(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Romānam Sprostam uzvara skolēnu spartakiādē
Pauls Kaufmanis
Ar labām sekmēm Latvijas Skolēnu spartakiādē startējuši Liepājas vieglatlēti, izcīnot astoņas vietas uz goda pjedestāla.
Vislabāk no mūsējiem veicās Romānam Sprostam, kurš palika nepārspēts 400 metru barjerskrējienā (57,36). Vēl no liepājniekiem trešās vietas izcīnīja Aleksandrs Čarkins 2000 metru kavēkļu skrējienā (6:46,2) un 1500 metru gludajā distancē (4:35,21), Armands Stirpeiks 400 metros (55,20), Romāns Gavriško 300 metru barjerskrējienā (43,76), Līga Tiļuga 100 metru barjerskrējienā (17,68) un augstlēkšanā (1,55). Liepājas zēnu komanda – Gavriško, Stirpeiks, Aleksandrs Večtomovs, Stepans Stotskovs – izcīnīja uzvaru 4 x 100 metru stafetē (47,63).
Šobrīd Sprosts gatavojas startam Baltijas valstu jaunatnes sacensībās, taču šonedēļ mūsu vieglatlēte Poļina Jeļizarova Kauņā startēs Eiropas junioru čempionātā.

Volejbolistiem uzvara Kurzemes čempionātā
Kuldīgā aizvadīts trešais, pēdējais Kurzemes čempionāta posms pludmales volejbolā, kurā uzvaru izcīnīja mūsu duets – Kaspars Ķinēns/Rolands Ozoliņš.
Aizvadītajā posmā Kuldīgā piedalījās tikai 11 pāri, kas tika sadalīti divās apakšgrupās. Otrajā kārtā astoņas labākās komandas, spēlējot pēc divmīnusu sistēmas, noskaidroja uzvarētājus, par kuriem kļuva Ķinēns/Ozoliņš. Vēl no mūsējiem Andis Rozītis pārī ar kuldīdznieku Gati Bukātu izcīnīja ceturto vietu.
Dāmām septiņu duetu konkurencē vislabāk no liepājniecēm veicās Gerdai Gūžai/Lindai Antonovai, kuras izcīnīja ceturto pozīciju.
Šogad Kurzemes čempionātā dažādu iemeslu dēļ nenotika Liepājas posms, tāpēc arī netiek rēķināts tā posmu kopvērtējums, informēja viens no sacensību organizatoriem Indulis Laškovs. Viņš pastāstīja, ka vietu noskaidrošanai augustā plānots noorganizēt noslēguma sacensības, kurās piedalīsies uzaicinātie sportisti.

"Vītolregatē" uzvar rīdzinieki
Emīls Dreiblats
Karostā, kluba "Rietumkrasts" teritorijā, norisinājās vindsērfinga sacensības "Vītolregate". Gan "Raceboard", gan "Formula Windsurfing" klasēs uzvarēja pieredzējušie galvaspilsētas burātāji – olimpieši Vita Matīsa un Ansis Dāle.
Šoreiz laika apstākļi burātājiem bija ļoti labvēlīgi – abās sacensību dienās pūta 7 līdz 9 metrus stiprs vējš, kas ļāva veikt visus plānotos braucienus.
Sīvas cīņas risinājās "Formula Windsurfing" klasē, kur sacensību uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējā no sešiem braucieniem. Galvenā spēkošanās notika starp Dāli un liepājnieku Jāni Preisu. Liepājnieks pēdējā braucienā uzvarēja, un, ja Dāle būtu finišējis zemāk par ceturto vietu, tad mūsu burātājs uzvarētu arī kopvērtējumā. Diemžēl rīdzinieks burtiski izrāva trešo vietu un kopvērtējumā par 0,3 punktiem apsteidza Preisu. Trešais palika Māris Smiltnieks.
"Raceboard" klasē notika četri braucieni, un Vita Matīsa bez īpašām pūlēm apsteidza rīdziniekus Gunāru Rozenbergu un Daini Pūku.

Savos laukumos liepājniekiem veicas
Liepājā aizvadīts Latvijas kausa izcīņas minigolfā ceturtais posms, kas vienlaikus bija arī Liepājas čempionāts. Savos laukumos Jūrmalas parkā šoreiz vislabāk veicās mājiniekiem – Madarai Kiršai un Mārtiņam Vilmanim.
Individuālajā vērtējumā Kirša (160 punktu) savu tuvāko sekotāju Daci Kupci apsteidza par 10 punktiem, savukārt trešajā vietā ierindojās Kristiāna Kirša (174). Madara Kirša šogad uzvarējusi trijos no četriem posmiem un kopvērtējumā atrodas pārliecinošās līderpozīcijās. Aiz viņas seko Kupce un Kristiāna Kirša.
Kungu konkurencē cīņa norisinājās īpaši spraiga, un par uzvarētāja lauriem spēkojās kopvērtējuma līderis Ģirts Ieleja un liepājnieks Mārtiņš Vilmanis. Šoreiz veiksmīgāks izrādījās mūsu sportists, savu sīvāko konkurentu apsteidzot par pieciem punktiem (153 pret 158). Trešais bija igaunis Valo Tali. Kopvērtējumā ranga tabulas augšgalā gan nekādas izmaiņas nenotika, un Vecmuižas pārstāvis Ieleja joprojām apsteidz liepājnieku.
Komandu vērtējumā atkal pārāka bija Latvijas dāmu izlase (445), otro vietu ieņēma Vecmuižas klubs (460), tikai par punktu apsteidzot Liepājas Minigolfa klubu.
Vēl Latvijas kausa izcīņā paredzēti četri posmi. Nākamais notiks 31.jūlijā Ogrē, tas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts.