Kurzemes Vārds

10:34 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lai māca bērnus Latvijā, nevis Īrijā sēnes lasa
IRĒNA OPŠTEINE,
Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Liepājas pilsētas padomes priekšsēdētāja

"Vēl skolotāji nav nostājušies uz kara takas," – tā es teicu maijā, kad aktualizējās pedagogu darba algas paaugstināšanas jautājums. Tad tika izveidota darba grupa, lai iesniegtu savus priekšlikumus darba algas paaugstināšanai.
Taču šobrīd situācija atkal ir saasinājusies, jo nav skaidrs, vai cilvēki, kuri gatavi sākt mācīt bērnus, solīto saņems. Pedagogu sākotnējā prasība bija algu palielināšana vismaz par 40 latiem ar jaunā mācību gada pirmo dienu un vēl par 40 latiem – no nākamā gada 1.janvāra. Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība brīdina: ja netiks izstrādāts precīzs algu palielināšanas grafiks, nebūs iespējams izvairīties no sociāliem nemieriem.
Es pati uzskatu, ka skolotājiem algu palielinājums ir jāsaņem gan ar 1.septembri, kā bija solīts, gan ar Jauno gadu.
Vakar notika arodbiedrības valdes ārkārtas sēde, un man bija jautājums izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei, jo vēlējos saņemt atbildi, vai ministrija ielika skolotāju algu jautājumu kā prioritāti, kad valdība gatavoja budžeta grozījumus.
Lai novērstu iespējamo pedagogu streiku, ir nepieciešams jau šoruden vismaz par 20 latiem paaugstināt skolotāju algu, kā arī izstrādāt algu paaugstināšanas grafiku turpmākajiem gadiem – tāda ir Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības nostāja. Tas norāda, ka šobrīd skolotāji ir pat gatavi piekāpties, piekrītot mazākam algu palielinājumiem no septembra, ar nosacījumu, ka nākamgad algas tiks palielinātas pilnā apmērā. Tam pievienojas arī Liepājas pedagogi, jo uzskatu, ka saskaitāmo summa nemainās no saskaitāmo kārtības.
Tomēr esmu par to, ka valstij ir jāuzņemas lielāka rūpe par mūsu skolotājiem, jo viņi par savu atbildīgo darbu saņem viszemāko samaksu Eiropas Savienības valstu vidū. Tāpēc ir nopietni jādomā par šo pedagogu darba samaksas paaugstināšanas jautājumu. Esmu par to, lai mūsu skolotāji darītu savu darbu tepat Latvijā un māca bērnus, nevis brauktu uz Īriju sēnes lasīt, lai varētu nopelnīt sev un saviem bērniem iztiku.