Kurzemes Vārds

21:44 Trešdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Lauma" sāk ekspluatēt jaunu iekārtu

Viktors Ulberts

Akciju sabiedrībā "Lauma" ar pilnīgi jaunu Francijas firmā "Lectra" ražotu automātisko griešanas iekārtu "Vector 5000" ir nomainītas divas vecas mašīnas, kurām bija nepieciešama daudz lielāka cilvēka uzmanība. Tagad piegrieztnes izgatavo automātiski, izpildot ievadīto datorprogrammu, tāpēc ir palielinājusies gan iekārtas jauda, gan preces kvalitāte.

"Tas ir solis attīstības virzienā. Automātiskā griešanas mašīna ir moderna, pilnīgi jauna, izgatavota pēc pasūtījuma. Šādas iekārtas vispār tiek ražotas tikai pēc pasūtījuma," sarunā ar "Kurzemes Vārdu" teica "Laumas" šūšanas ražotnes mehāniskā dienesta vadītājs Valērijs Mannapovs.

Jaunā iekārta uzņēmumā uzstādīta jau maijā, taču vairāki mēneši bija vajadzīgi, lai to apgūtu. Un, kaut arī jauda vēl nav izsmelta, jau var teikt, ka automātisko griešanas mašīnu sāk izmantot darba režīmā. "Ar vecajām iekārtām cilvēkiem pašiem vajadzēja likt materiālu zem naža un skatīties, lai tas precīzi izgriež piegrieztnes. Ar lielākiem gabaliem strādnieki tika galā veiksmīgi, bet ar mazajām detaļām gāja diezgan grūti," atzina V.Mannapovs. Tagad cilvēka faktors šajā procesā vairs nepastāv. Mašīna perfekti izgriež detaļas, kādas paredzētas datorprogrammā. Tad piegrieztnes nonāk šūšanas ražotnē, kur no tām top populārā "Laumas" veļa. "Šuvējas arī pamanījušas, ka piegrieztnēm ir pavisam cita kvalitāte," piebilda V.Mannapovs. Līdzīga iekārta Latvijā esot vēl tikai vienam uzņēmumam.

Akciju sabiedrības "Lauma" neto apgrozījums šā gada pirmajos sešos mēnešos bija 11,5 miljoni latu, tas ir par deviņiem procentiem vairāk nekā pirms gada. Uzņēmuma izpilddirektors Edgars Štelmahers skaidro, ka tas panākts, jo vairāk veļas realizē Krievijas, Anglijas un Baltijas tirgos, bet rietumvalstu tirgos palielināti materiālu pārdošanas apjomi.