Kurzemes Vārds

12:57 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pludmalē sarosās zagļi
Andrejs Rjabcevs
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka pēdējā laikā pludmalē savairojušies zagļi un gandrīz katru dienu reģistrē kādu gadījumu, kad nevērīgāks apmeklētājs paliek bez somiņas, naudas maka vai mobilā telefona.
Kā stāstīja Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, lai arī brīvdienās laiks nebija sevišķi piemērots pludmales apmeklēšanai un peldei jūrā, tomēr cilvēki devušies kāpās sauļoties, un bijuši arī gadījumi, kad liepājnieki kļuvuši par zagļu upuriem. Visbiežāk zagļi rīkojušies ļoti nemanāmi un izmantojuši to, ka mantu saimnieks novērsis uzmanību. Ir arī nozagtas mantas, kas krastā atstātas bez pieskatīšanas, to saimnieks tikmēr peldējies jūrā vai pagājis kaut kur nostāk, lai parunātos ar nejauši satiktu paziņu.
Lai izvairītos no incidentiem, policija aicina uz pludmali neņemt līdzi somas ar vērtīgām lietām, nenēsāt līdzi dārglietas, kā arī lielas naudas summas, jo tas viss var pamudināt zagli uz noziegumu. Pludmales apmeklētājiem labāk vajadzētu atstāt mājās arī pasi un citus nozīmīgus dokumentus, pēc kuriem pludmales kāpās nav lielas nepieciešamības, jo nozagtu dokumentu atjaunošana pēc tam ir gan laikietilpīgs, gan arī dārgs process.

Negadījumos cieš gājēji un mopēdists
Ceļu policijā informēja, ka pagājušās nedēļas nogalē reģistrēti vairāk nekā desmit satiksmes negadījumi, no kuriem lielākā daļa ir maznozīmīgas sadursmes ar nelieliem automašīnu bojājumiem. Tomēr trīs sadursmēs cietuši cilvēki.
Piektdien Liepājas Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā ievietots 1924.gadā dzimušais Henriks, kuram mediķi konstatēja gūžas kaula lūzumu. Ceļu policijā stāstīja, ka traumu vīrietis guvis negadījumā, kas ap pulksten 12 noticis Klaipēdas ielā. Tur mikroautobusa "Ford Transit" vadītājs, 1982.gadā dzimušais Sergejs S., veicot apdzīšanas manevru, nebija pārliecinājies par drošību un notriecis mopēdu, kuru vadīja Henriks. Ceļu policija uzsākusi noskaidrot apstākļus un lemj par soda piemērošanu vainīgajam.
Vēl viens satiksmes negadījums brīvdienās noticis Dzērves ielā 15, kur 1974.gadā dzimusī Vineta L. ar automašīnu "VW Scirocco" uzbraukusi virsū diviem cilvēkiem. Sieviete braukusi atpakaļgaitā ārā no automašīnu stāvvietas un nav pamanījusi, ka mašīnas aizmugurē iet 1930.gadā dzimušais Jurijs S. un viņa piecus gadus jaunākā sieva Jevgēņija. Par laimi abiem gājējiem nodarītās traumas nav smagas, viņi pēc apskates slimnīcā atlaisti mājās.
Gājējs sestdien notriekts arī Zemnieku ielā, kur ap pulksten 15.30 automašīna "VW Golf" uzbraukusi 1970.gadā dzimušajam Arturam D., kas šķērsojis ielu neparedzētā vietā. Vīrietis turklāt bijis iereibis, pēc nogādāšanas slimnīcā viņš no ārstniecības iestādes aizbēdzis.

Izsit logu un nonāk atskurbtuvē
Policijā stāstīja, ka svētdien ap pulksten 4 saņemts izsaukums uz Pulkveža Brieža ielu 14a, kur huligāniski uzvedoties kāds vīrietis. Norādītajā vietā policisti noskaidrojuši, ka 1966.gadā dzimušais Genādijs K. reibumā pamanījies izsist priekšējo stiklu automašīnai "BMW 320", kas bija novietota pie mājas. Tā kā aizturētais bijis tādā reibumā, ka nav varējis neko sakarīgu paskaidrot policistiem, pieņemts lēmums ievietot viņu īslaicīgās aizturēšanas kamerā atskurbšanai.

Dodas palīgā zēnam
Kā stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē, sestdien ap pulksten 22 glābēji devušies palīgā kādam nepilngadīgajam, kas bija iekļuvis nelaimē. 10 gadu vecais zēns vakarā bija devies uz pussagruvušu celtni Priekulē, Smilšu ielā 12, taču nebija pārliecinājies par savu drošību un iesprūdis starp betona bloku tērauda stiegrām. Glābēji ar hidrauliskajiem rīkiem armatūras stieni pārgriezuši un atsvabinājuši zēna kāju.

Viļņi paņem pirmo upuri šovasar
Traģisks nelaimes gadījums vakar ap pulksten 17.30 noticis Liepājas pludmalē, kur gāja bojā kāds vīrietis. Viņš devies jūrā peldēties, taču diemžēl nav spējis noturēties viļņos un, pakļūstot zem ūdens, noslīcis.
Pašvaldības policijas glābšanas dienesta glābēji neilgi pirms pulksten 17.30 saņēmuši informāciju, ka pludmales teritorijā starp veikalu "Sala XL" un Pērkones ielu kādam vīrietim nepieciešama palīdzība. Lai arī negadījuma vieta atrodas ārpus Zilā karoga pludmales zonas, glābēji nekavējoties devušies ceļā ar motorlaivu, taču spēcīgais vējš un lielie viļņi apgrūtinājuši glābšanas darbus. Kad vīrieša ķermeni no ūdens tomēr izdevās izvilkt, diemžēl izrādījās jau par vēlu, un izsauktā neatliekamā medicīniskā palīdzība vairs nespēja glābt viņa dzīvību.
Glābēji uzskata, ka nelaimes gadījums noticis lielo viļņu dēļ, jo jūrā šādā laikā ir grūti pretoties to spēkam un, visticamāk, arī bojāgājušais vīrietis tieši viļņu dēļ pakļuvis zem ūdens un noslīcis.