Kurzemes Vārds

02:16 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Gaida jaunos tramvaja vagonus
No Erfurtes pilsētas (Vācija) atgriezies uzņēmuma "Liepājas tramvajs" inženieris V.Bībers, kas turp devās, lai novērtētu četrus tramvaja vagonus, kurus paredzēts vest uz Liepāju. Vagoni ražoti deviņdesmitajos gados un nesen tiem paveikts kapitālais remonts. Diviem no tiem vēl esot jāveic nelieli tehniski uzlabojumi. Liepājas pašvaldība tramvaja vagonu iegādei rezervējusi 105000 latu. Plānots, ka, izmantojot prāmju satiksmi, vagonus Liepājā nogādās līdz septembra vidum.

Nodrošinās skolas ar interneta pieslēgumu
Izglītības un zinātnes ministrija izsludinājusi konkursu par interneta pieslēguma ierīkošanu un nodrošināšanu 372 skolām. To skaitā ir arī divdesmit četras Liepājas rajona un septiņas Liepājas pilsētas vispārizglītojošās skolas. Valsts investīciju programma paredz līdz 2010.gadam ierīkot platjoslas interneta pieslēgumu tajās skolās, kurās pagaidām nav interneta vai arī tiek izmantota iezvanpieeja. Programmā skolu datorizācijai un interneta pieslēgumu nodrošināšanai, kā arī darbinieku apmācībai paredzēts atvēlēt 20 miljonus latu. Tāpat programmas realizācijas gaitā plānots atjaunot infrastruktūru, skolās nomainot 7700 novecojušo datoru. Līdz 2010.gadam iecerēts nodrošināt vienu datoru desmit skolēniem.

Sprādzieni Antaljā tūristus nav nobiedējuši
Šogad no Liepājas lidostas paredzēti vēl četri čarterreisi uz populāro Antaljas kūrortu Turcijā. Tos sadarbībā ar trīs tūrisma firmām arī mūsu pilsētā organizē tūrisma operators "Tez Tour". Kā telefonsarunā ar "Kurzemes Vārdu" pavēstīja firmas darbiniece, divi šomēnes Antaljā nograndušie bumbas sprādzieni tūristus no Latvijas nav nobaidījuši un vismaz pagaidām neviens no tiem ceļotājiem, kas turp nolēmuši doties un jau rezervējuši biļetes, nav atteicies no brauciena. "Mēs informējam savus sadarbības partnerus par situāciju tur, par to, kā mēs savus ceļotājus aizsargājam, par to, kur nav vēlams doties, un tā tālāk, lai tie saviem klientiem varētu atbildēt uz visiem jautājumiem," sacīja darbiniece. Atgādināsim, ka četri čarterreisi no Liepājas notika jau maijā un jūnijā, bet vēl četri paredzēti septembrī un oktobrī.

Akreditētas divas programmas
Izglītības un zinātnes ministre profesore Ina Druviete parakstījusi akreditācijas lapas Liepājas Jūrniecības koledžai, ļaujot tai izsniegt valsts atzītus diplomus pirmā līmeņa profesionālo studiju programmu "Kuģu vadītājs" un "Kuģu mehāniķis" absolventiem. Pamatojoties uz ministrijas Akreditācijas komisijas lēmumu, abām šīm Liepājas Jūrniecības koledžas pirmā līmeņa profesionālo studiju programmām piešķirta akreditācija uz diviem gadiem.

Sakārto siltumtrasi Dienvidrietumu mikrorajonā
Viktors Ulberts

Pirmdien sākti remontdarbi siltumtīklu rajonā "Dienvidi", "Kurzemes Vārds" uzzināja maksātnespējīgajā akciju sabiedrībā "Liepājas siltums". Tiks mainīts siltumtrases posms 140 metru garumā no Liedaga ielas līdz Klaipēdas ielas 70.namam. Diemžēl remonta laikā pārtraukta karstā ūdens piegāde Klaipēdas, Siguldas, Dzintara un Liedaga ielas namu iedzīvotājiem. Bet Ventas un Priekules ielas namu iedzīvotāji karsto ūdeni šo remontdarbu laikā saņems, norādīja siltumtīklu rajona "Dienvidi" priekšnieks Vincents Jenčius.
Remontdarbus paredzēts pabeigt līdz 21.augustam, taču ļoti iespējams, ka meistari savu darbu paveiks arī ātrāk. Kopumā pilsētā jau nomainītas siltumtrases 700 metru garumā.

Gaļinas Poliščukas iestudējums – Šekspīra festivālā
Liepājas teātris ar izrādi "Romeo un Džuljeta. Mīts" piedalīsies IX Starptautiskajā Šekspīra iestudējumu festivālā Gdaņskā, Polijā. 2003.gadā tapusī Gaļinas Poliščukas izrāde uzaicināta uz prestižo festivālu ar Starptautiskā teātra institūta Latvijas nodaļas atbalstu. Gdaņskas teātra fonda rīkotais ikgadējais festivāls notiek no 5. līdz 13. augustam, tajā piedalās labākie Šekspīra iestudējumi gan no Polijas, gan ārvalstīm.