Kurzemes Vārds

07:51 Otrdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Godalgu izpelnās meža medus

Pēteris Jaunzems

Pagājušajās brīvdienās Bauskas rajonā, Rundāles pagastā, notika Latvijas biškopēju tradicionālais vasaras saiets, kas pulcēja daudz vairāk dalībnieku nekā iepriekšējo gadu sarīkojumi. Arī no mūsu rajona turp bija devies prāvs dravnieku pulciņš.
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Dunalkas pagasta zemnieku saimniecības "Turaidas" īpašniece Zigrīda Manteja, saieta pirmajā dienā notika konkurss "Latvijas medus – 2005", kurā degustatori noteica visgaršīgākā medus īpašnieku. Pavisam sacensībā par šo titulu iesaistījušies 62 dalībnieki. Uzvarētāja godā šoreiz ticis kāds Latgales zemnieks, kas konkursā piedalījies ar meža ziedu medu. "Raksturīgi tas, ka tie dalībnieki, kas bija iesnieguši rapša ziedu medu, atzinību nesaņēma," teica dunalcniece.
Saieta otrajā dienā viņa ar interesi apmeklējusi arī trīs Bauskas rajona bitenieku lauku saimniecības, kuru īpašnieki dalījušies pieredzē, kā arī pastāstījuši par paņēmieniem varroatozes un ar to saistīto slimību apkarošanai. Sevišķi vērtīgas atziņas dzirdētas pie kādas bitenieces, kas savā arodā nostrādājusi jau pusi gadsimta un darbojoties kā bioloģiskā lauksaimniece. Viņa ieteikusi varroatozes apkarošanā izmantot dabiskos līdzekļus. Šim nolūkam ļoti labi palīdzot timiāna novārījums un salviju lapas, ko novieto virs stropa. Bitenieki, kas strādā ar videi draudzīgiem paņēmieniem, solījuši, ka drīzumā tirdzniecībā parādīsies arī ar ķiplokiem apstrādāts cukurs, kas arī palīdz cīnīties ar ērču slimībām.
Zigrīdai Mantejai Dunalkas pagastā pieder dravas, kurās kopskaitā ir 40 saimju. Arī viņa saņēmusi bioloģiskās lauksaimnieces sertifikātu un tādēļ saietā iegūtās atziņas tūdaļ tikšot izmantotas praksē.