Kurzemes Vārds

04:16 Trešdiena, 21. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lietus Medzes pagasta svētkus neizjauca

Anda Pūce

Ar sauli sākušies un ar sauli beigušies, bet krietnu lietus šļācienu pa vidu saņēmuši, pagājušās nedēļas nogalē visus Medzes pagasta iedzīvotājus sveica tradicionālie Medzes Pagasta svētki. Ar plašu ļaužu atbalstu tie, spītējot lietum, norisinājās pēc iepriekš paredzētā plāna.
"Varbūt mazliet nācās saīsināt programmu dienas vidū, taču nevienu aktivitāti atcelt nevajadzēja," priecājas Medzes Kultūras nama vadītāja Briāna Budriķe. Viņa stāsta, ka piecas komandas sacentās basketbola laukumā un Medzes "Jūras akmentiņi" pārspēja vēl divas vietējās vienības, tāpat kā cīravnieku un vērgalnieku basketbola komandas. Dažādās atrakcijās Kapsēdes centrā iesaistījās bērni un pieaugušie, un tika noskaidroti arī Medzes stiprinieki. Junioru grupā, vecumā līdz 18 gadiem, stiprākais bija Dāvis Skubiņš, bet senioru grupā svaru bumbu cilāšana vislabāk padevās Kapsēdes pamatskolas direktoram Gintam Plostniekam. Atraktīva bijusi arī jauniešu organizētā orientēšanās Kapsēdes parkā, kur dalībniekiem vajadzējis atrast atbildes uz dažādiem jautājumiem. "Virves vilkšanā spēkiem mērojās trīs komandas – zemnieki, mednieki un jaunieši, bet spēcīgākie šajā disciplīnā izrādījās mednieki," stāsta B.Budriķe.
Kamēr nelija, svētku apmeklētāji aktīvi balsoja arī par konkursam "Sakopta vide Medzes pagastā" iesniegtajām fotogrāfijām. "Tā kā stendi visas dienas garumā nebija pieejami, balsošanas termiņš tiks pagarināts," piebilst B.Budriķe. Viņa priecājas, ka lietus neizjauca sporta sacensības, jo tikai basketbola finālmači tika pārcelti uz telpām. Daudz ļaužu sapulcējās arī Medzes muižā. "Saņēmām dažus pārmetumus, ka nezinātāji muižu nevarēja atrast, taču norādes bija. Šo vietu svētku norisei izraudzījāmies tieši tāpēc, ka tā ir mazāk zināma un, mūsuprāt, iedzīvināma," skaidro Briāna. Viņa uzsver, ka ar folkloras kopas "Vilkači" koncertu tas arī izdevies, jo te notiekošais ļoti labi iederējies apkārtējā vidē. "Bija iespēja arī pašam uzvilkt mugurā smago bruņu kreklu, tikai cīņu demonstrējumi šoreiz izpalika," stāsta Kultūras nama vadītāja. Toties Medzes sieviešu kluba "Spāres" dalībnieču vārītā skābeņu zupa un turpat uz ugunskura ceptās desiņas izlijušajiem apmeklētājiem ļoti labi garšoja. Saimnieces tika slavētas, un viesi palika apmierināti.
Un tad jau pilniem vēderiem bija laiks atgriezties Kapsēdē, kur vakarpusē par jautru garastāvokli gādāja aktieri Voldemārs Šoriņš un Zigurds Neimanis, bet zaļumballē līdz rīta gaismai dejas spēlēja grupa "Sandra". "Vienu brīdi gribējām vakara pasākumu pārcelt uz Kultūras namu, bet labi vien ir, ka palikām ārā, jo svētku nobeigums izdevās lielisks," saka B.Budriķe. Tāpēc viņa pateicas gan uzņēmumiem "Griģis un Co", "Kresta", "Pokers K", "Ozollīnija" un "Grobiņas KB" par sniegto atbalstu, Liepājas rajona Kultūras nodaļai par piešķirto finansējumu un svētku orgkomitejas locekļiem, kas aktīvi strādāja, gan veidojot svētku programmu, gan vadot sarīkojumu. Un protams, jāpateicas arī visiem dalībniekiem, kas apmeklēja svētkus tik kuplā pulkā!