Kurzemes Vārds

11:50 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Airētāji Plovdivā ārpus sešiniekā
Miks Kuncītis
Eiropas junioru čempionātā Plovdivas pilsētā Bulgārijā mūsu kanoe airētāji Antons Knesis, Staņislavs Rogovskis un Aivis Tints spēja izcīnīt divas septītās un divas devītās vietas.
Antonam Knesim šajā čempionātā, startējot individuāli, labāk veicās 1000 metru distancē, lai gan finālā viņš iekļuva tikai ar lielām pūlēm. Finālbrauciena sākums mūsu airētājam izdevās ļoti veiksmīgs, jo gandrīz pusi distances Knesis turējās starp līderiem, taču beigās liepājnieka spēki tomēr bija par maziem, lai spētu saglabāt vietu labāko skaitā, tādēļ vajadzēja samierināties ar vietu tūlīt aiz olimpiskā sešnieka.
Negaidīti viegli Knesis finālā iekļuva 500 metros, kur mūsu sportists izcīnīja uzvaru priekšsacīkstēs. Taču izšķirošajā braucienā viņam neizdevās pakāpties augstāk par devīto vietu.
Ar līdzīgām sekmēm startēja arī mūsu kanoe airētāju duets Avis Tints un Staņislavs Rogovskis, kuri, tieši tāpat kā Knesis, uz starta izgāja 500 un 1000 metru distancē. Arī viņiem par vietu deviņu labāko laivu skaitā 1000 metros iznāca krietni pasvīst, jo tikai otrajā braucienā mūsu labākais divnieks nodrošināja vietu finālā. Izšķirošajā braucienā Aivis Tints un Staņislavs Rogovskis ierindojās septītajā vietā (3:52,8), no sestās vietas atpaliekot par četrām sekundēm.
Spraigākās cīņas mūsu divnieks aizvadīja 500 metros, kur liepājnieku trenera Omāra Sermola audzēkņi finālā palika devītie (1:49,4). Jāmin, ka šajā distancē liepājnieki no sestās vietas atpalika tikai par 0,4 sekundēm un no pirmās vietas – par 4 sekundēm.
Kā pēc sacensībām pastāstīja Aivis Tints, kopumā mači aizvadīti labi, taču rezultāts 500 metros varēja būt spožāks, jo pirms čempionāta lielākās cerības tika liktas tieši uz šo distanci. "Nedaudz ir žēl arī par to, ka ne 1000, ne 500 metros neizdevās iekļūt labāko sešu sportistu skaitā, kas pavērtu iespēju saņemt finansējumu no Latvijas olimpiskās vienības," teica Tints.
Mūsu sportisti jau uzsākuši gatavoties nākamajam pārbaudījumam – pasaules junioru čempionātam, kas augusta sākumā norisināsies Segedas pilsētā Ungārijā.

Liepājniekiem panākumi Alūksnes ūdeņos
Emīls Dreiblats
Alūksnes ezerā aizvadīts Latvijas ūdens motosporta čempionāta trešais posms un no Liepājas sportistiem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena šoreiz kāpa kluba "Sala" braucēji Mārtiņš Morozs (JT-250 klase) un Gatis Gibners (T-400 klase).
Kā jau ierasts, Gibneram sīvākā spēkošanās arī šoreiz bija ar "Kalnciems Racing Team" pārstāvi Valtu Sīli, tomēr šoreiz liepājnieks bija pārāks. Jauniešu klasē pirmos divus braucienus pārliecinoši uzvarēja kluba "H2O motosports" pārstāvis Artūrs Brolītis, bet trešajā braucienā viņa laivai noslāpa motors un Morozs spēja apsteigt savu novadnieku un saglabāt līderpozīcijas sezonas kopvērtējumā.
O-350 un O-500 apvienotajā klasē otro vietu spēja izcīnīt Oļegs Kutepovs ("Sala"), bet sacensību favorītam Ērikam Ķiepe-Kipgem ("H2O motosports") izdevās veikt tikai divus apļus, kad saniķojās jaunā motora kloķvārpsta, un liepājniekam sacensības bija beigušās.
S-550 klasē attiecīgi trešo un piekto vietu ieņēma kluba "H2O motosports" pārstāvji Silvestrs Palaps un Mārtiņš Bergholcs, bet viņu komandas biedrs Pēteris Pelnēns deviņu dalībnieku konkurencē palika sestais.
"Laikam jau Alūksnes ezera ūdeņi mums nav labvēlīgi. Šoreiz visiem bija ķibeles ar tehniku. Arī man sacensību laikā niķojās dzenskrūve un tas liedza parādīt labāku rezultātu," ne pārāk labos kluba "H2O motosports" braucēju rezultātus Bergholcs skaidroja ar tehniska rakstura problēmām. Arī pērn, kad Alūksnē norisinājās pasaules čempionāts S-550 klasē, Bergholcs, cīnoties ar neskaitāmiem motora defektiem, aizcīnījās līdz piektajai vietai.
Kaut arī Alūksnes posmā klubs "H2O motosports" ieņēma trešo vietu, sezonas kopvērtējumā viņi saglabā līderpozīcijas, apsteidzot klubu "Sala". Jau šās nedēļas beigās Jelgavā norisināsies Latvijas čempionāta ceturtais posms, bet vēl pēc nedēļas Tallinā Brolītis un Morozs startēs Eiropas čempionātā JT-250 klasē.