Kurzemes Vārds

09:08 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Policisti saņem pateicību
Liepājas domē saņemta Anglijas uzņēmuma "The morgan crucible company PLC" izpilddirektora Varena Knovltona pateicības vēstule, kurā minēts, ka 24.jūnija naktī viņš ieradies Liepājā un diemžēl apmaldījies. Bet viņš esot sastapis policijas darbiniekus, kuri viesim par lielu pārsteigumu laipni piedāvājuši parādīt ceļu līdz apmešanās vietai. Anglijas uzņēmuma izpilddirektors lūdzis viņa vārdā izteikt pateicību policijas priekšniekam, kā arī godprātīgajiem un laipnajiem darbiniekiem par sniegto palīdzību. "Šādi nelieli, bet patīkami uzmanības mirkļi palīdz veidot pozitīvu pilsētas kopējo tēlu tās viesu acīs. Ceru, ka arī turpmāk policijas darbinieki būs tikpat draudzīgi pret ikvienu, kuram nepieciešama šāda palīdzība. Tas uzlabo pilsētas tēlu gan Latvijā, gan aiz valsts robežām, tūristos un potenciālajos investoros veicinot pārliecību par Liepāju kā drošu pilsētu," gandarījumu par šo faktu pauž Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš par vēstuli informējis arī Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieku Arturu Vaiteiku.
Pilsētas galva policistiem arī izteicis pateicību par mūsu nacionālās bagātības – unikālās bises – atrašanu un atdošanu Liepājas muzejam. "Pateicoties policijas profesionalitātei, vērtīgais eksponāts, kurš ir Latvijā vienīgais šāds radoši augstā līmenī izpildīts ieroču meistara darbs, atgriezies muzeja ekspozīcijā, kur to atkal var apskatīt ikviens liepājnieks un pilsētas viesis," ir teikts vēstulē.

Izdevumam "K.Kultūra?" sava mājaslapa
Tagad kultūras un informācijas centra "[email protected]" veidotajā izdevumā "K.Kultūra?" publicēto var izlasīt arī jaunizveidotajā mājaslapā www.karosta.lv/kkultura/. Interesentiem ir iespēja lasīt agrāk publicētos un nesen tapušos rakstus. Piemēram, mājaslapā ievietots Santas Mazikas raksts par formas un satura attiecībām mākslā, Iritas Antoņēvičas intervija ar režisoru Mārtiņu Eihi un Gunta Otaņķa pārdomas, kas radušās, noskatoties izrādi "Zilā".

Vēl astoņi siltummezgli
"Vecliepāja" par pērn ietaupītajiem līdzekļiem vēl astoņās mājās paredzējusi uzstādīt siltummezglus. Par šo darbu sākumu namu pārvalde neinformēja, taču uzņēmuma valdes loceklis Normunds Niedols sacīja, ka process jau tuvojoties beigām. Piecās mājās siltummezgli ierīkoti un tikko nodoti ekspluatācijā. Vēl trijās mājās darbs sekmīgi turpinās, tas jāpabeidz tuvākajā nedēļā. Montāža notiek bez citu firmu speciālistu piesaistes. Vienlaikus tiek meklētas iespējas, lai tālāk finansētu mēraparatūras uzstādīšanu pārējā Vecliepājas dzīvojamā fondā.

Viesosies dziedošie aktieri
21.jūlijā estrādē "Pūt, vējiņi!" viesosies dziedošie aktieri, kuri jūnija sākumā pulcējās "Spēlmaņu saietā" Smiltenē, informēja projekta sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Almbauere. Koncertā piedalīsies aktieri Olga Dreģe, Harijs Spanovskis, Raimonda Vazdika, Zane Jančevska, Rolands Zagorskis, Pauls Butkevičs, Karina Lučiņina, Marģeris Eglinskis, Edgars Pujāts, Valmieras teātra aktieru grupa "Žerāri" – Imants Strads, Ģirts Rāviņš, Krišjānis Salmiņš, kā arī Ieva Akurātere. Koncertu vadīs Gundars Silakaktiņš, kurš iejutīsies Gvinplēna lomā. Pēc koncerta būs zaļumballe "Bellaccord" stilā, kuru vadīs Latvijas radio 2.programmas dīdžejs Viesturs Sproģis. Gaidāmas arī alus dzeršanas sacensības un citas atrakcijas.

Stipendija Izglītības pārvaldes projektam
Ziemeļu Ministru padomes birojs paziņojis, ka piešķīris stipendijas pieciem individuālajiem pretendentiem un 20 pārstāvjiem no grupu delegācijām no saņemtajiem 40 pieteikumiem. Saņēmēju skaitā ir nosaukta arī Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde. Stipendijas paredzētas, lai sekmētu apgūt darba pieredzi dažādās institūcijās Ziemeļvalstīs – Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Dānijā. Liepājnieku iesniegtais projekts bija vērsts uz zināšanu un pieredzes apguvi Norvēģijā.

Turpinās krāsot "Daugavas" stadiona žogu
Festivāla "Baltic Beach Party" laikā – sestdien no pulksten 13 – Adventistu draudzes locekļi turpinās pērn iesākto projektu "Mācies sauli, kukainīt!". Dienvidu pusē tiks apgleznoti "Daugavas" stadiona žoga nākamie 60 metri, kas atrodas iepretim palīgstadionam. Kā atzina projekta vadītāji Inga un Guntars Goldbergi, arī šogad žoga krāsošana noteikti būs jautrs un interesants process ikvienam, jo aicināti piedalīties mazi un lieli. Rotaļas un atrakcijas pie žoga vadīs "Talantu fabrikas" dalībniece Golda un viņas draudzenes. Jautro kukainīšu skices zīmējis mākslinieks Imants Liepiņš. Projekts ir saskaņots ar Liepājas domi.

Tirgū – viss jauns
Liepājnieki, kas dzīvo netālu no tirgus "Rāmava", to iecienījuši kā rūpniecības, tā lauksaimniecības produktu pirkšanas vietu. Šobrīd aktuāla šā gada raža, kas uz tirgu tiek vesta no laukiem un dārziem. Pašu mājās audzētie tomāti maksā līdz 2 latiem par kilogramu, svaigi kāposti – 30 santīmu, ziedkāposti – no 60 līdz 80 santīmiem, saišķis jauno burkānu – no 10 līdz 30 santīmiem. Kilograms biešu maksā 40 santīmu, gurķi – no 45 līdz 55 santīmiem, kabači – 60. Dažādi zaļumi – dilles, pētersīļi, lociņi – novērtēti par 8–10 santīmiem.