Kurzemes Vārds

03:59 Otrdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nostiprina sadarbību starp dāņu un Liepājas uzņēmējiem

Daiga Borska

Vakar Liepājā ieradās Latvijas vēstnieks Dānijā Andris Razāns un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras pārstāvis Dānijā Gints Jaunums. Viņu vizītes mērķis bija pārrunāt Liepājas ekonomiskās intereses Dānijā un vēstniecības iespējamo palīdzību abpusēju kontaktu veicināšanā starp Liepājas un Dānijas uzņēmējiem.

Sarunu laikā ar domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un Liepājas SEZ pārvaldnieku Guntaru Krieviņu spriests par sadarbības attīstīšanu ar Dāniju vairākās jomās – tranzīta, transporta, uzņēmējdarbības, izglītības un citās. Sadarbība ar Dānijas investoriem Liepājai sākusies jau 1997.gadā. Pilsētā šobrīd veiksmīgi darbojas vairāki dāņu uzņēmumi. Piemēram, SIA "Pumac" bijušā Gaļas kombināta vietā izveidotajā biznesa centrā darbību sākuši vēl četri dāņu uzņēmumi, radot pilsētai vairāk nekā 300 jaunu darba vietu.

No ārvalstu uzkrātajām investīcijām Liepājā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā dāņi pērn ieguldījuši 18 procentu, investīcijas sasniegušas 0,2 miljonus latu. Tikšanās laikā apspriesti jautājumi par iespējamo jaunu prāmju līniju izveidi un Liepājas lidostas izmantošanu biznesa kontaktu veicināšanai ar Dāniju. A.Razāns informēja par Latvijas vēstniecības ieceri tuvākā gada laikā sarīkot Latvijas dienu Dānijā, kur savs stends varētu būt arī Liepājai. Tika pārrunāta arī iespēja sarīkot Dānijas žurnālistu vizīti Liepājā, lai parādītu pozitīvās pārmaiņas pilsētā pēdējo gadu laikā, iepazīstinātu ar SEZ un ostas attīstību, topošajiem industriālajiem parkiem utt.

Tāpat nepieciešama sadarbība ar Dāniju arī izglītības jomā. Līdz šim bijuši vairāki veiksmīgi studentu apmaiņas projekti starp Liepājas Pedagoģijas akadēmiju un Alburgas Biznesa augstskolu, taču Liepājā arvien vairāk izjūtams speciālistu trūkums ar koledžas līmeņa izglītību. Pēcpusdienā Latvijas vēstnieks Dānijā A.Razāns apmeklēja Liepājas ostu, uzņēmumus SIA "Pumac", dzelzsbetona rūpnīcu "MB Betons", ražotni "Aile grupa".