Kurzemes Vārds

16:41 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pārdos izsolē kara bāzi

Bārtā. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja pašvaldības sekretāre Agrita Plostniece, aizvadītajā sēdē deputāti izskatījuši šī gada finansiālās darbības plāna izpildi, kā arī izveidojuši komisiju, kas izstrādās bijušās militāristu raķešu bāzes izsoles noteikumus.
Kaut arī, degvielas un visu pakalpojumu sadārdzināšanās apstākļos strādājot, uzņēmējiem un lauksaimniekiem neklājas viegli, nodokļu maksāšana pagastā norit normāli un līdz ar to ieņēmumu daļā pirmā pusgada plāns ir izpildīts par 46 procentiem. Pašvaldības galvenā grāmatvede Nadežda Našivanko pastāstīja, ka izdevumi par pusotru procentu pārsnieguši ieņēmumus, taču deputātos tas satraukumu neesot izraisījis, jo paredzams, ka turpmākajā gaitā šī starpība izlīdzināsies. "Vienkārši pirmajā pusgadā pagastā notika vairāk dažādu sarīkojumu, kas prasīja dažnedažādus izdevumus," viņa teica. Priecējot tas, ka pašvaldības kasei sarucis parādnieku skaits. Viens no tiem, kam bija iekrājušās lielas summas, atnācis un nomaksājis visu uzreiz.
Sēdē spriests par Bārtas mežos izvietotās bijušās raķešu bāzes objektu nodošanu izsolē. Pussagruvušās un ar kokiem apaugušās būves, kas tur joprojām saglabājušās, atrodas pašvaldības īpašumā. Lai vietu reizi par visām reizēm sakārtotu, deputāti nolēmuši celtnes pārdot izsolē tiem, kas vēlas nodarboties ar būvmateriālu ieguvi. Nodibināta komisija, kurai jāizstrādā izsoles noteikumi. Nākamajā padomes sēdē paredzēts tos apstiprināt.