Kurzemes Vārds

22:41 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Bijušais policists attaisnots
Vakar pierādījumu trūkuma dēļ Liepājas tiesa pilnībā attaisnoja bijušo Liepājas policistu Guntaru Janeku, kurš bija apsūdzēts sutenerisma atbalstīšanā, atkārtotā kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Liepājas pilsētas prokuratūras prokurore Aiva Miezīte par šo spriedumu gatavojas iesniegt protestu, uzskatot, ka tiesa pierādījumus vērtējusi vienpusīgi. Prokurore apsūdzētajam lūdza piemērot nosacītu cietumsodu uz trim gadiem, mantas konfiskāciju un noteikt pārbaudes laiku uz gadu un sešiem mēnešiem. G. Janeks savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos nav atzinis.

Veikals un šautuve
Kā informēja Liepājas domes Attīstības pārvaldes Komercnodaļa, jūlijā reģistrēti tikai divi jauni tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas objekti. Arī jūnijā tika reģistrēti tikai divi veikali. Rūpniecības preču veikalu M.Ķempes ielā 5 atvērusi SIA "Ziemeļblāzma". Bet SIA "Liepājas stars" Zvejnieku alejā 4/8 ierīkojusi šautuvi, kurā piedāvā pirmās kategorijas šautuves pakalpojumus.

Turpina pieteikties studijām
Liepājas Pedagoģijas akadēmijā turpina pieteikties studijām. Pašlaik vislielākais konkurss pilna laika studijās veidojas programmā "Sabiedrisko attiecību speciālists" (11 pretendentu uz 1 budžeta vietu), "Tūrisma vadība" (8,12) un "Iestādes un uzņēmuma vadība" (5,75). Nepilna laika jeb neklātienes reflektanti lielu interesi izrāda par studiju programmu "Profesionālās izglītības skolotājs", kas paredzēta personām ar vidējo, vidējo profesionālo vai augstāko nepedagoģisko izglītību. Vēl joprojām tiek gaidīti jaunieši jaunajā, darba tirgum pielāgotajā trīsgadīgajā bakalaura studiju programmā "Matemātika", pēc kuras apgūšanas ir iespēja turpināt studijas augstskolā un iegūt matemātikas skolotāja, inženiera programmētāja vai informācijas tehnoloģiju projekta vadītāja kvalifikāciju. Tiek gaidīti arī studēt gribētāji programmās "Mūzikas skolotājs", "Latviešu filoloģija", "Vēstures un sociālo zinību skolotājs", "Dabaszinātņu bakalaurs datorzinātnēs". Kopumā akadēmija šogad piedāvā studēt 41 studiju programmā, ir paredzēts uzņemt 1260 studentu. Dokumentus pieņems līdz 15.augustam.

Gaidīs Eiropas spriedumu
Šonedēļ Liepājas ostas ievadceļu projektu iesniegs Eiropas Savienības Kohēzijas fondā, informēja Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka palīgs Guntis Beļskis. Projekts ir izvērtēts Satiksmes ministrijā un pēc atsevišķām korekcijām izturējis nacionālo atlasi. Pēdējais termiņš šā projekta iesniegšanai Briselē ir 15.augusts. Rudenī varētu būt zināms, vai projekta īstenošanai ir piešķirts finansējums. Projektā ir trīs daļas. Pirmajā daļā paredzēta dzelzceļa pievedceļa izbūve Liepājas ostā – Ziemeļu rajona parka celtniecība un ziemeļu parku savienojošais dzelzceļš ar rietumu parku. Otrā daļa paredz autoceļa izbūvi – ostas jaunā pievedceļa izveidošanu no Rīgas – Liepājas šosejas līdz Pulvera ielai – 2,4 km, satiksmes pārvada (ar pievedceļiem) būvniecību pāri dzelzceļam posmā starp "Liepājas metalurgu" un dzelzceļa staciju – 0,6 km, Tērauda, Krūmu, Meža un Šķēdes ielas rekonstrukciju – 2,624 km, Ģenerāļa Baloža ielas turpinājuma būvniecība līdz Atmodas bulvārim, Brīvības un Cukura ielas rekonstrukcija. Trešā daļa paredz Karostas kanāla izgriežamā tilta rekonstrukciju. Projekta kopējās izmaksas ir 9863823 lati.

Galveno pasta nodaļu slēgs remontam
No 8.augusta būs slēgta 1.pasta nodaļa, kas atrodas Pasta ielā 4. Kā informēja "Latvijas pasta" Kurzemes reģiona direktore Maija Ēlerte, tajā notiks vērienīgs remonts, tāpēc šīs telpas apmeklētājiem būs slēgtas uz pagaidām nezināmu laiku. Kad to atkal atvērs, tajā paredzēts apkalpot vairs tikai korporatīvos klientus. Taču 8.augustā Liepājas centrā atvērs jaunu pasta nodaļu, tā atradīsies Graudu ielā 45. Kā sacīja "Latvijas pasta" Liepājas nodaļas pārvaldniece Iveta Ļesina, tā turpmāk būs centrālā nodaļa un arī pasta seja Liepājā. Līdzīgi vairākām citām jaunatvērtām pasta nodaļām, arī centrālā būs iekārtota atbilstoši jaunajai pasta dizaina koncepcijai. Turklāt jaunajā nodaļā līdztekus visiem tradicionālajiem pasta pakalpojumiem būs arī jaunums –strādās informators, pie kura varēs ne tikai noskaidrot visus ar pasta darbu un sniegtajiem pakalpojumiem saistītos jautājumus, bet arī iegādāties biļetes uz dažādiem kultūras un citiem sarīkojumiem.

Turpinās modernizēt apraides tīklu
Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" šogad paredz turpināt gan Latvijas televīzijas, gan LNT programmu apraides tīklu modernizāciju Liepājā. Mūsu pilsētā plānots ieviest arī jaunas antenu un fīderu sistēmas un veikt esošo sistēmu rekonstrukciju, arī paplašināt video un audio signālu kontroles sistēmu, īstenot citus modernizācijas pasākumus. Liepājā dažādi modernizācijas darbi paveikti jau pērn – ir ieviesti ekspluatācijā TV raidītāji Latvijas televīzijas pirmās programmas apraidei, kā arī modernizētas un fīderu sistēmas Liepājas Radio un televīzijas stacijā.

Vācu draugi ciemos pie kora "Aija"
Pie Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu kora "Aija" ciemos pošas Kirhelles pilsētas (Vācija) mērs Ludvigs Šeuriks ar kundzi, Vācu mūzikas biedrības vadītājs Vendelīns Šēfers ar kundzi un Pauls Hess ar kundzi. Viņi ieradīsies atbildes vizītē, jo pirms gada mūsu koris viesojās Vācijā, kur piedalījās 34.starptautiskajā koru konkursā un tur arī ieguva savus draugus. Paredzēts, ka viņi ieradīsies Rīgā trešdien, vēl pēc dienas jau atbrauks uz Liepāju, kur viņiem būs tikšanās ar liepājniekiem Vācu biedrībā, Latviešu biedrības namā, vizīte Pilsētas domē, Liepājas muzejā un citu ievērojamāko vietu apmeklējums.

Taureņu šovs "Ostmalā"
Pagājušās nedēļas nogalē tirdzniecības centrā "Ostmala" notika deju studijas "Benefice" modes šovs "Taureņu deja". Tas veidots sadarbībā ar modes māksliniekiem Ingrīdu Martini, Inetu Medni un Rolandu Vēgneru. Dejotājiem ietērpties palīdzēja veikali "Seppala", "Vigo&Ko", "The Bag", "Veļas pasaule", "Popular". Šajā sarīkojumā sveica arī centīgākos taureņu krāsotājus. Tie bija bērni, kas akcijas "Baltie džungļi" laikā tirdzniecības centrā "Ostmala" krāsoja savus taureņus. Centīgākās taureņu krāsotājas bija Melisa Tapiņa (attēlā), Vendija Kozlovska, Linda Dejus un citi, kas saņēma pārsteiguma balvas. Pašam jaunākajam censonim bija tikai divi gadi.

Akceptēti būvprojekti
Pilsētas domes Būvvaldē aizvadīto divu nedēļu laikā akceptēti trīsdesmit divi būvprojekti. Arī Komunālajai pārvaldei par Pulvera un O.Kalpaka ielas posmu rekonstrukciju un sabiedrisko tualeti Kuģinieku ielā, akciju sabiedrībai "LPB" par mājas nojaukšanu Miltu, Zemnieku, Ūdens ielā, uzņēmumam "Latvenergo" Pupu ielas elektroapgādes rekonstrukciju. Bet būvatļaujas izsniegtas SIA "Liepājas ūdens" ūdensvada un kolektora izbūvei Priežu un Mežu ielā, Komunālajai pārvaldei pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" maģistrālā ūdensvada, kanalizācijas un apkures sistēmas rekonstrukcijai, SIA "Lattelekom" optiskajam pieslēgumam Sila ielā un citu darbu veikšanai.

Vērtējumu atstāj spēkā
Abām apelācijām par centralizēto eksāmenu rezultātiem, kas Izglītības satura un eksaminācijas centram tika iesniegtas no Liepājas skolu absolventiem, vērtējums atstāts spēkā, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja ISEC vadītāja vietniece Anitra Irbe. No 53 iesniegumiem, kuros lūgts pārskatīt eksāmenu rezultātus, vērtējuma līmenis paaugstināts tikai pieciem skolēniem, nevienā no izskatītajiem gadījumiem vērtējums nav pazemināts, tādēļ pārējiem skolēniem līmenis palicis iepriekšējais. Līdz ar to liepājnieki saņems atpakaļ iepriekšējos sertifikātus par nokārtotajiem centralizētajiem eksāmeniem, kuros norādīts vērtējums līmeņos, kur A ir augstākais, bet F – zemākais vērtējums. "Visvairāk apelāciju saņēmām no absolventiem, kam sertifikātā bija C līmenis," piebilda A.Irbe.

Peļņa palielinās
Kā rāda akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" Rīgas Fondu biržā iesniegtais pārskats, uzņēmuma neto apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā sasniedza 1506248 latus, bet peļņa – 93406 latus. Pērn Autobusu parka auditētā peļņa sasniedza 134135 latus, kas bija par 32,6 procentiem vairāk salīdzinājumā ar 2003.gadā nopelnītajiem 101136 latiem. Akciju sabiedrības neto apgrozījums savukārt pērn sasniedza 2,779 miljonus latu, kas ir par 9 procentiem vairāk salīdzinājumā ar uzņēmuma apgrozījumu 2003.gadā, kad tas bija 2,549 miljoni latu. Liepājas Autobusu parka akcijas tiek kotētas Rīgas Fondu biržas brīvajā sarakstā.