Kurzemes Vārds

16:53 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bērni palīdz savākt atkritumus

Anda Pūce
Piecpadsmit Grobiņas pagasta bērni kopš pagājušās nedēļas iesaistījušies projektā, kas sniedz reālus ieguvumus vairākām pusēm – pašiem bērniem, uzņēmumam "Liepājas RAS" un vietējai pašvaldībai, informē Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Priedols.
Viņš stāsta, ka pašvaldībai ir nopietnas rūpes par tiem atkritumiem, kas pa ceļam uz "Liepājas RAS" apsaimniekoto reģionālo izgāztuvi pagasta teritorijā tiek izbērti nelegāli apkārtnes mežiņos, kā arī sīkajiem gružiem, kas nokrīt no automašīnām, kas ved atkritumus uz izgāztuvi. Lai šo problēmu risinātu, panākta vienošanās ar "Liepājas RAS", ka vasaras brīvlaikā šeit strādās vairāki pagasta bērni, kas palīdzēs atkritumus savākt. Mazajiem grobiņniekiem tā savukārt būs iespēja nopelnīt naudu, kā arī redzēt, kur īsti nonāk viņu pašu izdzerto dzērienu pudeles.
Skolēnu darbu vadītāja Sanda Ore pastāstīja, ka līdz jūlija beigām uzņēmumā strādās 9 zēni un 6 meitenes, kas uzkopj gan atkritumu izgāztuves teritoriju, gan apkārtni, kur tiešām ir samērā piegružots. Bērni kopumā esot diezgan paklausīgi, vienīgi uz darba dienas beigām, proti, pusdienlaiku jau paliekot tādi tramīgi un taisoties uz promiešanu.
"Karsts," mums skaidro mazie strādnieki, piebilstot, ka pēc darba ap pusdiviem jau viņus varot sastapt netālajās ūdenskrātuvēs, kur jaunie strādnieki veldzējas ūdenī. Uz jautājumu, vai viņiem ir daudz darba, puiši atbild, ka tā tiešām netrūkstot, jo piemēslots esot ne pa jokam. Un to darot paši vietējie iedzīvotāji, par ko bērni ir īpaši sašutuši. Meitenes sastopam ravējam apstādījumus izgāztuves teritorijā, bet viņas esot devušās arī atkritumus lasīt.
A.Priedols vēl piebilst, ka atkritumu savākšanas talkas te gan skolēniem, gan pašvaldības darbiniekiem jau notikušas, tās nepieciešamības gadījumā arī turpināšot rudenī, taču priekšsēdētājs cer, ka gružotāju kļūs aizvien mazāk.
Bet Grobiņas pagasta bērni, kas strādā pie atkritumu savākšanas, augustā dosies ekskursijā uz Rīgu, kur daudzi arī gatavojas iztērēt strādājot nopelnīto naudiņu.