Kurzemes Vārds

01:44 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aizputnieki Zviedrijā mācīsies veselīgi ēst

Sestdien Aizputes vidusskolas 15 skolēni kopā ar grupas vadītājām – vidusskolas absolventi Agnesi Lapenu un angļu valodas skolotāju Solvitu Bērziņu devās uz Kolmardenas pilsētu Zviedrijā, lai piedalītos starptautiskā jauniešu izglītības projektā.
Kā pastāstīja Agnese Lapena, Kolmardenā mūsu jaunieši pavadīs tieši nedēļu un mājās atgriezīsies tikai svētdien. Galvenās aktivitātes 15 līdz 18 gadu vecajiem aizputniekiem būs saistītas ar piedalīšanos vietējā Brīvā laika centra vadītāju izstrādātajā projektā "Laba veselība – ieguldījums dzīvē". Benkts Cete uzrakstījis projektu, kurā Latvijas un Zviedrijas jaunieši apgūs veselīga dzīvesveida un pareizas ēšanas pamatnosacījumus.
"Paredzētas gan lekcijas, gan arī dažādas sporta un cita veida aktivitātes," stāsta A.Lapena. Viņa piebilst, ka jaunieši projektā tiks sagatavoti arī kā multiplikatori, kas iegūtās zināšanas varēs nodot tālāk saviem vienaudžiem. "Jauniešu neveselīga ēšana ir ļoti nopietna problēma Zviedrijā, taču arī pie mums netrūkst jauniešu, kas izvēlas čipsus un kolu dārzeņu vietā," saka Agnese. Viņa domā, ka tādās mazpilsētās kā Aizpute tomēr pašu audzēti dārzeņi un augļi vēl tiek gana daudz lietoti, tomēr lielajās pilsētās cilvēki aizvien vairāk ēd nezināmas izcelsmes pārtiku, kas ne vienmēr ir pati veselīgākā. Tad nu arī Latvijas skolēniem interesantā veidā sniegtās zināšanas par veselīgu uzturu būšot gana noderīgas.
Un tā kā visu nedēļu zviedri ar latviešiem dzīvos kopā, būs iespēja arī iegūt jaunus draugus un, protams, nostiprināt savas angļu valodas zināšanas, kas šādos starptautiskos projektos vienmēr ir iespējams. "Aizputes un Kolmardenas sadarbība ilgst jau vairāk nekā 10 gadu, un šis ir tikai viens no kārtējiem mūsu kopprojektiem," piebilst A.Lapena.