Kurzemes Vārds

03:06 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepajas jaunumi

Neērts apbraucamais ceļš
Kirils Bobrovs
"Būvmehanizācija" turpina darbus, lai izpildītu uzņēmuma "Liepājas ūdens" pasūtījumu – nomainīt kanalizācijas kolektora segmentu Ventspils ielā. Darbus veic arī šķērsojošajā Rudzu ielā. Celtniecība norit saskaņā ar paredzētajiem termiņiem, taču līdz nobeigumam vēl būs vajadzīgs mēnesis. Vissapīgākā problēma šajā sakarībā radusies transporta darbiniekiem neērtā apbraucamā ceļa dēļ. Lai gan ierādīts it kā optimālais maršruts, braucēji pastāvīgi meklē braukšanai piemērotākās ielas. Tā kā apbraucamā ceļa lielākā daļa ir ar grants segumu, lietus dēļ tas kļuvis nelietojams, it īpaši autobusiem un maršruta taksometriem. Drīz vien ceļu nāksies vai nu pamatīgi atjaunot, vai arī turpināt bojāt transportu.

Sakārtos Skrundas – Liepājas ceļu
Satiksmes ministrija iecerējusi tuvākajā nākotnē sakārtot vairākus ceļu posmus, piemēram, ceļa posmu no Skrundas uz Liepāju, tāpat virzienā Rīga – Jēkabpils paredzēts uzbūvēt jaunu autoceļu līdz Koknesei, kā arī uzlabot Rīgas – Tukuma ceļu. Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers uzsvēris, ka Latvijai ir jārūpējas par autoceļu atjaunošanu un jādara tas pēc iespējas īsākā laikā, lai nezaudētu tranzītvalsts statusu. Viņš norādīja, ka, piemēram, kaimiņvalstī Lietuvā autoceļu situācija ir labāka, tāpēc pastāv bažas, ka Krievija varētu izlemt nākotnē tranzītkravas novirzīt caur Kaļiņingradu.

"Laiks šķirot plastmasu" arī Liepājā
Sestdien Ziedu svētku norises vietā, Jūrmalas parkā, tiks izvietoti 10 dzelteni konteineri. Tā būs Latvijas Zaļā punkta akcija "Laiks šķirot plastmasu" Cilvēki varēs konteineros izmest saplacinātas dzērienu plastmasas pudeles (pirms tam ievietojot tajās zīmīti ar savu vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru un adresi). Pēc ziedu parādes ap pulksten 14.30 norisināsies dažādas akcijas aktivitātes. Būs fotosiena, kurā romantiskā ainā svētku dalībnieki varēs nofotografēties. Apmēram vēl pēc divām stundām tiks rīkota izloze, kuras laikā četri laimīgie savā īpašumā iegūs stilīgu mugursomu ar Zaļā punkta simboliku, bet viens akcijas dalībnieks mājās dosies ar "Philips" CD magnetolu.

Veido "Zaļo klasi"
A.Puškina 2.vidusskola ieguvusi finansējumu "Zaļās klases" izveidei. Skolotājas Jolantas Kožuškēvičas vadībā bērni izstrādāja projektu un iesniedza valsts programmas bērnu un ģimenes stāvokļa uzlabošanas konkursam. Līdz ar to, ka Pilsētas dome piešķīrusi programmas naudu, jau tagad, kad notiek gatavošanās jaunajam mācību gadam, var uzsākt iecerētā izveidi. "Zaļā klase" būs vieta, kur bērniem ne tikai mācīties, bet arī atpūsties, tajā skolēni apgūs nepieciešamās zināšanas par dabas un apkārtējās vides saudzē