Kurzemes Vārds

05:18 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Katram sporta veidam – savus svētkus
MARISS BERNĀTS, basketbola tiesnesis
Vērtējot aizvadītās Sporta nedēļas nogali, ir jāatzīst, ka ne viss izdevās tik gludi, kā iecerēts, un arī dažas ieceres, manuprāt, būtu pārvērtējamas. Protams, Dievs šoreiz nebija sportot gribētāju sabiedrotais, un lietusgāzes krietni vien paplicināja sporta svētku dalībnieku skaitu. Tādēļ man īpašs prieks par ielu basketbolistiem, kuri bija gatavi spēlēt jebkuros laika apstākļos, kaut vai makaroni no gaisa kristu.
Man žēl, ka tik maza atsaucība bija no uzņēmumiem un organizācijām, kuru komandas tika aicinātas piedalīties dažādās stafetēs. Ja no daudzajām Liepājas un šeit pārstāvētajām kompānijām tikai trīs ir spējīgas izveidot komandas un pieteikt mačiem, tad jāsāk domāt, ka ar sportisko garu mūsu pilsētā kaut kas tomēr nav kārtībā.
Šā vasara, līdzīgi kā iepriekšējās, tautas sporta jomā ir vērtējama ar mīnusa zīmi. Acīmredzot pilsētas sporta dzīves organizētājiem vēl daudz jādomā un jāstrādā, lai liepājniekus un pilsētas viesus iesaistītu šādās aktivitātēs. Ar vienu lielu pasākumu pa visu vasaru noteikti nepietiek. Ideāli būtu, ja katras nedēļas nogalē katrā sporta veidā būtu aktivitātes, kurās varētu iesaistīties ikviens interesents. Kas vēl notiks šovasar? Izņemot strītbola čempionāta nobeiguma posmu un pludmales futbola mačus, nekas cits man nenāk prātā.
Kāpēc visu samest vienā katlā? Aktīvākie sportotāji lielākoties nodarbojas ar vairākiem sporta veidiem, un šoreiz viņiem būtu bijis jāizvēlas, kam dot priekšroku – basketbolam, futbolam, florbolam, riteņbraukšanai?
Pozitīvi vērtējama ielu basketbola sacensību rīkotājas – Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūras – rosīšanās, tāpat lielu darbu ir paveikusi Liepājas Futbola federācija Rūdolfa Jurjāna vadībā, Beberliņos veiksmīgi darbojas Pēteris Tervits ar savu komandu. Bet Liepājas Sporta pārvaldei vajadzētu panākties pretī vienkāršajiem liepājniekiem un palīdzēt iesaistīties sporta dzīvē, jo resursu mums netrūkt – atliek vienīgi ģenerēt idejas un īstenot tās dzīvē.