Kurzemes Vārds

04:15 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Lauris Freibergs startēs Latvijā
Pauls Kaufmanis
Nedēļas nogalē pasaules čempionāta posmā MX1 klasē Dienvidāfrikas Republikā nestartēja grobiņnieka Laura Freiberga pārstāvētā komanda "Suzuki Kurz". Bet šonedēļ motokrosa līdzjutēji mūsu sportistu varēs redzēt braucam Latvijā.
Grobiņieka menedžeris Gatis Freibergs pastāstīja, ka komanda uz Dienvidāfrikas Republiku nedevās finansiālu apsvērumu dēļ. Pirmkārt, iepriekšējā, Zviedrijas posmā, "Suzuki Kurz" braucēji neuzrādīja pārāk labus rezultātus (arī Freibergs pie punktiem netika), tādēļ nolemts vairāk līdzekļu ieguldīt motociklos. Otrkārt, atšķirībā no Japānas posma un pērnā gada Dienvidāfrikas Republikas Lielās balvas izcīņas, kad "Suzuki" piedāvāja motociklus šajās no Eiropas tālajās valstīs uz vietas, lai nebūtu lieki transporta izdevumi, šoreiz pasaules kausa izcīņas posma mājas valsts šādu iespēju nenodrošināja.
Svētdien motokrosa līdzjutēji grobiņnieka sniegumu varēs novērtēt Apē, kur norisināsies motokross "Vaidavas kauss".

Eiropas jaunie tenisisti cīnās Liepājā
Emīls Dreiblats
Pagājušajā nedēļā Jūrmalas parka tenisa laukumos jau 11. reizi norisinājās Eiropas Tenisa asociācijas turnīrs "Tennis Europe" U-14 grupā, kurā piedalījās 113 jauniešu no Latvijas, Lietuvas Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Norvēģijas, Igaunijas, Izraēlas un Īrijas.
Kā pastāstīja Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons, salīdzinājumā ar pagājušo gadu šoreiz tradicionālajam Liepājas turnīram ir paaugstināta kategorija – no III uz II. Godalgoto vietu ieguvējiem tas dod vairāk punktu Eiropas jauniešu reitingā. Jāpiebilst, ka Liepājas sacensības "Tennis Europe" ir vienīgais tik augstas kategorijas jauniešu turnīrs Baltijas valstīs.
No liepājniecēm vislabākos panākumus guva Lina Lileikite, kura pamatturnīra pirmajā kārtā, kur sacentās 32 sportistes, ar 6:4, 6:4 pārspēja ar 5.numuru spēlējošo baltkrievieti Margaritu Maisaku. Astotdaļfinālā viņa trijos setos ar 1:6, 6:2, 2:6 atzina lietuvietes Diānas Marcinkēvičas pārākumu un no tālākās cīņas izstājās.
Nedaudz negaidīti pirmās kārtas barjeru nepārvarēja ar 3.numuru spēlējošā Monta Reinfelde, kura ar 4:6, 6:4, 5:7 atzina Baltkrievijas tenisistes Natālijas Pintusavas pārspēku. Līdzīgi klājās arī Paulai Vuciņai, kura ar 1:6, 6:7 (5:7) zaudēja igaunietei Kadi Līsai Sārai. Gandarījuma turnīrā Reinfelde uzvarēja visās četrās spēlēs un ieņēma pirmo vietu, bet Vuciņa izstājās otrajā kārtā. Meitenēm uzvarēja Krievijas tenisiste Nadja Kičenoka.
Zēniem vienīgais Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvis Dāvis Elsbergs pamatturnīra pirmajā kārtā ar 0:6, 2:6 bez ierunām piekāpās Norvēģijas jaunajam tenisistam Viljamam Haraldsenam, kurš vēlāk aizspēlējās līdz pusfinālam. Gandarījuma turnīrā liepājnieks tika līdz finālam, kur piekāpās ukrainim Artjomam Čebotarjovam. Uzvaru turnīrā izcīnīja norvēģis Eriks Seifarts.
Meiteņu dubultspēlēs Vuciņa pārī ar Norvēģijas sportisti Ulriki Eikeri pirmajā kārtā ar 1:6, 2:6 zaudēja Baltkrievijas duetam Marijai Meļukai un Vladislavam Kuzmenkovam. Reinfelde, cīnoties kopā ar rīdzinieci Diānu Bukajevu, pirmajā kārtā bija brīvas, bet ceturtdaļfinālā ar 2:6, 2:6 piekāpās Joanai Eidukonītei (Lietuva) un Marinai Zaņevskai (Ukraina).
Zēnu dubultspēlēs Elsbergs kopā ar Rīgas tenisistu Arvi Bērziņu ar 6:2, 6:4 pārspēja Matīsu Veisu un baltkrievu Artjomu Prostaku, ar 4:6, 7:5, 6:4 uzvarēja Krievijas duetu Antonu Galkinu un Aleksandru Kondulukovu, bet pusfinālā mūsējie ar 5:7, 2:6 bija spiesti atzīt vēl divu krievu Ivana Bezrukova un Viktora Baludas pārākumu. Uzvarēja Ukrainas tandēms Artjoms Čebotarjovs un Antons Procenko.
Kā "Kurzemes Vārdam" atzina Norvēģijas tenisistu treneris Espens Lilleass, ar mačiem Liepājā un savu audzēkņu sniegumu viņš esot apmierināts. "Labākajā gadījumā cerējām iekļūt ceturtdaļfinālā, bet tikām pie vienas vietas pusfinālā un uzvaras zēnu vienspēlēs. Kad pirms dažiem gadiem pirmo reizi viesojāmies Latvijā, Rīgā apstākļi bija daudz sliktāki. Šeit ir lieliski sakārtota sporta bāze, kvalitatīvi laukumi, labi sadzīves apstākļi un sacensību organizācija, kas liecina par vērā ņemamu progresu jūsu tenisa saimniecībā," atzina norvēģis.
Turnīru rīkoja Eiropas Tenisa asociācija, sacensību dalībnieku ēdināšanu nodrošināja kafejnīca "Balta bize", savukārt par veldzi sportistiem gādāja "Līvu alus" minerālūdens.

Mūsu basketbolistiem sekmes Eiropas čempionātos
Pauls Kaufmanis
Latvijas U-20 izlase, kuras sastāvā spēlē divi BK "Līvu alus/Liepāja" spēlētāji, Maskavas piepilsētā Čehovā aizvadītajā Eiropas čempionātā basketbolā pēdējā cīņā par septīto vietu ar 85:69 apspēlēja Itālijas vienaudžus. Savukārt Belgradā pirmo kārtu vakar pārvarēja Latvijas U-18 izlase ar liepājnieku Arturu Freimani sastāvā.
Ceturtdaļfināla kārtā pēc zaudējumiem Serbijai un Melnkalnei un Francijai Latvija apspēlēja nākamos čempionāta finālistus, Lietuvas vienaudžus – 77:74 (21:15, 20:26, 19:13, 17:20), un grupā ierindojās pēdējā vietā. Nākamajā cīņā mūsējie zaudēja Grieķijai – 69:84 (10:22, 18:20, 18:22, 23:20) un pēdējā mačā pieveica Itāliju – 85:69 (20:16, 17:17, 26:17, 22:19). Liepājnieks Mareks Jurevičs piedalījās pēdējās divās spēlēs, kurās 19 minūšu laikā guva pa septiņiem punktiem un izcīnīja attiecīgi piecas un deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt Edgars Jeromanovs mačā pret Lietuvu piezīmju normas dēļ laukumu atstāja jau pēc četrām minūtēm un spēlē pret Itāliju 17 minūtēs guva divus punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas. Finālmačā Krievija ar 61:53 (19:10, 11:15, 13:12, 18:16) pieveica Lietuvu.
Tostarp vakar Belgradā Latvijas U-18 izlase, kuru pārstāv arī liepājnieks Arturs Freimanis, aizvadīja izšķirošo cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfināla kārtā un ar 87:64 (25:19, 17:14, 16:16, 29:15) apspēlēja Beļģijas vienību. Pirmajās apakšgrupas spēlēs mūsējie dramatiskā cīņā ar 82:84 (26:22, 15:18, 22:19, 19:25) piekāpās Spānijai un ar 81:75 (16:21, 22:16, 23:17, 20:21) pieveica Grieķiju. Freimanis šajās spēlēs laukumā pavadīja vidēji 24 minūtes, guva piecus punktus un izcīnīja 3,67 atlēkušās bumbas. Turnīra otrā kārta sāksies rīt.