā darbinieka funkciju. Nereti viņām savā aizņemtajā darba laikā ir arī uz pāris minūtēm katrā mājā jāpakavējas, lai ar cilvēkiem aprunātos. Bieži tieši pastniecēm ļaudis izsaka savas problēmas un prieku, viņas sniedz patiesu informāciju par pagastā notiekošo, reālo dzīves situāciju izklāstot. Piemēram, mūsu pagasta pastniece Ieva Blūmane mums ir arī pašvaldības deputāte, un viņas ieguldījums pagasta darbā ir ļoti būtisks.