Kurzemes Vārds

08:23 Otrdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Palēciens uz augšu" deju skolotājiem

Anda Pūce

Trīs dienu garumā Krotes pamatskolā norisinājās nometne "Palēciens uz augšu", kurā šoreiz piedalījās nevis bērni, kā tas pierasts, bet 16 skolotājas – deju kolektīvu vadītājas no Aizputes, Medzes, Lažas, Virgas, Grobiņas, Kalvenes, Rucavas un citu pašvaldību izglītības iestādēm. Viņas ar Liepājas Rajona padomes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu pilnveidoja savu profesionālo meistarību.
Kā stāsta viena no nometnes organizatorēm, Liepājas rajona Skolēnu interešu centra speciāliste Sintija Varnovska, skolotājām bija iespēja mācīties praktiskās un teorētiskās nodarbībās pie pieciem zinošiem speciālistiem – deju pedagogiem. Nodarbības mūsdienu dejās vadīja Eva Fricberga no Talsiem, ventspilniece Inga Spodiņuka stāstīja par modes dejām, Ināra Lisova no Liepājas pasniedza klasiskās dejas stundas, aizputniece Landra Valdmane dalījās pieredzē un mācīja pašas radītās dejas, bet Edmunds Veizāns no Rīgas vadīja nodarbības funky un hiphopa stila dejās. "Katrs pasniedzējs gan stāstīja, gan rādīja dejas, tāpat kopā analizējām videomateriālus ar konkursu ierakstiem," stāsta S.Varnovska. Daudzi pedagogi atzina, ka slodze bija pietiekami liela, jo svētdienas vakarā, mājās braucot, ne viena vien skolotāja sūdzējās par nogurumu. Tiesa gan, triju dienu laikā arī ne mazums jauna apgūts.
Nometni atbalstīja gan Liepājas Rajona padome, kas Evas Felsas iesniegtajam projektam piešķīra naudu telpu īrei un ēdināšanai, gan Kultūrkapitāls, kas apmaksāja uzaicināto pasniedzēju darbu. Dalībniecēm bija jāsedz tikai daļa ēdināšanas izdevumu. S.Varnovska uzsver, ka pedagogus ļoti laipni uzņēma Krotes pamatskolas direktore Zigrīda Dūduma, bet skolotājas sūdzējušās, ka nav izdevies nokristies svarā, jo pasniegtās maltītes bijušas pat pārāk gardas. "Pirmajā vakarā mēs gida pavadībā iepazinām arī Krotes apkārtni un vēsturi, bet nometnes noslēgumā bija improvizēts koncerts, kurā rādījām visas tās jaunās dejas, ko apguvām šajās dienās," saka S.Varnovska.
Atsauksmēs par nometni dalībnieces daudz labu vārdu veltījušas pedagogiem, kuru atraktivitāte un dzīvesprieks palīdzējuši nodarbībās. Ieteikumos minēts, ka šādas nometnes būtu jāorganizē arī rajona bērniem, kas dejo mūsdienu deju grupās, tāpat pedagogi izteica vēlmi pamācīties ko jaunu pie speciālistiem arī mācību gada laikā. "Tie skolotāji, kas tikai domā veidot mūsdienu deju grupas, atzina, ka guvuši ieskatu un pamatzināšanas, lai šo darbu savās izglītības iestādēs uzsāktu, bet tie, kas jau nodarbojas šajā jomā, sacīja, ka guvuši jaunas idejas, kā citādāk un interesantāk strādāt ar saviem audzēkņiem," nometnes rezultātus apkopoja S.Varnovska.