Kurzemes Vārds

07:52 Otrdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kārtojot savstarpējos rēķinus, aizdedzina māju
Andrejs Rjabcevs

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē naktī uz pirmdienu saņemts izsaukums uz Mālu ielu 3, kur divstāvu nama gaitenī bija izcēlies ugunsgrēks. Ar liesmām dzēsēji tikuši ātri galā. Vakar vēl nebija izdevies noskaidrot ugunsgrēka izcelšanās iemeslu. Mājas iemītnieki ir pārliecināti, ka notikušais nav parasts nelaimes gadījums, bet gan ļaunprātība, jo uguns radusies pie dzīvokļa, kurā tirgojās ar nelegālo alkoholu.
Ugunsdzēsības dienestā skaidroja, ka pašlaik vēl apkopojot apstākļus un izmeklētāji vāc pierādījumus, lai precizētu liesmu izcelšanās iemeslu. Tomēr nama iedzīvotāji ir pārliecināti, ka notikusi izrēķināšanās ar ļergas tirdzniecības punkta saimniekiem, kas jau gadiem nodarbojušies ar savu biznesu dzīvoklī nama otrajā stāvā. Viens no otrā stāva kaimiņiem Gunārs Ukstiņš stāstīja, ka ap pusnakti izdzirdējis pamatīgu blīkšķi gaitenī. Izliecies pa logu, lai paskatītos, un ieraudzījis no gaiteņa loga veļamies ārā biezus dūmus, kā arī šaudāmies spēcīgas liesmas. Atverot durvis, vīrietis redzējis, ka viss gaitenis ir liesmu apņemts, un, lai gan kaimiņi mēģinājuši ar ūdens spaiņiem apdzēst uguni, tā ļoti strauji izplatījusies pa visu otro stāvu.
Otrajā stāvā uz vēl neizsistā loga stikla ir asins pēdas. Gunārs piebilst, ka tās palikušas no 23 gadus vecā kaimiņa Ulda, kurš sprādziena brīdī stāvējis pie loga un smēķējis. Viņš ar sprādziena vilni izsviests laukā un pret stikla lauskām sagriezis roku. Turpat netālu var redzēt arī grīdas dēļus, kas ar sprādzienu izrauti no grīdas un pavērušies uz augšu, bet pirmajā stāvā eksplozijas vilnis atspiedis vaļā arī vairākus griestu dēļus.
"Sajūta tāda, ka gaitenī zem grīdas dēļiem būtu koncentrējusies gāze, kas dabūjusi dzirksteli un eksplodējusi," novērtējot izpostītos dēļus teica kāds cits nama kaimiņš. Arī viņš ir vairāk nekā pārliecināts, ka notikušais nevar būt nelaimes gadījums, bet gan ļaunprātīga darbība pret točkas saimniekiem – 1962.gadā dzimušo Valentīnu un gadu jaunāko Valēriju. Kaimiņi jau iepriekš sastapušies ar vairākiem labi noaugušiem vīriem, kas ar laužņiem rokās gribējuši sastapt saimnieku, lai nokārtotu rēķinus. Turklāt policisti vēlāk gaitenī  atraduši arī lupatu, kas odusi pēc benzīna vai cita degoša šķidruma – ar to arī varētu būt izskaidrojama liesmu straujā izplatība pa namu.
Ar aizdedzinātā dzīvokļa saimniekiem "Kurzemes Vārdam" neizdevās sazināties, jo viņi ļoti smagā stāvoklī nogādāti uz Liepājas Centrālo slimnīcu, bet vakar jau risināja sarunas par viņu transportēšanu uz ārstniecības iestādi Rīgā. Sievietei ir lieli rokas un sejas apdegumi, bet viņas dzīvesbiedram apdegusi gan seja, gan arī rokas un mugura.

Bēgot atbrīvojas no zagtajām mantām
Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē stāstīja, ka brīvdienās aktīvi darbojušies zagļi – nakts laikā tie iekļuvuši divos tirdzniecības objektos. Izdevies aizturēt arī grupu jauniešu, kas tiek turēti aizdomās par vienu zādzību.
Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka naktī uz svētdienu ap pulksten 2 saņemts trauksmes signāls no veikala "Parks 5", kas atrodas O.Kalpaka ielā 66. Apsargi bija konstatējuši, ka izsista loga rūts, bet no tirdzniecības vietas pazudušas cigaretes, arī alkoholiskie dzērieni. Tuvumā aizdomīgas personas nav manītas, tāpēc policija uzsākusi patrulēt tuvējā mikrorajonā, pievēršot uzmanību gājējiem un arī automašīnām, ar kurām varētu pārvietoties zagļi. Ceļu policijas ekipāža tika nosūtīta arī uz Cukura un Pulvera ielas apkaimi.
Drīz vien inspektori Cukura ielā pamanīja taksometru "Mercedes Benz", kuru nolēma apturēt pārbaudei. Policistiem gan iznāca pamatīgi brīnīties, kad, automašīnai stājoties, atrauti vaļā visi logi un pa tiem kāds sparīgi metis ārā cigarešu iepakojumus un alkohola pudeles. Ņemot vērā, ka tieši tādas mantas bija pazudušas no veikala, policisti uz aizdomu pamata aizturēja taksometra pasažierus – 1987.gadā dzimušos Vladimiru R., Maksimu Š., kā arī divus gadus jaunāko Arturu G.
Par notikušo ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību, kas saistīta ar iekļūšanu telpā. Pašlaik vēl pārbauda, vai aizturētie nav saistīti ar līdzīgām zādzībām, kas pēdējā laikā izdarītas tirdzniecības vietās Liepājā. Tāpat tiek pārbaudīts, vai aizturēto jauniešu grupa nav saistīta arī ar veikala zādzību naktī uz svētdienu. Pulksten 4.15 iedarbojusies signalizācija veikalam "Beta", kas atrodas Šķēdes ielā 1b, taču apsargu ierašanās brīdī zagļi ar dažādām alkohola pudelēm jau bija paspējuši aizbēgt.

Dzērumā sēžas pie stūres un rīko skandālus
Andrejs Rjabcevs

Policijā joprojām saņem atsauksmes par dažādiem likumpārkāpumiem pludmales festivāla "Baltic Beach Party" laikā. Kā stāstīja Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, gan daudzi pilsētnieki, gan arī viesi aizvadītās nedēļas nogalē lietojuši alkoholiskos dzērienus pārmērīgās devās, līdz ar to notikuši kautiņi un skandāli.
Piemēram, naktī uz pirmdienu ap pulksten 4 sūdzība saņemta no vasaras kafejnīcas "Banga", kas atrodas Jūrmalas parkā. Tur 1982.gadā dzimušais Valdis L. stiprā reibumā pamanījies izsist loga stiklu un atteicies maksāt par zaudējumiem. Svētdien likuma sargu palīdzību meklējis 5.maršruta taksometra šoferis, kura transportlīdzeklī kāds iereibis pasažieris bija sabojājis atpakaļskata spoguli. Vainīgais ir 1983.gadā dzimušais Rihards V.
Brīvdienās daudz darba bijis arī Ceļu policijas inspektoriem. Pavisam trijās dienās sastādīti 150 administratīvā pārkāpuma protokoli, no tiem 25 – par automašīnas vadīšanu alkoholisko vai narkotisko vielu reibumā. 61 braucējs aizturēts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, bet 13 pie stūres bija sēdušies bez tiesībām vadīt transportlīdzekli.
Pašvaldības policijas Informācijas dienestā savukārt ziņoja, ka vairākas personas, lai gan bija aizliegums, festivāla laikā devušās peldēties lielajos viļņos. Trim cilvēkiem sastādīti protokoli, bet trīs sodu samaksājuši turpat. Koncertu laikā policisti aizturējuši vairākus nepilngadīgos, kuri bija tik noreibuši, ka vajadzējis izsaukt Neatliekamo medicīnisko palīdzību, lai viņus nogādātu slimnīcā.

Līdzjūtīgi pret vadītājiem
Neparastu notikumu reģistrējuši Pašvaldības policijas Sabiedriskā transporta kontroles dienesta darbinieki. Viņi piektdienas pēcpusdienā Peldu ielā ievērojuši divus jauniešus, kuri ņēmuši nost paziņojumus par sodiem no automašīnām, kas bija nepareizi novietotas stāvēšanai. 1985.gadā dzimušais Sandris un viņa vienaudzis Didzis vēlāk policistiem dežūrdaļā paskaidrojuši, ka tā rīkojušies aiz līdzjūtības. Viņiem kļuvis žēl sodīto automašīnu vadītāju, jo 10 latu, viņuprāt, tomēr ir pārāk liela nauda, lai to atdotu valstij par satiksmes noteikumu pārkāpumu.

Puķes augs citur
Ar iesniegumu policijā vērsušies Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra pārstāvji, ka 25.jūlija rītā konstatēta zādzība. Nezināmas personas ap pulksten 6 pamanījušās no ēkas priekšā esošās puķu dobes izzagt astoņus augus.