Kurzemes Vārds

02:27 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ēdīs zivju zupu, sportos un ballēsies

Aizputē. Divas dienas nedēļas nogalē, 12. un 13.augustā, Aizputē notiks pilsētas svētki, kuru programmā paredzētas dažādas kultūras, izklaides un sporta aktivitātes, ziņo Aizputes Pilsētas domes Kultūras komitejas vadītāja Jolanta Berga.
Viņa stāsta, ka piektdien, 12.augustā, pulksten 20 laukumā pie bijušā kinoteātra "Avots" plānotas netradicionāli sportiskas izdarības "Mēness gaismā". Programmā iekļauta foto orientēšanās, jautrības, veiklības, atjautības uzdevumi ar nelielu baiļu piedevu. Pulksten 22 laukumā pie Livonijas ordeņa pilsdrupām izrādīs Aizputes Tautas teātra izrādi "Mīla stiprāka par nāvi", bet pēc izrādes Dzirnavu dīķī uzplauks "Uguns zieds".
Svētku otrajā dienā, sestdien, 13.augustā, notiks makšķerēšanas sacensības "Tebras brangākā zivs", kas nobeigumā vainagosies ar kopīgu zivju zupas baudīšanu. Pulksten 10 zem klajas debess pie Dzirnavām paredzēts atklāt Intas Rozenbahas un Zigmunda Belēviča darbu izstādi, kurā varēs apskatīt Rozenbahu ģimenes darinātos pinumus. Pilsētas mākslas izstāžu zāles aicina šajā dienā apskatīt Klaipēdas fotogrāfa Aļģimanta Kalvaiša fotoizstādi "Koki. Dzīve pēc nāves", kā arī keramikas izstādi "Podniecība?". Uz asfalta pie Aizputes Novadpētniecības muzeja savukārt notiks bērnu zīmējumu konkurss "Zīmējam savam un citu priekam!".
Svētku programmā iekļauts skrējiens apkārt akacim, spēkavīru turnīrs, veiklības brauciens ar velosipēdu, strītbols vīriešu un sieviešu komandām, volejbols, dārts, veiklības un jautrības stafetes mazajiem un lielajiem aizputniekiem. Bet pēcpusdienā kinoteātra "Avots" laukumā būs Aizputes Mūzikas skolas pedagogu instrumentālā ansambļa un Kurzemes dziedošo pensionāru vokālo ansambļu koncerts. "Mājinieki – vokālais ansamblis "Uzmet garu!" un duets "Rudens saulstari" – ciemos aicinājuši ansambļus "Sendienas" no Grobiņas, "Saknes" no Liepājas, "Brūklenājs" no Kuldīgas un "Vecie zēni" no Skrundas," stāsta J.Berga. Vēlāk notiks arī viduslaiku mūzikas koncerts, kurā muzicēs Latvijas Valsts operas pūtēju orķestris. Bet svētki noslēgsies ar balli, kurā dejas aizputniekiem un pilsētas viesiem spēlēs grupa "Ziķeri".