Kurzemes Vārds

04:09 Otrdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Gramzdā ļergu ražo ar vērienu
Andrejs Rjabcevs

Turpinot cīņu ar nelegālā alkohola ražošanu un izplatīšanu Liepājas rajonā, policijas darbinieki aizvakar veikuši vairākas pārbaudes. Uzieta arī vērienīga nelegālā alkohola tecinātava Gramzdas pagastā. Par šo iespējamo ļergas ražotni likumsargiem jau bija ienākusi informācija, taču saimnieku pieķert nebija izdevies.
Kā "Kurzemes Vārdam" stāstīja Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, Priekules iecirkņa darbiniekiem iedzīvotāji jau ziņojuši, ka Gramzdas pagasta Blūmu mājās izgatavo pašdarināto alkoholu un izplata tuvējā apkārtnē. Līdz šim likumsargiem nebija izdevies saimnieku pieķert, taču pirmdienas reidā māju īpašnieks, 1954.gadā dzimušais Jevgēņijs M. pārsteigts pašā darba procesā.
Vīrietis blakus dzīvojamai mājai uzcēlis nelielu koka piebūvi, kurā, kā pats apgalvo, gatavojot ēdienu cūkām. Policija gan šādam paskaidrojumam negrib piekrist, jo pārbaudes laikā šķūnītī atrasti divi aparāti, no kuriem vienā grādīgā dzira gatavota no rudzu miltiem, bet otrajā katlā par pamatizejvielu izmantots cukurs. Abi tvaicēšanas aparāti bija uzstādīti uz paša sameistarotām plītiņām, tāpēc policijas darbiniekiem drošības dēļ nācās aicināt uz notikuma vietu arī ugunsdzēsējus, lai tie palīdzētu katlus nocelt un nepieļautu ugunsgrēka briesmas. Turklāt apskates laikā netika konstatētas nekādas pazīmes, ka piebūvē jebkad būtu gatavots ēdiens cūkām – koka šķūnītī absolūti viss bija pielāgots nelikumīgajai uzņēmējdarbībai.
Arī Jevgēņijs šoreiz sapratis situācijas nopietnību un, redzot piebraucam policijas operatīvo automašīnu, mēģinājis aizbēgt. Likumsargi izrādījās veiklāki par 51 gadu veco saimnieku, tāpēc vīrietis notverts un pašlaik tiek lemts par administratīvās lietvedības uzsākšanu pret viņu. Notikuma vietā policisti atsavinājuši 25 litrus jau iztecināta alkohola, bet vēl apmēram tonna tvaicēšanas procesa galvenās sastāvdaļas – brāgas – iznīcināta.
Tas nav vienīgais ļergas tecināšanas gadījums, ko pirmdien atklāja policijas darbinieki. Viņi iegriezušies arī Liepājā, Laivu ielā 9, kur savā mājoklī ļergas brūzi bija ierīkojusi 1954.gadā dzimusī Valentīna S. Viņas dzīvoklī atrada piecus litrus pārdošanai jau sagatavotas dziras, bet gandrīz 300 litru brāgas izlēja kanalizācijā.

Izbrauc priekšā automašīnai
Kā stāstīja Ceļu policijas nodaļā, pirmdien satiksmes negadījums noticis Dārza ielā, kur automašīna notriekusi nepilngadīgu riteņbraucēju. Ap pulksten 9.30 pa Dārza ielas 17.nama pagalmu ar velosipēdu vizinājies 14 gadu vecs pusaudzis, kas izbraucis no sētas uz ielas, nepārliecinoties par drošību. Puisis izbraucis priekšā automašīnai "VW Passat", kuras vadītājs pēdējā brīdī vairs nespēja izvairīties no sadursmes. Pusaudzis nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur viņam vajadzēs ārstēt savainojumus, bet Ceļu policija noskaidro notikušā apstākļus.

Nepilngadīgais pārdozē alkoholu
Liepājas Centrālajā slimnīcā 8.augustā ap pulksten 17.30 nogādāts pusaudzis, kuram mediķi konstatēja alkohola pārdozēšanu. 1993.gadā dzimušo Elvi mediķi bija savākuši no dzīvokļa Viršu ielā 5, taču sīkāk par šo gadījumu vismaz vakar vēl nekas nebija zināms. Pašlaik puisis atrodas Narkoloģijas nodaļā un atgūstas, bet policija noskaidro, ar ko un kādā sakarībā pusaudzis dzēris.

Savainoties var arī guļot
Pavisam neparasts izsaukums Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē saņemts pirmdien ap pulksten 23.30. Glābēji aicināti uz dzīvokli Šķēdes ielā 3, kur palīdzība bija nepieciešama 19 gadu vecam puisim. Viņš bija devies gulēt, bet dīvāns tomēr izrādījies pārāk vecs, un viena no atsperēm, caurdurot pārvalku, iedūrusies puiša kreisās kājas augšstilbā. Izsauktās Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi konstatējuši, ka drāts kājā iedūrusies aptuveni centimetru dziļi, tāpēc glābēji ar knaiblēm stiepli pārkniebuši, bet cietušais nodots mediķu aprūpei.