Kurzemes Vārds

23:32 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienvidkurzemes lauku konsultanti akumulē informāciju un iespaidus

Pēteris Jaunzems

Vakar Saldū notika Dienvidkurzemes pagastu lauksaimniecības konsultantu reģionālais seminārs. Tā gaitā tika uzkrāta ne tikai vērtīga informācija, bet vispusīgi iepazīta arī akciju sabiedrības "Saldus labība" un valsts šķirņu salīdzinājuma iecirkņa "Tiruļi" darbība. Konsultanti bija vienisprātis, ka reģionālie semināri ir noderīgi un tos vajadzētu rīkot laiku pa laikam, katru reizi izraugoties kādu citu satikšanās vietu.

Lai sadarbotos, ir jāiepazīstas vaigu vaigā
Atklājot sarunu, Lauku atbalsta dienesta Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Jānis Lots uzsvēra, ka šādā sastāvā kopš lauksaimniecības konsultantu statusa atjaunošanas valsts mērogā šie speciālisti kopā ir sapulcināti pirmo reizi. Šis apstāklis galvenokārt noteicis semināra ievirzi. Programma izkārtota tā, lai konsultanti varētu uzzināt ne tikai jaunākās nostādnes un saņemt aktuālāko informāciju, bet reizē arī iepazītos ar Eiropas Savienības maksājumus un nacionālās subsīdijas administrējošā dienesta struktūrvienību darbu, tās vadošajām amatpersonām, kā arī uzzinātu, kādā veidā ar šiem cilvēkiem steidzamas nepieciešamības brīžos iespējams sazināties. Izmantojot izdevību, organizēta arī akciju sabiedrības "Saldus labība" un valsts šķirņu salīdzināšanas iecirkņa "Tiruļi" apskate.
Jāteic, ka ieceri lielā mērā izdevās piepildīt, jo runātāji ievēroja reglamentu un nenovirzījās no temata, bet stāstīja par lietu. Gan pārvaldes Tiešo maksājumu daļas vadītājs Oskars Osis, gan viņa kolēģis Atbalsta daļas vadītājs Ģirts Osis un tāpat citi speciālisti konsultantus galvenokārt centās iepazīstināt ar raksturīgākajām kļūdām, ko, vienotās platības un citu maksājumu lietas kārtojot, zemes apsaimniekotāji līdz šim pieļāvuši. Tādējādi viņi cer, ka nākotnē dažādu neprecizitāšu būs ievērojami mazāk un pretendentiem nenāksies piedzīvot sarūgtinājuma brīžus, kad maksājumu summu samazina vai atsaka pavisam.

Nauda būs jau gada beigās
"Šogad vienotās platības maksājumus ir paredzēts pārskaitīt lauksaimnieku kontos jau šī gada beigās. Turklāt tos vairs neizmaksās pa daļām, bet visus uzreiz. Pie kopējās summas nāks klāt arī maksājums par īpašo joslu aizsardzību," iepriecināja Oskars Osis, piebilzdams, ka