Kurzemes Vārds

16:17 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājas skeitparkā aizvadīts "Nokia Mini Tuss"
Pauls Kaufmanis
Nedēļas nogalē Liepājas skeitparkā norisinājās ekstrēmo sporta veidu un mūzikas pasākumu "Nokia Mini Tuss" turnejas otrais posms.
Skeitborda sacensībās kopumā piedalījās 30 sportistu – no Rīgas, Ventspils un Jūrmalas, arī desmit liepājnieku. Divās vecuma grupās – vecākajā un jaunākajā – skeiteri sacentās par vietu labāko pieciniekā, kas kopīgi startēja finālsacensībās. Atlases kārtā sportisti veica divus minūti garus braucienus, no kuriem ieskaitīja labāko. Vērtētāji ņēma vērā veikto triku sarežģītības pakāpi, izpildījuma kvalitāti, ātrumu, stilu un to, kā dalībnieki izmanto skeitparka konstrukciju iespējas.
No liepājniekiem finālā iekļuva vecākās grupas pārstāvis Reinis Jansons, savukārt no jaunākās grupas mūsējos pārstāvēja Roberts Miķelis, Nauris Kazāks un sacensību jaunākais dalībnieks desmit gadus vecais Emīls Sviklāns. Noslēgumā vislabāk veicās Jansonam, kurš ierindojās piektajā vietā un nopelnīja tiesības startēt noslēguma pasākumā "Nokia Extreme Tuss", kas augusta sākumā norisināsies Ventspilī. Par sacensību uzvarētāju kļuva rīdzinieks Artis Erics.
Ventspilī sportisti sacentīsies par 3600 eiro lielu balvu fondu, savukārt līdz tam vēl paredzēts posms Valmierā – 23.jūlijā.

Liepājniece ar Eiropas bronzu kabatā
Pauls Kaufmanis
Eiropas U-20 čempionātā basketbolā pirmo reizi pie medaļām tika Latvijas izlase, kuras sastāvā spēlēja arī liepājniece Līga Alpe-Lūka. Lai arī bronza uzskatāma par lielisku panākumu, šoreiz tai nelielu rūgtumu piešķir dramatiskais zaudējums pusfinālā pret Poliju.
Liepājniece atzīst, ka, atgriežoties mājās, sajūtas ir tās labākās. Jau pēc pirmās kārtas mačiem, uzzinot pretiniekus ceturtdaļfināla kārtas grupā, meitenes sapratušas, ka reāli var pacīnīties par godalgām, un tas mūsējām arī izdevās.
Visā turnīrā Latvija astoņās spēlēs piedzīvoja tikai divus zaudējumus – apakšgrupā pret Ukrainu (69:74) un pusfinālā pret Poliju (53:55). Liepājniece laukumā pavadīja vidēji 13,3 minūtes, kuru laikā izcīnīja 2,3 atlēkušās bumbas un guva 1,6 punktus.
Turnīra sākumā Latvijas izlases treneris Ainārs Čukste Līgu sūtīja laukumā biežāk, piemēram, pret Ukrainu liepājniece nospēlēja 29 minūtes, taču pēc tam izšķirošajos mačos viņa laukumā pavadīja četras līdz desmit minūtes. Līga atzīst, ka, protams, gribējies spēlēt vairāk, taču visu izšķir trenera lēmums. Jau rakstījām, ka janvārī sportiste guva potītes traumu un līdz ar to viņa nebija nopietnos mačos spēlējusi. Basketboliste pieļauj, ka arī tas bijis par iemeslu ne pārāk veiksmīgai spēlei.
Basketboliste pastāstīja, ka pēc izcīnītās bronzas, vērojot finālmaču, kurā tikās Francija un Polija, bija nedaudz savāda sajūta, jo pret francūzietēm tikpat labi varēja cīnīties arī pašas. Tomēr sportā kā jau sportā – veicas stiprākajam. Pēdējās minūtēs mūsējās esot ļoti uztraukušās, tāpēc arī bijis ļoti grūti spēlēt, turklāt divās mača izskaņas minūtēs pēc četriem caurgājieniem bumba vienkārši izgriezusies ārā no groza.
Tomēr prieks par pirmajām Latvijai izcīnītajām medaļām ir liels, un vēl lielāks prieks bijis par kuplo sagaidītāju pūli lidostā, kur meitenes tikai aptvērušas, ko šis panākums nozīmē Latvijā.
Tagad Līga plāno vasaru pavadīt Liepājā, kur trenēsies kopā ar bijušajām komandas biedrenēm, turklāt viņai līdzi iedota arī mapīte ar sīkiem norādījumiem, kas jādara treniņos. Savukārt septembrī liepājniece dosies atpakaļ uz ASV, kur turpinās studijas un spēlēs Sjēnas universitātes komandā.
Iepriekš Eiropas čempionāta labākās četras vienības nodrošināja vietu pasaules čempionātā, kurā piedalās U-21 izlases, taču diemžēl liepājniecei tas ies secen. Kā pastāstīja A.Čukste, Eiropas basketbola saimniecībā regulāri notiek izmaiņas un šis panākums vietu pasaules čempionātā šoreiz negarantē.