Kurzemes Vārds

20:37 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sāk vērtēt konkursa "Sējējs" balvu pretendentus

Anda Pūce

Tieši augusta otrajā pusē Latvijā aktīvi norisināsies konkursa "Sējējs – 2005" otrās kārtas dalībnieku vērtēšana. Zemkopības ministrijā stāstīja, ka augkopības apakšgrupā startējošās saimniecības jau izvērtētas, bet pārējās nominācijās vērtēšana tikai sāksies. Tikai nupat arī sākusies pretendentu izvērtēšana konkursa apakšgrupās vides jomā, ziņo Vides ministrijas darbinieki.

Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstījis, mūspusē konkursā "Sējējs – 2005" uz balvām pretendē tikai divas saimniecības. Durbes novada Tadaiķos saimniekojošais kooperatīvs "Durbes grauds" Sandra Bēčas vadībā otrajai kārtai izvirzīts kā viens no pieciem pretendentiem apakšgrupā "Lauksaimnieku kooperācija", bet Andrim Zaļkalnam piederošā saimniecība "Laikas" Vērgales pagasta Ziemupē ir viena no četrām pretendentēm uz balvu nominācijā "Ekotūrisms".
Vērtētāji solījuši, ka abu mūspuses pretendentu sasniegumus novērtēt ieradīsies augusta pašā nogalē vai pat tikai septembra sākumā. "Durbes graudu" izvērtēs Zemkopības ministrijas komisija, bet "Laikas" apmeklēs Vides ministrijas pārstāvji.
Valsts vides dienestā informēja, ka konkursa kategorijā "Videi draudzīga attīstība" izvirzītas trīs pašvaldības. Savukārt nominācijā "Videi draudzīga saimniekošana" izvirzītas 6 saimniecības. Nominācijā "Dabas saimniecība" izvirzīta tikai viena saimniecība – Tukuma rajona Kandavas novada "Tēvkalni".
Zemkopības ministrijā pastāstīja, ka pavisam konkursa otrajai kārtai izvirzītas 22 saimniecības, bez jau pieminētajiem pieciem kooperatīviem vēl komisija izvērtējusi astoņas augkopībā darbojošās saimniecības un deviņas lopkopībā strādājošās. "Konkursam tiek izvirzītas saimniecības, kuru ražošanas rādītāji nozarē atbilst noteiktām prasībām, zinātnieki, kuru pētījumu rezultāti realizēti lauku attīstībai, kā arī veiksmīgākie jaunie agronomi un mazpulki," paskaidroja ministrijā. Tā kā apakšgrupā "Netradicionāla lauksamniecība" šogad netika iesniegts neviens pieteikums, šajā nominācijā neviena saimniecība netiks vērtēta.
Diemžēl nevienā no pārējām nominācijām Liepājas rajona pārstāvju nav. Jāpiebilst gan, ka konkursam neizvirza iepriekšējo trīs gadu laureātus neatkarīgi no konkursa grupas un nozares.
Kā ziņots, jau 12.reizi Zemkopības ministrija un Vides ministrija rīko konkursu lauksaimniekiem "Sējējs – 2005", lai noteiktu labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā. Šogad lielākā uzmanība pievērsta konkursa dalībnieka panākumiem Eiropas Savienības un nacionālā atbalsta veiksmīgā apgūšanā.
Gala lēmumu par konkursa rezultātiem pieņems īpaši izveidota komisija oktobrī. Konkursa laureātus un otrās kārtas dalībniekus godinās noslēguma pasākumā gada nogalē Latviešu biedrības namā, kur laureāti saņems naudas balvas un sudraba medaļas.