Kurzemes Vārds

08:24 Otrdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Zemes dienesta vietējās nodaļas vadītāja iesniedz atlūgumu

VZD ģenerāldirektoru šokē padotās rīcība
Viktors Ulberts

Pēc pārmetumu saņemšanas no Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora Mārtiņa Lazdovska, ka viņš konstatējis pārkāpumus VZD Dienvidkurzemes Reģionālās nodaļas apmeklējuma laikā, vakar ilggadējā nodaļas vadītāja Dzintra Pļaviņa iesniedza atlūgumu. Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" viņa atzina šo faktu, taču noraidīja M. Lazdovska pārmetumus kā nepamatotus.
VZD Dienvidkurzemes Reģionālo nodaļu M. Lazdovskis apmeklējis pagājušajā nedēļā un tur esot atklājis, ka Dz. Pļaviņa nav informējusi dienesta darbiniekus par VZD reorganizāciju, pēc kuras iecerēts izveidot valsts kapitālsabiedrību mērniecībai un topogrāfijai.
Plānots, ka kapitālsabiedrība darbu sāks 2006.gada 1.oktobrī un tajā varēšot strādāt visi VZD darbinieki, kas veic mērniecību un topogrāfiju. Savukārt Dz. Pļaviņa esot mudinājusi darbiniekus pāriet darbā uz privātfirmu SIA "Metrum", norādot, ka tā ir vienīgā iespējamā alternatīva. M. Lazdovskim apmeklējuma laikā paziņots, ka no šā gada 1.oktobra plānots pārtraukt pieņemt pasūtījumus mērniecībai un topogrāfijai. Dz. Pļaviņa arī atklājusi, ka cilvēkiem, kuri vērsīsies VZD nodaļā ar pasūtījumiem, piedāvās pasūtījumus veikt pie SIA "Metrum".

Piedāvā darba līgumus ar privātfirmu
Šāda Dz. Pļaviņas darbība VZD ģenerāldirektoram bija šokējošs jaunums. Viņš to pārrunājis ar atsevišķiem Dienvidkurzemes Reģionālās nodaļas Mērniecības un topogrāfijas daļas darbiniekiem. Sarunās M. Lazdovskis uzzinājis, ka dienu pirms viņa vizītes Liepājā Dz. Pļaviņa kopā ar SIA "Metrum" pārstāvjiem ieradusies pie Mērniecības un topogrāfijas daļas darbiniekiem Liepājā, Kuldīgā, Saldū un piedāvājusi nekavējoties parakstīt darba līgumus ar SIA "Metrum".
Darba līgumos visa informācija par darbiniekiem, ieskaitot personas kodu un dzīvesvietas adresi, jau bijusi iekļauta, un tajos bijis arī SIA "Metrum" pilnvarotās personas paraksts. Darba līgumā noteikts, ka darbinieks firmā sāks strādāt no šā gada 1. oktobra. No savas puses Dz. Pļaviņa esot piedāvājusi darbiniekiem parakstīt jau iepriekš sagatavotu darba līgumu, kas datēts ar 2005.gada 1.oktobri, par darbiem VZD, kuru pasūtījumi saņemti līdz 30. septembrim. Līgumi apzīmogoti ar VZD Dienvidkurzemes Reģionālās nodaļas apaļo zīmogu. Darbiniekiem piedāvāts arī aizpildīt iesnieguma veidlapas par pieņemšanu darbā VZD darbu izpildei, kas pieņemti līdz 30. septembrim. Tas nozīmējot, ka SIA "Metrum" mērniecību un topogrāfiju vairākus mēnešus varētu veikt, izmantojot VZD instrumentus.

Darbinieki vēlējušies palikt komandā
"Tā nu gan nebija," nu jau bijušā priekšnieka pārmetumus noraidīja Dz. Pļaviņa. Viņa norāda, ka šī konflikta pamatā ir valsts iestāžu vilcināšanās un neizlēmība par VZD nākotni: vai turpināt pakalpojumus sniegt valsts iestādes statusā, vai uzticēt tos privātfirmai. Jo pastāvēja uzskats, ka VZD pakalpojumi neatbilst Valsts pārvaldes likumam, proti, nodarbojas ar to, ar ko valsts iestādēm nevajadzētu nodarboties, un tādējādi deformē šo pakalpojumu tirgu. Pēc laika atkal izskanēja nostāja, ka VZD jāturpina sniegt mērniecības un topogrāfijas pakalpojumus kā valsts iestādei, un to ar lēmumu apstiprināja tikai šogad īsi pirms Līgo svētkiem. Bet paši VZD darbinieki jau bija sākuši domāt par savu nākotni. "Nevis es kādam liku parakstīt darba līgumus, bet paši darbinieki izteica vēlmi turpināt darbu vienā komandā. Tad nu meklēju iespējas, kā to realizēt. Daudzas firmas nāca un piedāvāja sadarbību, un SIA "Metrum" izvēlējos, jo šis uzņēmums ir saistīts ar nekustamo īpašumu firmu "Latio", kurai savā biznesa nišā ir laba reputācija," skaidroja Dz. Pļaviņa.
Ko viņa darīs turpmāk pēc aiziešanas no darba, Dz. Pļaviņa komentēt nevēlējās. Viņa VZD nostrādājusi kopš tā izveidošanas. Bet atlūgumu iesniegusi pēc rūpīgām pārdomām.
VZD tika izveidots 1992. gada 15. decembrī un atrodas Tieslietu ministrijas pārraudzībā. Dienvidkurzemes Reģionālā nodaļa ir VZD struktūrvienība un pēc savas kompetences realizē VZD noteiktos uzdevumus Liepājas, Kuldīgas un Saldus rajonā. Patlaban VZD Dienvidkurzemes Reģionālajā nodaļā strādā 230 dažādu nozaru speciālisti.