Kurzemes Vārds

08:22 Otrdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bez alkohola svētkus svinēt nemāk
MADARS KLEINBERGS,
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas priekšnieks

Visu pagājušās nedēļas nogali, kamēr Liepājā risinājās festivāls "Baltic Beach Party", Ceļu policija strādāja pastiprinātā režīmā un kontrolēja satiksmes noteikumu ievērošanu pilsētā un rajonā. Statistika par pārkāpumiem šajās dienās ir šokējoša – kopumā Ceļu policijas inspektori sastādīja vairāk nekā 150 administratīvā pārkāpuma protokolu, no kuriem 25 ir par automašīnas vadīšanu reibumā.
Redzot šos skaitļus, ir jāsecina, ka mūsu sabiedrība neprot svētkus svinēt bez alkohola lietošanas pārmērīgās devās. Vēl ļaunāk, pēc tam šie cilvēki uzdrīkstas vadīt automašīnas. Par to varējām pārliecināties gan Jāņos, gan arī nesenajos Zvejnieku svētkos, gan arī tagad – festivāla laikā. Tātad daudziem cilvēkiem ir pilnīgi vienaldzīgas visas akcijas, reklāmas klipi ar invalīdu piedalīšanos, paaugstinātie sodi par braukšanu dzērumā. Reidu laikā saskārāmies pat ar klaju ņirgāšanos par noteikumiem un neinformētību par sodu apmēriem.
Gadījās, ka pie stūres bija piesēdinātas sievietes, tas ir, pārējie braucēji domāja, ka viņām ar savu koķeto smaidu izdosies vieglāk izsprukt no pārbaudes. Taču tie laiki sen jau ir garām, un policists uz ceļa nestāv, lai skatītos skaistumkonkursu, bet gan lai kontrolētu satiksmes noteikumu ievērošanu un nodrošinātu kārtību. Ja kādreiz uzskatīja, ka sievietes ir apzinīgākas par vīriešiem un alkohola reibumā pie stūres gandrīz nekad nesēžas, tad tagad proporcijas jau pamazām sāk izlīdzināties. Iereibušas braucējas iznāk aizturēt ne tikai svētku laikā, bet arī parastajās darba dienās vai nedēļas nogalē. Diemžēl cilvēks līdz pēdējam brīdim cer, ka viņu nepieķers, ka gan  jau izdosies izvairīties no soda, taču liela daļa nemaz neapzinās, ar ko šāda attieksme var beigties.
Savdabīgi, ka festivāla laikā aizturētie iereibušie braucēji lielākoties bija no citiem rajoniem, kas norāda uz mūspuses autovadītāju lielāku atbildības izjūtu un respektu pret likumu, kā arī Ceļu policiju. Bet daudziem rīdziniekiem attieksme pret Liepāju ir kā pret lauku miestu, kur policija vispār nestrādā un katrs var darīt, ko grib. Bija pat tādi gadījumi, kad prominentas personas centās psiholoģiski iespaidot inspektorus uz ceļa, rādot savas vizītkartes. Taču Liepājā tādas lietas cauri neiet.
Esmu pārliecināts, ka ar intensīvu policijas darbu šo situāciju var mainīt. Liepājas policija to jau pakāpeniski dara. Tāpēc esmu pateicīgs visiem mūsu inspektoriem, kas, tāpat kā festivāla organizatori, bija gatavi pārkārtot visus darbus un rīkot pastiprinātus reidus vēl vienu dienu ilgāk, nekā sākotnēji tika plānots. Manuprāt, tieši saliedēta komanda un visu inspektoru sapratne, kā arī ieinteresētība ļauj pamazām uzlabot satiksmes drošību Liepājā un rajonā.