Kurzemes Vārds

08:45 Otrdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Remontē Ziemeļu kapu žogu
Daiga Borska

Tā kā Ziemeļu kapu žogam, kas atrodas O.Kalpaka ielas pusē, bija vajadzīgs remonts, Kapsētu pārvalde sadarbībā ar Komunālo pārvaldi izsludināja konkursu. Tiesības veikt darbus ieguva Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība, kas sadarbojas arī ar SIA "Centrdomnaremonts" celtniekiem. Remontdarbus sāka jūnija beigās, un aizritējušajā laikā izlabotas vairākas vietas, kurās žogs nebija līdzens. Betonējot aizpilda tukšās vietas starp akmeņiem, un vienā posmā atjaunos žoga pārsegumu. Kā sacīja Komunālās pārvaldes būvuzraugs L.Dimants, darbu kopējās izmaksas ir 7,4 tūkstoši latu un paredzēts, ka remontu veiks 234 metru garumā.
Andra Gertsona foto
Spraugu aizpildīšana starp akmeņiem nav ātrs process, bet visvairāk celtnieki uztraukti par vandaļu aktivitātēm, kas naktīs posta žoga pārseguma konstrukciju.

Kristīgie jaunieši uzkops Rīgu
No 25. līdz 31. jūlijam norisināsies pasākums "teRiga", kurā apmēram 150 kristīgo jauniešu, arī no Liepājas un rajona, uzkops vidi Rīgā. Viņi sakārtos un attīrīs teritorijas pie mājām, ūdens pietekas, savāks atkritumus un veiks citus darbus dažādos Rīgas rajonos – Bolderājā, Juglā, Mežaparkā, Dārzciemā, Zolitūdē un Bieriņos. Pasākuma mērķis ir motivēt un mobilizēt Latvijas kristiešus, īpaši jauniešus, aktīvai praktiskai un garīgai kalpošanai savai pilsētai un iedzīvotājiem.

Jūrmalas parkā būs bērnu kafejnīca
Jūrmalas parka bērnu atrakciju laukumā paredzēts veidot bērnu kafejnīcu. Tā atradīsies blakus Miljonkalniņam, uzkalniņā, kur pašlaik stāv neapsaimniekota koka ēka, kas vismaz divas, trīs reizes degusi. Pilsētas attīstības komitejā nolēma noslēgt zemes nomas līgumu uz 25 gadiem ar uzņēmumu, kas šajā vietā attīstīs bērnu kafejnīcu, taču galīgais lēmums vēl jāpieņem Liepājas domes sēdē. Ir izstrādāts bērnu kafejnīcas tehniskais projekts. Kafejnīcai jāsāk darboties 2006.gada maijā.

Pludmales festivāls ir izdevies
Festivālu "Baltic Beach Party" kopumā var uzskatīt par izdevušos, sacīja viens no tā organizētājiem Uldis Kleins. Lai gan sestdienas koncerts stiprā vēja dēļ tika pārcelts uz svētdienu, liepājnieki varēja skatīt vaigā visus mūziķus, kuri sākotnēji bija apstiprinājuši savu dalību sarīkojumā. Arī festivāla apmeklētāji, kas ieradās uz abu dienu koncertiem, par to lielākoties teica atzinīgus vārdus. Kaut arī ne uz ūdens, tomēr nobeigumā iedzīvotājus un viesus priecēja uguņošana. Pašlaik tiek apkopots, cik daudz cilvēku apmeklēja šās vasaras lielāko sarīkojumu.       

Novērsīs vētras postījumus
SIA "Liepājas ūdens" un firma "Būvmehanizācija" parakstījušas līgumu par būvdarbu izpildi, lai novērstu vētras postījumus notekūdeņu attīrīšanas iekārtu teritorijā. Šā gada janvāra vētra nodarīja pamatīgus postījumus gan pilsētā, gan kāpu zonā Baltijas jūras krastā. Pēc vētras "Liepājas ūdens" speciālisti kopā ar šim nolūkam izveidotu komisiju konstatēja, ka postījumi rada draudus pilsētas attīrīšanas iekārtu normālai ekspluatācijai un iekārtu bojājumiem ar neparedzamām vides piesārņojuma sekām. Projektētāju firma "HT–Consulting" izstrādāja priekšlikumus iespējamiem krasta un kāpas stiprinājuma konstrukcijas risinājumiem. Būvdarbus paredzēts pabeigt līdz vasaras beigām.

Būvvaldes informācija
No 4. līdz 17. jūlijam Liepājas Būvvaldē saņemti sešdesmit divi būvniecības pieteikumi. Starp tiem ir kā dzīvokļu pārplānošana, gāzesvadu, komunikāciju izbūve, tā arī Liepājas Lutera evaņģēliski luteriskās draudzes nama rekonstrukcija, uzņēmuma "UPB" dzelzsbetona izstrādājumu noliktavas būvniecība, bērnudārza "Saulīte" logu bloku nomaiņa, Liepājas pasta ēkas fasādes renovācija, siltumtrases pievada rekonstrukcija Krūmu ielā un citi pieteikumi. Būvinspekcija savukārt izsniegusi trīspadsmit būvatļaujas, kur darbu pasūtītāji bija Komunālā pārvalde, uzņēmumi "Latvenergo", "UPB" un "Latvijas gāze".

Biedrības nams – interneta mājaslapā
Liepājas Latviešu biedrības nams prezentēja savu jauno interneta mājaslapu. Tās adrese www.biedribasnams.lv. Lapu veidojis Ainara Alžāna Grafikas un dizaina birojs. Tā izveidota, lai dotu informāciju iespējamiem sadarbības partneriem, lai nams produktīvāk varētu pildīt savas pamatfunkcijas. Tagad interesenti, kas vēlas izmantot plašās, izremontētās Latviešu biedrības nama telpas kongresu, konferenču, starptautisku sarīkojumu norisēm, var iegūt kā rakstītu, tā ilustratīvu informāciju par piedāvājumu.
 
Parādi par siltumu palielinās
Vakar "Liepājas siltumā" informēja, ka uzņēmumā apkopotie grāmatvedības dati uzskatāmi rādot ne visai patīkamu rezultātu. Salīdzinājumā ar pērno vasaru debitoru parādu līmenis šobrīd atkal cēlies. "Liepājas siltuma" administrators Andris Rukmanis to izskaidro ar iedzīvotāju zemo maksātspēju un ar aprīlī izsludināto uzņēmuma bankrotu. Viņš uzsver, ka tie, kuri tagadējā situācijā uzskata par iespējamu izvairīties no norēķināšanās par pakalpojumiem, rūgti maldās – visi parādi vienalga tiks piedzīti. Pat "Kurzemes Vārdam" atsūtītā preses relīze nosaukta visai nozīmīgi – "Nesamaksātie parādi nekur nepazudīs". Taču pats galvenais, protams, ir tas, ka "Liepājas siltums", tāpat kā iepriekš, ir spiests laikus norēķināties par patērēto gāzi, kas izdevumos veido vairāk nekā pusi maksājamās summas. Ja tagad radīsies jaunas aizkavēšanās, tas apdraudēs apkures sezonas sākumu.