Kurzemes Vārds

04:32 Otrdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nīderlandieši sniedz atbalstu Neredzīgo biedrībai

Inita Gūtmane

Latvijas Neredzīgo biedrības Liepājas Teritoriālā organizācija no Nīderlandes sadarbības fonda "Oranje" saņēmusi gandrīz 15 tūkstošus latu, pat kuriem ir iegādāts biroja aprīkojums un sporta inventārs, iekārtotas telpas un veikts remonts.

LNB Liepājas Teritoriālās organizācijas valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis pastāstīja, ka Latvijā kopš 1995.gada darbojas Nīderlandes sadarbības fondi, kas atbalsta nevalsts organizāciju iniciatīvas, jaunu un sabiedrībai vajadzīgu ieceru īstenošanu gan Rīgā, gan reģionos. Fondi piešķir finansējumu nevalsts organizācijām, kas darbojas sociālajā, veselības aizsardzības un izglītības jomā, atbalstot dažādu sabiedrisku centru izveidi un darbību, kas risina invalīdu, bezdarbnieku, veco ļaužu, bezpajumtnieku, bērnu un jauniešu problēmas.

M.Ceirulis sacīja, ka fonds katrai organizācijai piešķir naudu tikai vienu reizi. Lielāko daļu no iegūtajiem 15 tūkstošiem latu Liepājas Teritoriālā organizācija iztērējusi aptuveni 20 pakešlogu iegādei, un visā dienas centrā ir nomainīti logi. "Tā kā telpas apsildām ar elektrību, ieliekot jaunos logus, varēsim ietaupīt naudu," ir gandarīts M.Ceirulis. Par iegūtiem līdzekļiem ir nomainīta arī elektroinstalācija, kas bija ļoti sliktā stāvoklī, vairākās telpās paveikts remonts, nomainīts arī grīdas segums.

Par fonda "Oranje" naudu nopirkti divi arī speciāli, redzes invalīdiem piemēroti datori, digitālais kopētājs, fakss, video magnetofons, arī platekrāna televizors, videokamera un citas vajadzīgas lietas. "Iegādājāmies arī sporta inventāru, piemēram, vairākus šaha galdiņus, dambreti, novusa un tenisa galdu," pastāstīja M.Ceirulis. Gandarīti var būt arī ļaudis, kam patīk darināt rokdarbus. Piemēram, ir sarūpēts viss nepieciešamais, lai varētu pīt klūgas.

M.Ceirulis pastāstīja, ka fonds "Oranje" Latvijā darbosies līdz 2007.gada 1. janvārim. Viņš aicina arī citas invalīdu organizācijas iesniegt projektus šim fondam un saņemt finansiālu atbalstu.