Kurzemes Vārds

10:51 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Durvis ver jauna ražotne

Anda Pūce

Rīt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, Pulvera ielas industriālajā parkā, svinīgi tiks atklāta uzņēmuma "AILE grupa" jaunā, modernā un videi draudzīgā alumīnija, koka logu un durvju ražotne, kas sākotnēji pamatā eksportam piedāvās Latvijas tirgū jaunu produktu – alumīnija un koka logu, durvju un fasāžu konstrukcijas "AL COM", kas tiks ražotas pēc Dānijas kompānijas "PRO TEC" licences un kas ir atzītas un labi pazīstamas Eiropā.

Uzņēmuma "AILE grupa" valdes priekšsēdētājs Valdis Mors, izrādot "Kurzemes Vārdam" jaunās ražotnes telpas, kur jau pilnā sparā rit ražošanas process, bet pirmā produkcija jau devusies pie pasūtītājiem, atzina, ka jaunās ražotnes atvēršana reizē ir gan svinīgs notikums, gan likumsakarīgs process uzņēmuma darbā. "Mēs redzējām iespēju iegūt jaunu pozīciju tirgū, bet sapratām, ka ar pašreizējām jaudām nepietiks, tāpēc pieņēmām lēmumu par investēšanu jaunas ražotnes celtniecībā. Decembrī nolēmām, februārī sākām būvēt, bet jūnija beigās jau pārvācāmies uz šejieni un sākām strādāt," stāsta V.Mors, piebilstot, ka uzņēmējdarbībā ieguvējs ir tas, kurš spēj ātri reaģēt dažādās situācijās.

Rudenī arī Latvijas tirgum tiks piedāvāti jaunie logi un durvis, kas apvieno sevī divus krasi atšķirīgus materiālus, taču ļauj apmierināt aizvien pieaugošo sabiedrības vēlmi pēc dabiskas vides ar augsto tehnoloģiju sniegtajām ekspluatācijas garantijām, jo alumīnija konstrukcija, kas ir atmosfēras noturīga un nerūsējoša, atrodas ārpusē, bet koks, kas piešķir konstrukcijai dabiskumu un mājīgumu, – iekšpusē. Dānijā, kur iegādāta jauno logu ražošanas licence, šādas konstrukcijas jau sen pazīstamas, un jācer, ka tās kļūs iecienītas arī pie mums. Bet šobrīd jau strādnieki krauj saražoto produkciju konteineros nosūtīšanai uz Islandi.

Jaunā ražotne devusi 30 jaunas darba vietas liepājniekiem, kamēr kopumā uzņēmumā "AlLE grupa" tagad jau strādā 300 cilvēku. "Pamatsastāvs jaunajā ražotnē ir cilvēki, kas līdz šim darbojās Grobiņas ražotnē, bet abās vietās bija nepieciešami jauni darbinieki," stāsta V.Mors. Viņš gan neslēpj, ka daži neizturot jau pirmās dienas vakarā, taču tiem, kas prot izmantot piedāvāto iespēju, neklājas slikti. Un, tā kā vairumam pasūtītāju Skandināvijā nepieciešama arī konstrukciju montāža, uzņēmuma "AILE grupa" darbiniekiem ir darbs arī tur – Eiropā, kurp tagad no Latvijas prom raujas daudzi darbspējīgi cilvēki.

Vislielākais lepnums uzņēmuma "AILE grupa" vadītājam ir par aizvien lielāko produkcijas eksportu uz Norvēģiju, Dāniju, Zviedriju, Islandi, Krieviju un citām valstīm, kā arī par Eiropas partneru uzticību. "Ar alumīnija konstrukcijām sākām strādāt 1997.gadā, jau 2001.gadā realizējām ļoti sarežģīto "Latvijas Mobilā telefona" administratīvās ēkas projektu, bet šogad strādājam Oslo pie norvēģu kompānijas "Hidro" biroja izbūves," stāsta V.Mors. Vienpadsmit gadu pastāvēšanas laikā "AILE grupa" izaugusi par kompāniju, kurai pieder vairākas logu un durvju ražotnes Liepājā un Daugavpilī, tehniski konsultatīvais birojs un "Stiklu centrs" Rīgā, kā arī "Logu servisa centra" grupa ar 16 tirdzniecības vietām visā Latvijā. Šogad prognozētais uzņēmuma "AILE grupa" apgrozījums ir aptuveni 9 miljoni latu, bet ārvalstīs realizēto objektu īpatsvars būs ap 3 miljoniem eiro. "Tajā brīdī, kad izjūtam partneru uzticību, kas novērtē mūsu kompetenci un kvalitatīvo risinājumu, kā arī konkurētspējīgo cenu, ir patiess prieks par paveikto," saka V.Mors.

Stikla pakešu ražotne Grobiņā arī esot reorganizācijas priekšā, jo tur nepieciešams uzstādīt otru līniju, lai jau augustā varētu strādāt ar lielāka izmēra stikla konstrukcijām. Un V.Mors paredz, ka visai drīz tepat blakus 2000 kvadrātmetru lielajai jaunajai ražotnei Liepājā būs jābūvē vēl viens ražošanas korpuss. "Šogad plānojam ražot ap 20 tūkstošiem kvadrātmetru alumīnija un stikla konstrukciju un 20 tūkstošiem logu, bet nākamgad jau ar šādām jaudām var izrādīties par maz," viņš saka. Un tas nozīmē, ka pilsētai ir iespēja iegūt sev vēl vienu lielražotāju.