Kurzemes Vārds

00:16 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Iepazīst Austrijas ēdināšanas modeli
Daina Meistere

Vakar grupa Izglītības pārvaldes un Komunālās pārvaldes speciālistu, Pilsētas domes pārstāvji, arī skolēnu vecāki kopā ar vienu no 10.vidusskolas audzēknēm viesojās Centrālajā slimnīcā. Tur viesus ar izstrādāto slimnieku barošanas bloka projektu iepazīstināja slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds, kā arī firmas "MENU MOBIL" pārstāvis Kristians Solders no Austrijas un firmas pārstāvji Latvijā.
Šobrīd pašvaldība meklē skolēnu ēdināšanas labāko modeli, kas ļautu bērnus pabarot gan garšīgi, gan finansiāli izdevīgi. Pārmaiņas nepieciešamas arī tāpēc, ka atsevišķās mācību iestādēs ēdnīcas neatbilst sanitāri higiēniskajām prasībām. Centrālajā slimnīcā viesi gan iepazina, kā Austrijas nelielā pilsētā firma veic skolu un ārstniecības iestāžu centralizēto apkalpošanu, gan arī varēja nogaršot speciālos termoizturīgos iesaiņojumos sagatavoto maltīti.

Tiekas ar jauniešiem no citām valstīm
Kristīne Pastore

Divas interesantas, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilnas dienas Rīgā pavadīja jaunieši no Dienas aprūpes un rehabilitācijas centra personām ar garīga rakstura traucējumiem. Notika 4.starptautiskais amatiermākslas festivāls.
Mūsējie tajā rādīja muzikālu uzvedumu "Spoguļu noskaņas". Tas bija stāsts par cilvēku attiecībām, par to, kā ikdienā mēs dažkārt uzliekam maskas un spogulī ieraugām savu īsto būtību. Kā vēlāk atzina centra sociālā darbiniece Māra Semjonova, publikas atsaucība bija necerēti sirsnīga un jauniešiem, kas šajā festivālā piedalījās, radās liela kopības izjūta ar līdzīgiem jauniešiem no tādiem pašiem centriem Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Dānija, Norvēģijā u.c. Mūsējie uz festivālu aizveda arī savus darinājumus izstādei – gleznas, izšuvumus un daudz ko citu.

Iepazīstas ar jaunumiem darba aizsardzībā
Daiga Borska

Vakar Liepājas uzņēmēji piedalījās seminārā par darba aizsardzību, kuru vadīja Labklājības ministrijas Darba departamenta direktora vietnieks, Darba aizsardzības politikas nodaļas vadītājs Renārs Lūsis un Valsts darba inspekcijas direktora vietnieks Imants Kristiņš. Seminārā runāja gan par izmaiņām darba aizsardzības likumdošanā, gan Valsts darba inspekcijas pētījumiem un situācijas analīzi darba aizsardzības jautājumos Latvijā un Liepājā.
Kā atzina I.Kristiņš, galvenie nelaimes gadījumu cēloņi ir darba drošības prasību neievērošana, kas konstatēta 66 procentos visu negadījumu. Pēdējos gados ievērojami palielinājusies arī arodslimību dinamika. R.Lūsis uzsvēra, ka joprojām daļa uzņēmēju pret darba drošības jautājumiem izturas vieglprātīgi un šī attieksme maināma, tikai izglītojot kā darba devējus, tā darba ņēmējus. Ja ir pretenzijas pret darba inspektoru negodīgu rīcību vai ierosinājumi par darba vides uzlabošanu, R.Lūsis iesaka zvanīt uz Valsts darba inspekcijas informatīvo bezmaksas tālruni 8008004. Šo tikšanos organizēja "Hitech" mācību centrs sadarbībā ar Liepājas domi.

Rīko akciju "Atceries savējos"
Tirdzniecības nams "Kurzeme" organizē grāmatu un citu skolai nepieciešamo lietu vākšanas akciju "Atceries savējos", kuras laikā ikviens liepājnieks, pilsētas viesis vai uzņēmējs tiek aicināts dāvināt lietas, kas varētu noderēt Liepājas skolām un Bērnu namam. Akcijai paredzētās dāvanas var nodot "Kurzemes" Informācijas centrā. Uzņēmējs Aivars Burģis izteicis aicinājumu atbalstīt šo akciju, kuras mērķis ir palīdzēt ar dažādām lietām, varbūt pat tādām, kas mums šķiet pašsaprotamas, bet kas kādam varētu trūkt. Bērni būs pateicīgi gan par rotaļlietu, gan grāmatu, skolas somu vai kancelejas precēm. Šo iniciatīvu atbalsta arī Izglītības pārvalde, izsakot gandarījumu, ka uzņēmēji un biznesa cilvēki izprot pastāvošo situāciju un veic dažādus pasākumus un akcijas, lai vismaz nedaudz atvieglotu iedzīvotāju rūpes par tuvojošos 1.septembri.

Maina bojātos taksofonus
Daiga Borska

Šonedēļ Radio ielā 16 nomainīja taksofonu, kas bija cietis no huligānu izdarībām, un tagad zvanītāji varēs izmantot jaunu taksofona būdiņu un telefonu. Diemžēl vandaļu rīcības dēļ cieš ļoti daudzi Liepājā esošie uzņēmuma "Lattelekom" taksofoni.
Kā "Kurzemes Vārdu" informēja "Lattelekom" preses sekretāre Maija Celmiņa, bojājumi taksofoniem tiek novērsti ne ilgāk kā 3 dienu laikā. Viena firma rūpējas par to ikdienas sanitāro apkopi, otra – par tehnisko bojājumu novēršanu. Neesot plānots, ka Liepājā taksofonu skaitu samazinās. Kopā Liepājas pilsētā ir 132 taksofoni, un visvairāk zvanītāju izmantotais taksofons atrodas Karostā, Jūras spēku teritorijā.
Jāpiebilst, ka no 23. līdz 26. augustam uzņēmums "Lattelekom" atzīmēs taksofonu un telekaršu 10 gadu jubileju. Līdz 31.augustam norit arī taksofonu akcija "Maksā 10 santīmu un runā, kamēr mute sausa". Akcijas laikā var zvanīt no jebkura taksofona Latvijā un runāt kaut vai stundu, samaksājot tikai 10 santīmu.
Šobrīd Latvijā ir 3922 taksofoni, no kuriem 1625 atrodas Rīgā. No 1995. līdz 2005. gadam ir pārdoti gandrīz 10 miljoni telekaršu ar 147 veidu dizainu par kopējo summu 31,9 miljoni latu. Šo gadu laikā ir izveidotas 17 telekaršu sērijas.