Kurzemes Vārds

20:21 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Otaņķnieces dodas vieskoncertos

OTAŅĶI. Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis Zentas Bērtiņas vadībā šajā nedēļas nogalē pošas uz vairākiem vieskoncertiem Cesvaines pusē un Viļakā, kur jāapciemo etnogrāfiskais ansamblis "Abrenīte".

Z.Bērtiņa pastāsta, ka Cesvainē Otaņķu sievām paredzēti trīs nelieli koncerti, kas veltīti Cesvaines pils atjaunošanai. Vispirms viņas koncertēs kādas Kanādas latviešu ģimenes atjaunotā nama pagalmā, nākamais koncerts notiks Grašu Bērnu namā, kas atrodas netālu no Cesvaines, bet pašā dienas noslēgumā otaņķnieces atklās kādu jaunu kafejnīcu pilsētā, pieskandinot tuvu un tālu apkārtni. "Nakšņosim manas meitas lauku mājās Dzelzavas pagastā, Bakānu ezera krastā, ļoti skaistā vietā," sola Z.Bērtiņa.

Nākamās dienas rītā Otaņķu etnogrāfiskā kolektīva dalībnieču ceļš vedīs uz Viļaku, kur viņas apciemos etnogrāfisko ansambli "Abrenīte" un uzstāsies mājinieku 20 gadu jubilejas koncertā. "Tā kā pati sagaidīšu sievas Cesvainē, vēl nezinu, kas būs sarūpēts dāvanā, taču to nu zinu droši, ka Otaņķos ceptā maize viņām būs līdzi," saka Z.Bērtiņa. Pēc koncerta, balles un Viļakā pārlaistas nakts otaņķnieces dosies atceļā uz mājām.