Kurzemes Vārds

20:03 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Motokrosistiem sekmes Vācijā un Latvijā
Pauls Kaufmanis

Divi mūsu motokrosisti – Lauris Freibergs un Dāvis Līvs – Vācijā startējuši prestižajās ADAC sacensībās, kurās izcīnīja attiecīgi otro un septīto vietu. Savukārt cits liepājnieks Kaspars Kraulis ticis pie uzvaras Latvijas komandu čempionātā.
Vācijā Freibergs atsevišķos braucienos ierindojās ceturtajā, trešajā un astotajā vietā, kas posma kopvērtējumā viņam nodrošināja otro pozīciju. Pēc aizvadītiem pieciem ADAC posmiem mūsu motokrosists ar 165 punktiem ieņem septīto vietu, no tuvākā konkurenta atpaliekot par septiņiem punktiem.
Junioru konkurencē Līvs divos braucienos ierindojās attiecīgi devītajā un astotajā vietā, posma kopvērtējumā ieņemot septīto pozīciju. Pēc aizvadītajiem pieciem posmiem liepājnieks ar 123 punktiem šobrīd ir piektais, no ceturtās vietas atpaliekot par 12 punktiem.
Latvijas komandu čempionātā, kurā Kraulis pārstāvēja Ventspils klubu "Rodeo", pēc pirmā brauciena līdzīgs punktu bija skaits trim komandām – "Rodeo", "Valensa" un "Kemko Team". Taču jau pēc otrā brauciena Ventspils klubs izvirzījās vadībā un savu pārsvaru nosargāja arī pēc pēdējās sacīkstes. Komandu čempionāta kopvērtējumā tika ņemti vērā trīs sportistu pieci labākie braucieni. Kraulis, ar savu 125 kubikcentimetru spēkratu startējot kopā ar "Open" klases sportistiem, pirmajā braucienā bija sestais un trešajā – devītais. Viņš atzina, ka pēdējās nedēļas laikā izdevies atgūt formu pēc traumas un tādēļ arī veiksmīgi nobraukt. Tiesa, esot grūti sacensties ar "Open" klases braucējiem, jo, piemēram, startos konkurenti ir krietni spēcīgāki un vieta jāiekaro no pēdējām pozīcijām.

FK "Kurši" spēlētāji devušies uz klubu turnīru Čehijā
Pauls Kaufmanis

Liepājas kluba "Kurši" florbolisti devušies uz Prāgu, kur norisinās ikgadējais komandu turnīrs "Czech Open –2005", kurā šogad piedalās 220 klubi no 17 dažādām pasaules valstīm.
Liepājnieki uz šo turnīru devušies jau ceturto reizi, un visaugstākie panākumi mūsējiem bija pērn, kad, uzvarot savā apakšgrupā, izdevās iekļūt sešpadsmitdaļfinālā, kur liepājnieki diemžēl piedzīvoja zaudējumu.
Šogad grupā, kurā startē arī FK "Kurši", sacentīsies 113 komandas, kas sadalītas 22 apakšgrupās. Mūsējie pirmajā kārtā spēkosies ar komandām "C.S.K.A. Hlasna Treban", "RH Piving" no Čehijas, "UHV Konstanz" no Vācijas un "Chateau de Hopohopo" no Somijas.
FK "Kurši" uzbrucējs Gints Siliņš pirms došanās uz Čehiju atzina, ka komanda pašlaik ir gandrīz optimālā sastāvā un arī šogad, līdzīgi kā pērn, mērķis ir izkļūt no apakšgrupas kā pirmajiem, sliktākajā gadījumā kā otrajiem, kas nozīmētu papildu cīņas, lai iekļūtu izslēgšanas turnīrā.
Šodien mūsējie aizvadīs divas cīņas – pret "C.S.K.A. Hlasna Treban" un pret "UHV Konstanz", savukārt piektdien izspēlēs atlikušos divus apakšgrupas mačus.

Ko šobrīd dara…
Futbolists JURĢIS KALNS

Viens no Liepājas Futbola skolas audzēkņiem Jurģis Kalns, kurš futbolista karjeru uzsāka savas dzimtās pilsētas futbola klubā "Liepājas metalurgs" un tajā aizvadīja vairākas sezonas, šā čempionāta vidū pēc paša vēlēšanās tika izīrēts FK "Jūrmala" vienībai.
– Kā esi iejuties šajā komandā?– Iejusties nebija īpaši metalurga" un Latvijas olimpiskās izlases treneris Jurijs Popkovs, tādēļ tas man problēmas nesagādāja, un klubā iejutos pāris dienu laikā. Nedaudz traucē tas, ka komandā gandrīz visi spēlētāji ir krievu tautības.
Vai nav vēlēšanās atgriezties Liepājā?
– Nedaudz, protams, pietrūkst veco cīņas biedru un māju. Taču neko darīt – Jūrmalā man treneris uzticas, tādēļ labāk tomēr ir spēlēt, nevis sezonu aizvadīt uz rezervistu soliņa.
Kā vērtē savu sniegumu aizvadītajās spēlēs "Jūrmalas" sastāvā?
– Manuprāt, nospēlēju labā līmenī visas spēles. Varbūt vienīgi mačā ar "Skonto" varēju parādīt labāku sniegumu, jo jau pirmajās spēles minūtēs man bija lieliska iespēja izvirzīt savu komandu vadībā, taču es to neizmantoju, un mūsu klubs piedzīvoja zaudējumu ar minimālu rezultātu. Un tomēr man ir liels prieks, ka guvu vārtus mačā ar "Olimpa" vienību.
Vai Jurija Popkova treniņmetodēs ir jūtamas atmiņas par kādreiz "Liepājas metalurgā" piedzīvoto?
– Treniņi notiek gandrīz tāpat, kā tad, kad Popkovs trenēja Liepājas vienību. Tomēr jāatzīst, ka nodarbības šobrīd Jūrmalā ir smagākas, nekā tās bija tagadējā Liepājas trenera vadībā.
Cik ilgi esi iecerējis trenēties un spēlēt "Jūrmalas" sastāvā?
– Izīrēts šim klubam esmu līdz sezonas beigām, tādēļ visticamāk, ka Jūrmalā pavadīšu visu atlikušo čempionāta laiku. Bet par tālākajiem plāniem man vēl ir grūti spriest.

Liepājniecei sekmes Vācijas debesīs
Pauls Kaufmanis

Vācijā, Drēzdenes tuvumā "KLIX" lidlaukā aizvadītas 3.pasaules meistarsacīkstes planierismā sievietēm, kurā startēja ap 100 pilotes, arī liepājniece Daina Vilne, informēja Zigurds Mežavilks.
Sacensību organizētāja Starptautiskā aeronautikas federācija piedalīties čempionātā uzaicināja arī mūsu buru lidotāju, kurai savulaik piederējis pasaules rekords un daudzas starptautiskas uzvaras, nodrošinot viņu ar planieri, kas bija apgādāts ar jaunāko GPS navigācijas iekārtu.
Neskatoties uz ļoti ilgo pārtraukumu praktiskajā lidošanā, Daina Vilne diezgan ātri iejutās sarežģītajās Vācijas trasēs, kur lidojuma tālums trijstūra slēgtajā maršrutā svārstījās no 180 līdz 200 kilometriem. Kopvērtējumā pēc septiņām sacensību dienām Vilne savā klasē ierindojās astotajā vietā.

Baltijas rallija kausā - otrie
Ints Grasis

Ar sacensībām Lietuvā - ralliju "Aukštaitija" - noslēgusies Baltijas rallija kausa šā gada izcīņa. Uz Dienvidu kaimiņzemi no Latvijas sportistiem devās visai maz braucēju - tikai četras ekipāžas, arī ar būvuzņēmuma "Nams" atbalstu startējošie liepājnieki Dans Leščs un Jānis Vīksna, vārdu sakot, tās ekipāžas, kurām vēl bija cerības uz augstām vietām kausa izcīņas kopvērtējumā.
Mūsējie ar savu auto "Honda Civic Type-R" klasē N3 rallijā "Aukštaitija" izcīnīja 2.vietu, kas arī Baltijas kausa izcīņas kopvērtējumā deva sudraboto pozīciju. Absolūtajā vērtējumā uzvarēja mums labi pazīstamie igauņi Margus Muraks un Āre Ojamē.
Kā sacīja Dana Lešča stūrmanis Jānis Vīksna, rallijs bija ļoti labs, katrā ziņā trase sportistiem bija interesantāka nekā rallija "Kurzeme - Žemaitija" Lietuvas posmi. Piemēram, līkumotā un kalnainā apvidū asfalta segums mijās ar grants segumu.
Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms notiks 1. un 2.oktobrī.