Kurzemes Vārds

03:38 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Labāko arāju pulkā arī mūsējie

Cēsu rajonā notikušajās Latvijas arāju sacensībās noskaidroti labākie šā amata pratēji, starp kuriem ir arī divi Liepājas rajona pārstāvji, bijušie cīravnieki Raivis Fricsons un Andris Beierbahs, kas strādā uzņēmumos ārpus rajona.
Latvijas Arāju organizācijas vadītājs Aigars Laurinovičs informē, ka maiņvērsēju arklu klasē divu arāju konkurencē pirmo vietu ieguva Igors Mucenieks no Mārupes, bet otro Jānis Puniņš no Gulbenes rajona. Bet parasto arklu klasē sešu arāju konkurencē pirmo vietu ieguvis Edgars Konons no Limbažu rajona, otro vietu – Raivis Fricsons, bet trešo vietu – Andris Beierbahs. Sacensību laureāti saņēmuši Zemkopības ministrijas prēmijas un sponsoru balvas. Pirmās vietas ieguvēji saņēmuši 100 latu, bet otrās un trešās vietas – attiecīgi 80 un 50 latu.
Latvijas Arāju organizācijas vadītājs norādīja, ka šogad sacīkstēs piedalījušies tikai astoņi dalībnieki. "Tas ir maz salīdzinājumā ar dalībnieku skaitu iepriekšējos gados, kad piedalījās gandrīz 30 arāju," sacīja A.Laurinovičs. Viņaprāt, zemā arāju aktivitāte šā gada sacīkstēs ir skaidrojama ar aizņemtību lauku darbos un tieši ražas novākšanā. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, sacensību dalībnieku arumā vērtēti vairāki elementi – vagas taisnums, dziļums, kvalitātes un citi rādītāji.