Kurzemes Vārds

10:44 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Muzicē un atpūšas
Daina Meistere
Pašlaik Liepājā uzturas grupa Vācijas skolēnu ar savām ģimenēm un mūzikas skolotāju Andu Kluci-Ottenu. A.Kluce-Ottena ir liepājniece, mācījusies mūziku, dzīvo Vācijā un Hāgenā izveidojusi privātu mūzikas skolu. Ar liepājniekiem viņu saista draudzība ar mūsu Mūzikas vidusskolu un zvanu ansambli, kas koncertēja Vācijā. Tagad skolotāja kopā ar bērniem ne tikai atpūšas un bauda mūsu pilsētas vasaras jaukumus, bet arī cītīgi mēģina Mūzikas vidusskolas telpās. Mazie mūziķi iestudē koncertu, uz kuru aicināti visi interesenti sestdien pulksten 16 Mūzikas vidusskolā. Bērni gatavo saviem skatītājiem arī pārsteigumu.

Ielūgums uz ēzelīša Ī-ā dzimšanas dienu
Leļļu teātris sadarbībā ar Liepājas domes Kultūras daļu turpmāk ik svētdienu rīkos tematiskus pasākumus pilsētas mazajiem iedzīvotājiem, tās viesiem un pavadoņiem. Lai darītu krāšņāku jau tā visnotaļ jauko vasaru, bagātinātu sarīkojumiem Jūrmalas parku un darītu atrakcijām krāšņāku bērnu rotaļlaukumu. Notiks bebra Beņa zinību diena, Čempionzaķa sporta spēles, rotaļlaukuma rūķu salidojums, varēs doties Bagātību salas meklējumos. Jau šosvētdien ir nopietna jubileja – Ēzelītis Ī-ā ar draugiem svinēs dzimšanas dienu. Kā visās kārtīgās dzimšanas dienās pieklājas, uz īsti ēzelisku jautrību Ī-ā gaidīs ciemiņus bērnu rotaļu laukumā (lietus gadījumā estrādē "Pūt, vējiņi!") svētdien, 24.jūlijā, pulksten 12.

Ziedo asinis un esi vesels
Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komiteja pirmo reizi Liepājā rīko Donoru dienu. 26. jūlijā K.Ūliha ielā 35/37 ieradīsies Rīgas Donoru centra speciālisti. Viņiem līdzi būs attiecīgā aparatūra, un cilvēkiem, kuri vēlēsies dot asinis, būs iespēja veikt veselības pārbaudi. Pirms tam Sarkanā Krusta aktīvisti būs sarūpējuši vieglas brokastis, donoriem ir arī nodrošināta brīvdiena asins došanas dienā, arī samaksa 3 latu apmērā.

Pārsūdzēts spriedums
Kasācijas kārtībā pārsūdzēts Kurzemes Apgabaltiesas spriedums krimināllietā par uzbrukumu Liepājas žurnālistam Gundaram Matīsam. Šajā lietā bija apsūdzētas četras personas: Armands Bārenītis, Raivis Lukašovs, Ivars Vērsis un Līga Ļubinoviča. Kurzemes Apgabaltiesa, skatot lietu apelācijas kārtībā, 21.jūnijā tiesājamajam Ivaram Vērsim, ko Liepājas tiesa pirmajā instancē bija atzinusi par vainīgu uzbrukuma organizēšanā un uzkūdīšanā, pārkvalificēja apsūdzību un atzina viņa vainu tikai nozieguma atbalstīšanā, līdz ar to pēc apsūdzības pārkvalificēšanas paliek nezināms uzbrukuma pasūtītājs un organizators, nav īsti skaidri uzbrukuma motīvi. Kurzemes Apgabaltiesa Vērsim piesprieda brīvības atņemšanu uz 6 gadiem, bet Lukašovam atstāja spēkā Liepājas tiesas spriedumu – 8 gadi cietumā. Tagad kasācijas sūdzību izskatīs Augstākajā tiesā.

Vesels miljons – modernā tehnoloģijā
Ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes lēmumu sabiedrībai "Baltic Timber Industries" piešķirts SEZ uzņēmuma statuss. Šī firma atrodas Brīvības ielā 121a un 121c (bijušajā "Hidrolatā") un nodarbojas ar kokapstrādi, starp citu, izgatavo arī tā dēvētās dārza mēbeles. Ekonomisti jauno ražotni uzskata par perspektīvu. Ir zināms, ka tikai šogad vien tajā paredzēts investēt 1 miljonu 400 tūkstošus latu. Turklāt runa nav par jaunu korpusu vai citu ēku celtniecību. Visi ieguldījumi domāti tam, lai jo ātrāk nodrošinātu modernās tehnoloģijas. Šogad uzņēmums paredzējis iekārtot 70 jaunu darba vietu.

Plāno iezīmēt Zilā karoga pludmales robežas
Pēc pagājušās nedēļas nogalē notikušā nelaimes gadījuma, kad Liepājas pludmalē gāja bojā peldētājs, ir saņemtas iedzīvotāju atsauksmes, ka daudzi nemaz nav informēti par to, cik tālu stiepjas Zilā karoga pludmales zona un kādu teritoriju uzrauga Glābšanas stacijas glābēji. Izvērtējot šos iebildumus, Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks saimnieciskajos jautājumos Jānis Rukmanis informēja, ka tiks nosūtīta vēstule Komunālajai pārvaldei ar lūgumu vismaz nākamajā sezonā izvietot speciālas norādes, kas iezīmē Zilā karoga pludmales teritoriju. Nezinātājiem var norādīt, ka glābēju uzraudzītā zona sākas gandrīz no pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, bet stiepjas līdz Jūrmalas ielas galam.

Bezdarbs turpina sarukt
Jūnijā salīdzinājumā ar maiju reģistrētā bezdarba līmenis valstī pazeminājies par 0,2 procentiem, un mēneša beigās bez darba bija 7,9 procenti ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, informēja Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji. Bezdarbs sarucis vairumā Latvijas rajonu un pilsētu, arī Liepājā bez darba ir 8,7 procenti ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, bet mūsu rajonā – 9,9 procenti. Šie rādītāji gan ir augstāki par situāciju Kurzemes reģionā kopumā, kur bezdarba līmenis jūnijā bija 8,3 procenti. Viszemākais bezdarba līmenis valstī reģistrēts Rīgā – 4,4 procenti, bet visaugstākais ir Ludzā – 28,2 procenti.

Gaidāmi satiksmes kustības ierobežojumi
Daiga Borska
Liepājas dome izdevusi vairākus rīkojumus par satiksmes ierobežojumiem pilsētas ielās sakarā ar plānotajiem remonta un būvniecības darbiem. Ierobežojumi paredzēti vairākos centrālo ielu posmos K.Ūliha, Kungu, F.Brīvzemnieka ielā, kā arī tiks slēgts Kalpaka tilts. Kungu ielā slēgs posmu no Ganību līdz Apšu ielai, un šie ierobežojumi paredzēti sakarā ar kanalizācijas un ūdensvada izbūves darbiem, kurus veic SIA "Grobiņas SPMK".
No 18.jūlija līdz 31.decembrim saistībā ar ēkas Ludviķa ielā 8/10 tehnisko izpēti un rekonstrukciju kustībai slēgs F.Brīvzemnieka ielu virzienā no Ludviķa līdz Avotu ielai, saglabājot vienvirziena kustību virzienā no Avotu līdz Ludviķa ielai.
Avārijas remontdarbus Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde ieplānojusi uz Kalpaka tilta. No 18. līdz 30. jūlijam tilts būs slēgts gan gājēju, gan transporta kustībai. Apbraucamais ceļš remontdarbu laikā novirzīts pa Pulvera, Cukura, Ģenerāļa Baloža, Zemgales un Turaidas ielu. Tāpat brauks maršruta taksometri.
Tiks slēgta satiksme K.Ūliha ielas posmā no Peldu līdz Vītolu ielai. Satiksmes ierobežojumi paredzēti sakarā ar ūdensvada atzarojuma izbūvi, ko veic SIA "Liepājas ūdens". Ierobežojumu laikā sabiedriskajam transportam apbraucamais ceļš novirzīts pa Peldu, Vites ielu un Kūrmājas prospektu. Pārējais transports norobežoto teritoriju apbrauks pa Kūrmājas prospektu, Toma un Peldu ielu.a