Kurzemes Vārds

12:37 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Eiropas mačos – divas otrās vietas

Pirms dažām dienām Ventspilī beidzās 12. Eiropas mežu darbinieku sacensības orientēšanās sportā, kurās startēja meža nozarē strādājošie dalībnieki no piecpadsmit valstīm.
Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas virsmežzinis Māris Otaņķis, sīvā konkurencē labākos rezultātus no mūsu rajona sasniedza Aizputes mežniecības mežzine Līga Virbule. Viņa izcīnīja divas sudraba medaļas, izpelnoties otrās vietas pavēles distancē un cīnoties Latvijas stafetes komandas sastāvā.
Kaut gan aizputniece šāda ranga mačos nav iesācēja, bet startējusi jau devīto reizi, tik augstus rezultātus kā šoreiz, viņai līdz šim nekad neesot izdevies sasniegt. "Kurzemes Vārdam" sportiste pastāstīja, ka uzturēt formu palīdzot darbs mežniecībā, jo tas saistīts gan ar staigāšanu, gan slodzēm, gan apvidus pārzināšanu. Orientēšanās sports – tā nav tikai fiziskā slodze, dažkārt tur esot arī labi jāpadomā, kuru no iespējamajiem maršruta variantiem izvēlēties, doties pāri purvam pa taisno vai apjoņot tam apkārt, pārvarot stāvu nogāzi. "Ne vienmēr tas īsākais ceļš izrādās pareizākais," teica sportiste.
Dažreiz, ja iznākot laiks, vakaros viņa arī paskrienot vai pabraucot ar velosipēdu, bet sevi pārbaudot sacensībās, kurās pa vasaru piedalīties iznākot visai bieži. Arī tagad Līga Virbule gatavojas startiem, kas augustā notikšot Čehijā. Turp viņa dodoties Kuldīgas tūrisma orientēšanās kluba "Taka" komandas sastāvā, bet nākamās meža darbinieku sacensības orientēšanās sportā notiks nākamgad Somijā.