Kurzemes Vārds

10:21 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bez skolotājiem bērni nepaliks
GUNTA LAGZDA,
Liepājas rajona Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste

Ziņas par vakantām pedagogu vietām skolās nav nekas īpašs vai satraucošs, jo tas ir gluži normāli, ka kāds skolotājs vai skolotāja atstāj darbu skolā, pārceļas uz dzīvi citur, dodas dekrēta atvaļinājumā un tā tālāk. Tomēr ir zināmas tendences, kas pēdējo gadu laikā ir aktuālas gan pie mums rajonā, gan citviet valstī. Trūkst angļu valodas skolotāju, zēnu amatmācības skolotāju un dažviet arī pa kādam bioloģijas, ķīmijas un fizikas skolotājam. Toties ļoti neliels ir pieprasījums pēc sākumskolas, pirmsskolas un matemātikas skolotājiem, kas pie mums pārvaldē nereti ierodas darba vietu meklējumos. Tāpēc jo skumjāk lasīt ziņas, ka sākumskolas specialitāte ir viena no visvairāk pieprasītajām Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, kas nozīmē, ka pēc gadiem būs ievērojama šīs jomas pedagogu pārprodukcija.
Svešvalodu skolotāju trūkums novērojams jau vairākus pēdējos gadus par spīti tam, ka pārvalde jau sen apmaksā svešvalodas kā otras specialitātes iegūšanu strādājošajiem skolotājiem. Nav jau tā, ka šos speciālistus sagatavotu par maz. Vienkārši viņi apzinās savu vērtību, nereti atrod darbu citā nozarē un skolā tikai piestrādā. Tieši iespēja strādāt citur arī ir iemesls tam, ka jaunie speciālisti neiet uz skolām, un es neredzu risinājumu. Īpaši, ja runājam par amatmācības skolotājiem, tad problēma ir arī mazais stundu skaits un tātad zemais atalgojums. Tikai pilsētā var piestrādāt vairākās skolās un tādējādi tikt pie normāla atalgojuma. Mazajās lauku skolās nav iespēju arī apvienot darbu vairākās vietās, jo attālumi ir pārāk lieli.
Bet kopumā šis gads patīkami atšķiras ar to, ka darbā nāk pieteikties skolotāji ar labu izglītību, kas ir gatavi strādāt arī lauku skolās, braukāt, ja tas nepieciešams. Skolu direktori atkal cenšas, kā prot, piesaistīt nepieciešamos darbiniekus, tā kā līdz mācību gada sākumam vai vēlākais septembrī parasti visas problēmas ar vakantajām skolotāju vietām tiek atrisinātas. Un bērni arī turpmāk bez skolotājiem nepaliks.