Kurzemes Vārds

05:28 Otrdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājnieču panākumi trešo reizi atmirdz medaļās
Pauls Kaufmanis

Ar lieliskām sekmēm pasaules veterānu sporta spēlēs Edmontonā startējušas Liepājas sportistes – zeltu šķēpa mešanā izcīnīja Sandra Dejus un bronzu Latvijas basketbola izlases sastāvā ieguva Biruta Gudriķe.
Pasaules veterānu sporta spēlēs, ko paši tās dalībnieki dēvē par olimpiādi, kopā startēja 21,5 tūkstoši sportistu no 96 valstīm 28 sporta veidos.
S.Dejus atzīst, ka mači bijuši grandiozi, un cepuri nost organizatoriem, kas ar šādu uzdevumu tikuši galā godam. Lai arī parasti uz šīm spēlēm sportisti brauc ar domu, ka varētu izcīnīt kādu medaļu, tomēr tas nav primārais, jo jau piedalīšanās vien sniedz pamatīgu emociju devu – kamēr kāds sportists startē, visi pārējie ar skaļām ovācijām un aplausiem viņu atbalsta, vienalga, vai tas ir līderis vai kāds no kopvērtējuma lejasgala.
Deviņu sportistu konkurencē 45 līdz 50 gadu vecuma grupā liepājniece, raidot šķēpu 37,13 metru tālu, izcīnīja visai pārliecinošu uzvaru, tuvāko sekotāju no Kanādas apsteidzot par gandrīz četriem metriem. Līdz ar to pasaules veterānu sporta spēlēs mūsu šķēpmetējai šī ir jau trešā augstākā kaluma godalga. Un viņa pateicas tuviniekiem, kas atbalstījuši sacensību laikā, un kolēģiem, kas sportisti sirsnīgi sagaidījuši atpakaļ Liepājā.
Papildu sacensībām bija laiks arī atpūtai, un kopā ar ģimeni tika izbaudīta Kanādas daba, redzēts Niagāras ūdenskritums, apmeklēts Dinozauru muzejs un hokeja slavas muzejs, kur lielajā hokeja ripu kolekcijā vietu atradusi arī viena ar uzrakstu "Liepājas metalurgs".
B.Gudriķe atzīst, ka šīs ir bijušas vissmagākās spēles, jo deviņu dienu laikā izspēlēti astoņi mači. Viņa uzsver, ka šīs bijušas arī emocionālākās spēles, jo pēc izcīnītās medaļas spēlētājas gavilējušas ar prieka asarām acīs.
Startējot vecuma grupā "45+" (nevis "50+" kā līdz šim), apakšgrupu spēlēs sešu komandu konkurencē mūsējās ierindojās trešajā vietā, aiz ASV izlases un Kanādas pirmās vienības. Līdz ar to, lai iekļūtu pusfinālā, bija jācīnās ar Austrāliju, kuru Latvija pieveica ar 59:39. Cīņā par iekļūšanu finālā mūsu valstsvienība piekāpās nākamajai sudraba īpašniecei Kanādai (42:53), un pirms spēles par trešo vietu noskaņojums esot bijis visai drūms un nav bijis īstas pārliecības, ka var arī tikt pie medaļām.
Pēdējais mačs pret Kanādas otro komandu, kurā B.Gudriķe laukumā pavadīja no pirmās līdz pēdējai minūtei, izvērtās īpaši dramatisks. Vēl apmēram trīs minūtes līdz beigu signālam mūsējās bija iedzinēju lomā par septiņiem punktiem. Taču talkā nāca Latvijas vīru komandu spēlētāji, kuri sniedza fantastisku atbalstu tribīnēs, un basketbolistēm izdevās panākt lūzumu un svinēt uzvaru ar 43:40. Sportiste uzsver, ka viņai šī bronza ir zelta vērtībā, jo visas komandas tiešām bijušas stipras, un panākums prasījis ļoti daudz pūļu.
Līdz ar šo sasniegumu liepājniecei tagad ir pilns medaļu komplekts – 1998.gadā Portlendā viņa izcīnīja sudrabu un 2002.gadā Melburnā – zeltu.
Arī B.Gudriķe pēc saspringtā sacensību perioda devās piecu dienu ekskursijā pa Kanādu, un visspilgtāk atmiņā palikuši tās plašumi un kalni. Viņa par šo panākumu pateicas Liepājas meitenēm, ar kurām viņa visu laiku kopā trenējusies, kā arī Pilsētas domei, Sporta pārvaldei un "Liepājas metalurga" prezidentam Sergejam Zaharjinam par sniegto finansiālo atbalstu.

"Racing Genk" trenējas un klusē
K.Bridējs

Vakar Liepājā ieradās "Racing Genk" komanda, ar kuru "Liepājas metalurga" futbolisti ceturtdien pulksten 19 stadionā "Daugava" mērosies spēkiem UEFA kausa izcīņas priekšsacīkšu otrās kārtas ietvaros.
Viesu delegācija ieradusies 31 cilvēka sastāvā. Pagaidām komandas gaitas atspoguļo seši žurnālisti, taču paredzams, ka līdz ceturtdienai viņu skaits varētu pieaugt, jo viena no Beļģijas radiostacijām spēli atspoguļošot tiešraidē, un arī Latvijas televīzijas filmētajam materiālam pieslēgšoties ārvalstu kolēģi. Ceturtdien varam gaidīt Liepājā ierodamies arī apmēram pussimts Beļģijas kluba līdzjutēju.
"Racing Genk" vakar pēc atbraukšanas no Rīgas iekārtojās viesnīcā "Amrita", bet 18.45 uzsāka vieglu treniņu, kuru varēja vērot ikviens interesents. Tajā nekādas īpašas kājbumbas novitātes nebija vērojamas, tomēr par nelielu pārsteigumu parūpējās viesu komandas vadība, kas strikti nevēlējās ielaisties nekādās sarunās ar žurnālistiem, kā arī neļāva ne pirms, ne pēc treniņa kaut uz mirkli traucēt kādu no futbolistiem, kas komunikācijām atvērtajā Eiropas futbolā ir visnotaļ savdabīgs gadījums. Tikai krietni vēlāk pēc papildus pierunāšanas viesi piekrita tikties ar Liepājas plašsaziņas līdzekļiem šodien pēcpusdienā, bet vakara pusē komanda trenēsies stadionā "Daugava" pēc tam, kad tur treniņnodarbību būs aizvadījis "Liepājas metalurgs".