Kurzemes Vārds

20:13 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skolas jaunajam mācību gadam gatavas

Anda Pūce

Vakar ar Sikšņu pamatskolas, Rucavas pamatskolas un Rucavas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes apmeklējumu Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Zigmunda Cinkus vadītā komisija sāka skolu pieņemšanu, lai pārliecinātos par gatavību jaunajam mācību gadam.
Kā informēja Z.Cinkus, komisijā tradicionāli līdzdarbojas Sabiedrības veselības aģentūras Liepājas filiāles, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes pārstāvji. Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālās nodaļas darbinieki pieņemšanas komisijas darbā iesaistīsies tikai šodien, bet vakar apsekotās izglītības iestādes apmeklēs paši. Pirmo reizi kopā ar komisiju uz skolām pirms jaunā mācību gada devās Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes pārtikas inspektore Gita Riekstiņa. "Šis dienests pievērš uzmanību tieši skolu virtuves bloku atbilstībai prasībām," skaidro Z.Cinkus. Viņš piebilst, ka SVA Liepājas filiāles pārstāve Vineta Kūla, pārbaudot skolu gatavību jaunajam mācību gadam, iepazīst iestādi kopumā, bez virtuves bloka apsekojot arī klašu telpas un palīgtelpas, pārbaudot darbinieku dokumentāciju un citas lietas.
Kārtība, kādā notiek skolu pārbaude, ir izstrādāta vairāku gadu gaitā. Kontroles dienestu pārstāvji pārbauda, kā skolas izpildījušas iepriekš izteiktos aizrādījumus, un seko līdzi jauninājumiem, punktiem, kur izmainīta likumdošana, pievērš uzmanību lietām, kas ir aktuālas. "Prieks, ka iepriekš konstatētie pārkāpumi skolās ir novērsti un pat daudzviet paveikts vairāk, nekā prasīts," saka Z.Cinkus. Un, ja kāds pārkāpums arī ir, to vēl laiks novērst.
Kopā ar kontroles dienestu pārstāvjiem skolas apmeklēja arī Liepājas Rajona padomes Izglītības, jaunatnes un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Otīlija Lībeka, kas kopā ar Izglītības pārvaldes vadītāju un abu pašvaldību pārstāvjiem novērtēja skolās paveikto, ieguldītās investīcijas un aktuālās vajadzības. "Šogad īpašu uzmanību pievēršam skolu datorklasēm, nodrošinājumam ar modernajām tehnoloģijām, jo solīts, ka nākamgad visā valstī tiks atjaunots skolu datorizācijas projekts, kas ļaus atjaunot datorklases, aprīkot tās ar modernākiem datoriem, jo daudzviet, kur klases ierīkotas pirms vairākiem gadiem, datori jau morāli un fiziski ir novecojuši, tie ar steigu jāatjauno," saka Z.Cinkus. Viņš uzsver, ka pēc šīm skolu pieņemšanām būs apzināta situācija rajona skolās, lai varētu izstrādāt pamatotu projektu jaunu datoru iegādei.
Šodien izglītības iestāžu pieņemšana turpinājās Kalvenes, Kazdangas un Aizputes pagasta pamatskolās, Kazdangas profesionālajā vidusskolā un Kazdangas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē, bet rīt komisija izbrauks uz Grobiņas pagasta sākumskolu, Bārtas un Kalētu pamatskolām, kā arī Purmsātu Speciālo internātpamatskolu. Skolu pieņemšanas vēl norisināsies visu augustu un noslēgsies tikai septembra sākumā.