Kurzemes Vārds

17:10 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Iekonservētais dzintars

Pilsētas domes paziņojums par vecākā Latvijas populārās mūzikas festivāla "Liepājas dzintars" jubilejas sarīkojuma pārcelšanu nenoliedzami nav laba ziņa, tomēr atļaušos apgalvot, ka tā dēvējama par uzdrīkstēšanos.
Turklāt šeit nav runa tik daudz par spēju uzdrīkstēties pateikt, ka režisora maiņas dēļ sarīkojumu nav iespējams atlikušajā laika posmā sagatavot atbilstošā kvalitātē, lai gan mūspusei arī šāda atklāsme ir visai oriģināla, jo vēl pāris gadu senākā pagātnē nav nemaz bijuši tik reti tie gadījumi, kad dominēja Vinnija Pūka princips – labāk šā un tā nekā it ne kā, un tas pats "Liepājas dzintars" visu šā gadsimta sākumu vairāk atgādināja nevis pilsētas kultūras dzīves simbolu, bet gan karstu kartupeli, ko dažādi rīkotāji centās ar lielākām vai – galvenokārt – mazākām sekmēm sagremot tā, lai tas izskatītos iespējami nesāpīgāk.
Taču par uzdrīkstēšanos šajā gadījumā vairāk dēvējama nevis festivāla atcelšana, bet gan pārcelšana. Jo līdz ar to "Liepājas dzintara" rīkotāji automātiski ceļ 2006.gada latiņu ļoti augstu. Nākamgad vairs nevarēs attaisnoties, ka pietrūka laika, nebija iespējams realizēt visas idejas, jubilejas koncertam nepieciešamie mūziķi bija aizņemti citur, publika nepieņēma izcilo koncepciju un tā tālāk. "Liepājas dzintaram" būs atkal jākļūst par notikumu Latvijas mērogā, un mūsu pilsētai tāds būs ļoti nepieciešams, jo šā vasara, visticamāk, lielo sarīkojumu orbītā paies ar izteiktu izklaides pasākuma zīmogu. Pats par sevi šis fakts nav nekas diži slikts, taču, ja Liepāja vēlas pretendēt uz mūzikas metropoles statusu, un vismaz teorētiski pilsēta to pauž bieži, tad tai kā ūdens malks svelmē nepieciešams arī rokenrola ietērpā būvēts nopietnāks sarīkojums, kur primārais tomēr būtu nevis lustēšanās, bet mūzikas baudīšana. "Liepājas dzintars" par tādu var atdzimt, ja pilsēta gada laikā spēs apvienot finansiālos spēkus un idejiskos resursus. Vai tas patiešām izdosies un nupat notikusī pakāpšanās atpakaļ ir bijusi atspere, lai lektu uz priekšu, vai vienkārši neveikla muļļāšanās, to gan uzzināsim vienīgi nākamgad.
Edgars Lūsēns