Kurzemes Vārds

18:02 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Veterāni sacenšas Grobiņas apkaimē
Pauls Kaufmanis

Grobiņā aizvadīts Latvijas čempionāts riteņbraukšanā šosejā veterāniem, kurā startēja ap 50 sportistu no visas Latvijas, arī deviņi mūspuses riteņbraucēji.
Kā pastāstīja viens no sacensību organizatoriem Nikolajs Pušnickis, šoreiz sacensībās piedalījās ļoti liels dalībnieku skaits un čempionātā pārstāvēta nebija tikai Daugavpils puse. Sestdien un svētdien riteņbraucējiem bija arī diezgan labi laika apstākļi, un tikai sacensību pirmajā dienā lietavas izbaudīja pēdējie, kas devās trasē.
10 kilometru individuālajā braucienā vislabāk veicās grobiņniekam Pušnickim, kurš palika nepārspēts ne tikai savā vecuma grupā (1941. – 1945.g.dz.), bet arī bija labākais pēc reitinga, kurā tiek ņemti vērā uzrādītie rezultāti un pārstāvētā vecuma grupa. Uzvara 1971. – 1975.gadā dzimušo klasē tika dunalcniekam Dainim Žuburam. Otro vietu izcīnīja liepājnieks Dmitrijs Jankovs (1966. – 1970.g.dz.), apsteidzot Ingu Zomerfeldi. Vēl no mūsējiem trijniekā iekļuva grobiņnieks Aivars Krūčis (1951. – 1955.g.dz.), savukārt liepājnieks Aivars Zomerfelds 1956. –1960.gadā dzimušo klasē ierindojās piektajā vietā. Jaunākajā grupā mūspuses sportisti ieņēma 3. – 7.vietu. Vislabāk veicās dunalcniekam Mārtiņam Flasim.
47 kilometru grupas braucienā Pušnickis savā grupā un arī reitinga tabulā ierindojās otrajā vietā. Uzreiz aiz līdera 1936. – 1940.gadā dzimušo grupā finišēja arī liepājnieks Eduards Lankucs. Jankovs savā klasē palika otrais. Trešās vietas no mūspuses sportistiem izcīnīja Krūčis, Zomerfelds, Žuburs un Flaksis.
Čempionātu organizēja Latvijas Riteņbraukšanas klubs sadarbībā ar Grobiņas Pilsētas domi un zemnieku saimniecību "Cērpiņi".
Tostarp liepājnieks Kristaps Zuzāns nedēļas nogalē Rīgā aizvadījis Kurzemes priekšpilsētas čempionātu riteņbraukšanā šosejā. Mūsu sportistam veiksmīgāks bija otrās dienas starts, kad kritērija braucienā pa Rīgas ielām izdevās uzvarēt divos starpfinišos. Kopvērtējumā Zuzāns ierindojās sestajā vietā. Jau trešdien Rīgā sāksies daudzdienu velobrauciens jauniešiem, kurā piedalīsies arī sportisti no Lietuvas un Igaunijas.

Andrejs Žuravļovs dodas uz Daugavpili, metalurgu izlūki – uz Beļģiju
Vēl aizvadītajā ceturtdienā mačā pret Farēru salu klubu NSI "Liepājas metalurga" sastāvā laukumā iznākušais aizsargs Andrejs Žuravļovs līdz sezonas beigām izīrēts Daugavpils komandai "Dinaburga". Žuravļovs kļuvis jau par trešo jauno Liepājas futbola audzēkni, kurš, neguvis regulāru spēļu praksi dzimtās pilsētas klubā, mēģinās pie tādas tikt citu komandu sastāvos. Loģiski, ka šodienas mačā pret savu bijušo klubu Žuravļovs vēl nepiedalīsies.
Tikmēr saistībā ar 11. augustā paredzēto "Liepājas metalurga" komandas spēli pret Beļģijas vienību "Racing Genk" mūsu pilsētas kluba vadītāji lēmuši, ka mačs stadionā "Daugava" sāksies pulksten 19.
Savukārt jau šosestdien uz Beļģijas pilsētu Lokerenu dosies "Liepājas metalurga" izlūki, lai vērotu, kā "Racing Genk" aizvada pirmo valsts čempionāta spēli ar vietējo klubu.

Nīcenieki – čempioni minifutbolā
Liepājas rajona čempionātā minifutbolā pēdējās spēles tiks aizvadītas ceturtdien Aizputē (sākums pulksten 18.30), taču Nīcas futbolisti jau pagājušajā nedēļā nodrošināja čempionu nosaukumu, ar 36 punktiem 13 spēlēs paliekot neaizsniedzami konkurentiem. Pērn viņi ierindojās trešajā vietā.
Gan Priekulei, gan Grobiņai ir pa 28 punktiem, tādēļ sudraba un bronzas liktenis izšķirsies spēlēs starp Priekuli un Cīravu (pērnā gada čempionāta uzvarētāji), kā arī Grobiņu un "Medzi/Policiju". Jaunie čempioni pēdējā spēlē tiksies ar "Kurzemes Vārda" komandu, kas sev jau nodrošinājusi 4.vietu.

Toms Hartmanis ceļā uz Zviedriju
Emīls Dreiblats

Hokejists Toms Hartmanis, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Zviedrijas U–18 junioru līgas "BJ Elit" Stokholmas klubā "Stocksunds IF" un pavasarī veiksmīgi startēja Latvijas izlasē pasaules junioru čempionātā Polijā, šovasar atkal pošas pāri Baltijas jūrai. Jaunajā sezonā viņš spēlēs Upsalas kluba "Almtuna IS" U–20 junioru komandā.
Pēdējās nedēļas pirms došanās uz Zviedriju Hartmanis pavadīja Latvijas U–20 junioru izlases nometnē Kandavā, kur galvenā trenera Oļega Znaroka audzēkņi sausajos treniņos krāj spēkus gaidāmajai sezonai, kas būs īpaša ar to, ka pirmo reizi mūsu juniori spēkosies ar pasaules elites valstsvienībām. Znaroks licis noprast, ka liepājnieks, kurš U–18 izlasē bija komandas kapteinis, diezgan droši var cerēt uz vietu pamatsastāvā.
"Kandavā mūs pamatīgi nomocīja. Gandrīz visu laiku cepinājāmies saulē, tikai pēdējā dienā laiks bija apmācies, tā kā treniņos nācās krietni pasvīst," atzina Hartmanis, kurš šovasar uz ledus trenējies tikai individuāli. Arī jaunajā klubā Zviedrijā sākumā vienu nedēļu paredzēti sausie treniņi, bet pēc tam hokejisti sāks nodarbības arī uz ledus. Paredzēts aizvadīt arī septiņas, astoņas pārbaudes spēles, bet jaunā sezona sāksies septembra otrajā pusē.
Latvijas junioru izlase līdz decembrī paredzētajam pasaules čempionātam aizvadīs vairākus pārbaudes turnīrus. Hartmanis gan uz tiem visticamāk nebrauks, jo būs aizņemts klubā, tādēļ valstsvienībai plāno pievienoties tikai decembra sākumā. "Arī Zviedrijas izlase spēlēs pasaules čempionātā, turklāt vienā grupā ar mums, tādēļ turienes čempionātā būs pārtraukums," pastāstīja Hartmanis.
Tā kā šā gada decembrī liepājniekam paliks 18 gadu, turpmāk viņam jāspēlē A, nevis B junioru līgas komandā kā līdz šim. Hartmaņa iepriekšējā klubā "Stocksunds IF" A junioru komandas nebija, bet mūsu sportista sniegums nepalika nepamanīts un viņš saņēma uzaicinājumu pāriet uz klubu "Almtuna IS". "Pozitīvi ir tas, ka man tiks dota iespēja patrenēties arī kopā ar pieaugušo komandu, kas spēlē "Allsvenskan" līgā (otra spēcīgākā līga Zviedrijā). Turklāt "Almtuna IS" ir elites līgas kluba "Djugardens IF" farmklubs."
Zviedrijā klubs Hartmani nodrošina ar dzīvokli un ēdināšanu vienreiz dienā, bet par pārējo jāgādā pašam. "Dzīvošana tur ir ļoti dārga, tādēļ iespēju robežās man vecāki no Latvijas sūta pārtiku," apstākļus raksturoja hokejists, piebilstot, ka cer atrast arī kādu palīgdarbu, lai brīvajā laikā varētu piepelnīties. "Upsalā dzīvo diezgan daudz latviešu ģimeņu, ceru, ka varēšu kaut kur iekārtoties darbā". Jaunais hokejists pamazām apgūst zviedru valodu, tomēr kā galvenais saziņas līdzeklis joprojām kalpo angļu valoda.
Paralēli hokejam viņš ar interneta palīdzību turpinās mācības Rīgas 85.vidusskolā un šogad beigs 12.klasi. Tā kā sezona beigsies jau aprīlī, tad Hartmanim būs gana laika, lai gatavotos eksāmeniem. "Skolā ir ļoti pretimnākošs direktors, tādēļ domāju, ka ar mācībām problēmu nebūs."