Kurzemes Vārds

05:13 Otrdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pilsēta pamazām tiek sakopta

Priekulē. Ikara svētkos pirmo reizi pilsētā tika godināti tie priekulnieki, kas pēc domes izveidotās komisijas locekļu ieskatiem šogad bija īpaši uzkopuši savas sētas. Pieciem saimniekiem tika pa dārzkopības grāmatai, bet pārējie 28 tika skaļi sumināti no pils tornīša.
"Nekāds sakoptāko sētu konkurss rīkots netika, tikai nolēmām, ka divas reizes gadā apsekosim pilsētu, lai ap Jāņiem novērtētu sakoptību, bet ap Ziemassvētkiem – noformējumu," skaidro domniece Vizma Rēriha. Viņa uzsver, ka tad, ja, izsludinot konkursu, parasti neviens nepiesakoties, tādēļ sakoptāko sētu izvērtēšanai izvēlēta šāda forma. "Komisijas redzētais bija apkopots ar fotogrāfijās, ko Zviedru vārtos Ikara svētku laikā varēja apskatīt arī viesi," sacīja V.Rēriha. Viņa stāsta, ka kopējais deputātes Aldas Binfeldes vadītās komisijas viedoklis esot, ka pilsēta ar katru gadu kļūstot aizvien sakoptāka. Tas fakts vien, ka šogad atzinīgi vārdi tiekot teikti vairāk nekā 30 saimniekiem, jau daudz nozīmējot. Šis godalgoto saraksts tikšot publicēts arī vietējā avīzītē, bet uzreiz jau esot jāpiebilst, ka arī tajā neiekļautie priekulnieki daudzi gan daudzdzīvokļu mājās, gan privātmājās lēnām vien cenšoties sakopt apkārtni. "Mums ir ar ko lepoties," saka V.Rēriha.
Īpaši šogad paslavēta Isakovu ģimene Ganību ielā, Ida Strēle Liepu ielā, arī Binkovsku ģimene Paplakas ielā, tāpat Indriekus un Siksnu ģimenes Galvenajā ielā. "Šeit ļoti labi var redzēt divu kaimiņu labas sadarbības pieredzi, jo abi veido sakoptu vidi, savstarpēji vienojoties, tādējādi veidojas skaista ainava," komentē V.Rēriha. No tiem 28 saimniekiem, ko vēl godināt izlēmusi konkursa komisija, esot grūti izcelt kādu īpaši, jo katrs centies, kā pratis.